Görüş Bildir
Haberler
Hastanede Maskesiz Koronavirüs Testi Yapan Personele Soruşturma

Hastanede Maskesiz Koronavirüs Testi Yapan Personele Soruşturma

Eskişehir'de hastanede maskesi çene altındayken, koruyucu elbisesi ve eldiveni olmadan koronavirüs testi yaparken görüntülenen personel hakkında soruşturma başlatıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Eskişehir’de, hastanede koronavirüs testi yapan personel, maskesini çene altına indirip, eldiven ve koruyucu kıyafet kullanmadı. Hasta yakınlarından biri hastane personeline ''Maske ve eldiven takmadan test yapıyorsun'' diye tepki gösterdi.

İkili arasında kısa süreli sözlü tartışma yaşandı. Hasta yakını tarafından bu anlar cep telefonuyla kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı.

"6 aydır böyle çalışıyorum" 🎥

Görüntülerde hasta yakını test yapan personele, ''Maske ve eldiven takmadan test yapıyorsun. Hasta haklarına da şikayet ettim. Hala da milleti tehdit ediyorsun. Ben evde çocuklarımın yanına girerken, elbiselerimi değiştiriyorum. Ben dışarda maskemi indirdim diye 900 lira ceza yiyorsam, senin böyle çalışman bütün milli servete de yazık. Önlük yok, daha yeni eldiven taktın'' dedi.

Test yapan personel ise tartışma sırasında eldiven takarak, kronik rahatsızlığı olduğunu ve 6 aydır bu şekilde çalıştığını söyleyerek, ''6 aydan beri ben bu şekilde çalışıyorum. Şeker tansiyon hastasıyım, ben kronik vakayım. Buraları çamaşır suyu ile temizlettim'' diye cevap verdi.

Hastane soruşturma başlattı

Hastane soruşturma başlattı
İçeriğin Devamı Aşağıda

Hastane yönetimi, görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından personelle ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
29
28
4
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Yine sosyal medyanın gücünü görüyoruz. 6 aydır böyle çalışıyordu da hastane yönetimi hiç farkında değildi; şimdi soruşturma başlatmışlar. Bu kadar hızlı hare... Devamını Gör

kardohs kurdo

Kadın hasta olup izin koparmak istiyor işte, anlaması çok mu zor

Pasif Kullanıcı

bilgilendirme için türkiye halkı adına teşekkür ederim

Metin Uzun

Saglik calisanlarini her zaman destekliyorum fakat aralarindaki boyle çürükler temizlenmeli ve yasal islem uygulanmali.