Hatalı Basım 50 TL İçin 75 Bin TL Teklif Edildi, Kabul Etmedi: 'Bu Parayı Satmayı Düşünmüyorum'

 > 
73PAYLAŞIM

Antalya'da hatalı basım 50 TL'lik banknot için istenen ücret görenleri şaşırtıyor. Paranın sahibi Mustafa Şahin adlı vatandaş, 75 bin liralık teklif geldiğini ancak parayı satmadığını söyledi. 

Sağ üst köşesinde 50 yazması gerekirken 5 yazıyor

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde bir işyerinde çalışan Mustafa Şahin adlı vatandaşın elinde bulunan bir 50 TL'lik banknot, diğer 50 liralardan farklı. 

Banknotun sağ üst köşesinde 50 yazması gerekirken 5 yazıyor. Sahte olması olasılığına karşı bankaların para sayma makinesinden ve sahte para kaleminden başarıyla geçen banknotun, basım hatası olduğu kanıtlandı.

75 bin TL teklif edildi

Mustafa Şahin, bu tür hatalı basılan paralara koleksiyonerlerin büyük ilgi gösterdiğini, kendisine 75 bin TL teklif edilmesine rağmen satmayı düşünmediğini ve koleksiyon yapacağını ifade etti. 

Banknotun sağ üst köşesinde sıfırın eksik olduğunu kaydeden Mustafa Şahin, şunları söyledi:

"Elimdeki parada, '0' rakamı eksik basılmış. Ödemelerimi yaparken parada '0' olmadığını fark ettim. Sahte olduğunu düşündüm. Sonrasında bankaya götürdüm, ama para sayma makinesinden geçti. Sahte para kalemiyle de denedim ama herhangi bir sıkıntı olmadığını gördüm"

'Koleksiyonerler aramaya başladı'

Paralara ilgisi olduğunu ve biriktirmeyi sevdiğini ifade eden Mustafa Şahin, elinde hatalı para olduğunun duyulmasının ardından kendisine teklifler geldiğini belirtti. 

"Böyle bir paranın elimde olduğunun duyulmasının ardından bazı koleksiyonerler beni aramaya başladı. Araştırmalarımda böyle paralara yüksek rakamlar ödendiğini öğrendim. Bana da aşağı yukarı 75 bin TL'lik teklif geldi. Bu parayı satmayı düşünmüyorum. Böyle paraları da toplamayı istiyorum"

Türkiye'de hatalı basım olan birkaç banknot var

Hatalı paranın yaklaşık 15 gün önce eline geçtiğini söyleyen Şahin, Türkiye'de bu şekilde birkaç hatalı basım banknotun olduğunu belirtti.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir