Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Harvey Kasırgası Sonucu Teksas Kıyılarına Vuran Ne İdüğü Belirsiz Deniz Yaratığı

-
Abone ol

Harvey Kasırgası'nın ardında bıraktığı yıkıma sürekli olarak yeni bir madde ekleniyor. Daily Mail'den derlediğimiz habere göre, Teksas kıyılarına kimsenin türünü belirleyemediği bir deniz yaratığı vurdu.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Harvey Kasırgası yalnızca insanları değil, aynı zamanda deniz canlılarını evlerinden etti.

Geçtiğimiz hafta, National Audubon Society'den Preeti Desai Twitter'da bir deniz canlısının fotoğrafını paylaştı ve ne olduğunu tespit edebilmek için yardım istedi. Görünüşe bakılırsa gözleri olmayan yaratığın çok keskin dişleri ve büyük silindir bir vücudu var.

"İlk bakışta derin denizden geldiğini düşündüm. Hatta bufa balığı olduğunu varsayıyordum, sonra yaklaştım ve alakası olmadığını gördüm, özellikle o dişlerle."

"Vücudunu azıcık dürttük, hatta tersine çevirdik ama ne olduğunu çıkaramadık." Durum böyle olunca, Desai fotoğrafı Twitter'a yüklemeye karar verdi. "Bu tarz şeyler için Twitter mükemmel. Platformda o kadar çok bilim insanı ve araştırmacı var ki hepsi bu tarz gizemleri çözmeye can atıyor." dedi.

Desai ile irtibata geçen biyologların çoğu, yaratığın bir çeşit yılan balığı olduğunu, ancak hangi tür olduğunu çıkaramadıklarını öne sürdü.

En popüler tahminlerden biri uzun dişli yılan balığı oldu. Bu balık, genellikle Meksika Körfezi'ne özgü olup zamanının çoğunu suyun 30-90 metre altında saklanarak geçiriyor. Çok nadir sığ kıyılara yanaştığı da oluyor. Bu balıkların gözü var, ancak o kadar küçük ki Desai bulana kadar çözünmüş olabilir.

Yılan balıklarının iki türünden daha olabileceği tahmini geldi ancak şu an en mantıklısı bu gibi duruyor. Kuyruğun tamamının bulunmaması kesin bir karşılaştırma yapmalarına engel oluyor.

Biz de merak ediyoruz, ne acaba...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rrr

amerikan deneyidir, tuttukları zoolojistler de yılan balığı dıycek tabi ne diyecek, belki de genleriyle oynayıp geliştirmeye çalışıyolar insana uygulamadan önce, bide acaba yenir mi bu eti nasıldır bak merak ettim

pelin.ercn

Ne idüğü belirsiz deniz yaratığı? peki.

konusantarihv2

dış uzayı okyanusun derinliklerinden daha fazla biliyoruz. hatta derin denizlerde ulaşan ve vakit geçiren insan sayısı uzaydakinden az. denizde bin metrenin altında güneş ışığı ulaşmıyor. denizlerin yer şekillerini biliyoruz ama oradaki canlı çeşitliliği hakkında çok az bilgimiz var.

basakgenc

kafa kısmı yunusa benzemiyor mu ya, tabii gözsüz olanından

hilmi-yener

kalamar

Görüş Bildir