Hangimiz İstedi Söyle Bu Adaletsiz Seçimi: Deniz Seki'nin İbretlik Hayat Hikayesi

106PAYLAŞIM

Yasak aşkları ve cezaevine girip çıkmalarıyla yıllardır gündemden düşmeyen Deniz Seki kimilerine göre günah keçisi, kimilerine göre ise aşkının kurbanı oldu. Yaşadıklarını hakettiğini düşünenler de çok, masumiyetine inanlar da...

Zor günlerini anlattığı kitabı "Deniz'in Dibi" henüz piyasaya çıkmışken, Onedio ekibi olarak Deniz Seki'nin yaşamını sizler için inceledik.

İşte karşınızda kırık kalplilerin, bedel ödeyenlerin sesi: Deniz Seki!

"Hayat buysa, gerçek nedir?" dediği hikayesi mutsuz ve yalnız bir çocuklukla başladı.

11 yaşındayken yatılı okula gönderildi. 17 yaşına geldiğinde ise babasının baskısından kurtulmak için ilk evliliğini yaptı. Bu evlilik sadece 1,5 yıl sürdü.

Müzikal kariyerinin başında Zuhal Olcay'dan Tarkan'a kadar pek çok ünlünün vokali olarak çalıştı.

Güzelliği ve yeteneği ile farkedilmesi ise çok sürmedi tabi ki!

90'lı yılların sonunda efsanevi şarkısı "Kop gel günahlarından" ile hayatımıza girdi.

Yıldız Tilbe imzalı şarkı uzun yıllar dilimize dolandı. Lakin Deniz Seki de, Yıldız Tilbe ile benzer bir kaderi paylaşarak aşkta aradığı mutluluğu uzun süre bulamayacaktı.

Kariyeri oldukça iyi gidiyordu.

Genç, güzel ve yetenekliydi. Fakat şarkısında da dediği gibi; sahtesi dilde, gerçeği kalpte gizli olmalıydı ki, duygusal hayatındaki problemler sanatçının çöküşünü hazırlamaya başlamıştı.

İflah olmaz bir yengeç burcu kadını olarak zor olanı seviyordu her defa. İsmi Okan Bayülgen ile aşk dedikodularına karıştı.

Okan Bayülgen ise bu sırada Cansu Dere ile beraber olduğu için, bu olay basına pek sevimli bir şekilde yansımadı. 

Uzun sürmeyen bu ilişkiden Deniz Seki kalbi kırık olarak ayrıldı.

Sonrasında ise dillere destan yasak aşkı Hüsnü Şenlendirici ile birlikte olmaya başladı.

Müzisyen arkadaşı ile aşkına ise bir engel vardı: Hüsnü Şenlendirici evli ve çocukluydu!

Klarnetçi Şenlendirici'nin karısından ayrılacağı ve Deniz Seki ile evleneceği söylentileri dolaşıyordu.

Hüsnü Şenlendirici karısını asla terketmedi.

Fakat... Deniz Seki'yi de terketmedi!

Sürekli ayrılıp barıştıkları süreç boyunca Hüsnü Şenlendirici'nin eşi basına sıkça açıklamalarda bulundu. Bazen "çocuğun hasta, paramız yok, eve dön" diye yakardı. Bazen ise "kocam benimle, çok mutluyuz" şeklinde açıklamalar yaptı.

Zaten Hüsnü Şenlendirici'nin pek çok rockstar'ı geride bırakabilecek kadar sert bir hayat tarzı vardı.

Aşk ilişkilerinin dışında da sıkça kavgalarıyla gündeme geliyordu. Eşinin ailesi ile ettiği kavga tüm mahalleye yayılmış ve basına yansımıştı.

Tüm bu olaylar sadece magazin haberlerinden değil, Deniz Seki'nin şarkılarından da okunabiliyordu.

Çektiği dertler müziğine zarifçe yansımasına rağmen, sanatçının ruh hali gün geçtikçe kötüye gidiyordu.

"Ağlamaya alıştırdın, ölüm bize masal gelir" diye şakıdığı dönemlerde, gerçekten büyük dertlerle boğuşuyordu.

Aşk üçgeni, Deniz Seki'nin uyuşturucu madde satmak suçundan hüküm giymesiyle son buldu.

Arkadaşları tarafından Deniz Seki'nin bu alışkanlıklara Şenlendirici'nin teşvikiyle başladığı ve asla satış yapmadığı iddia edildi. İyi paralar kazanan bir ünlünün uyuşturucu madde satacağı fikri de kimseye mantıklı gelmemişti. Fakat yargı kararını vermişti bir kere...

Bu olaydan sonra Hüsnü, Deniz'i terketti.

Rahattı tabi...

Eşiyle mutluluk pozları veriyordu.

Hiçbir şey olmamış gibi...

Deniz Seki ise bir süre sonra şartlı tahliye ile özgürlüğüne kavuştu.

Duygularına yenik düşerek dağıttığı hayatını kendi elleriyle toparlamaya başlamıştı. Kilo verdi, yeniden albüm çalışmalarına başladı.

Hatta Faruk Salman ile nişanlandı!

Nihayet mutluluğu buldu, diyorduk ki....

Yeniden tutuklandı...

Sağlık sorunlarının da olduğu dönemde yeniden hapse girmesi sevenlerini üzdü. İşleri bir türlü rast gitmeyen sanatçının üzerinde nazar mı vardı, büyü mü, yoksa yıldızı mı düşüktü... Kimse anlam veremedi!

Yanlış aşkların ve yanlış seçimlerin ardından geriye kalan Deniz Seki...

Söylenenlere göre, hala cezaevinde yatmakta olan sanatçı, kaldığı koğuştaki kadınlarla sıkı arkadaşlıklar kurmuş, uzun sohbetler ediyorlar. Bazen arkadaşlarına mini konserler veriyor. 

Vicdanıyla başbaşa kaldığını düşünüyor ve daha iyi bir insan olmaya çalıştığını söylüyor. 

Masum olduğu konusunda ise ısrar ediyor.

Artık talihinin dönmesini diliyoruz.

Peki sizin bu konuda düşünceniz nedir?

Deniz Seki yanlış ilişkilerin kurbanı olmuş masum biridir.
Yaşadıklarını hakettiğini düşünüyorum.
Banane yaa!
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hulya-isik

her şer de bir hayır vardır derler.. bu şer ona hayatın gerçeklerine ve gerçek insanlara dair birçok şeyi eminim o kafeste öğretmiştir.. hakedip haketmediğini biz değil Allah bilir bunları yaşadığına göre vardır bir imtihanı ki yaşadı.. Ancak şunu hiç unutmam .. yıllar once popstar da bayhan ı adam yaralamak suçundan dolayı tüm Türkiye önünde rencide edip diskalifiye ettirmek istemişti sabıkalı sanatçı olamaz diye.. Şimdi kendisi sabıkalı bir sanatçı oldu.. Gün olur devren döner derler onun hesap.. Kimsenin ne sebeplerle neler yaşadığını bilemezsiniz.. bayhan can sıkıntısından adam yaralamamıştır onun da geçerli sebepleri vardır nasıl deniz seki aşk mağduru ise.. sanatına saygım sonsuz ama insanlığı tartışılırdı ki umarım bu kafes insanlıgı hatırlatmıştır ona..

rushmo

yaşadığı her şeyi hak ettiğini düşünüyorum. Zamanında bayhan için söylediği şeyleri hala unutmadık. şimdi hapisten çıktıktan sonra asla sanat ile uğraşmamalı. bayhana öyle muamele yapmıştı çünkü milletin önünde. bayhan gibi insanları kaybetmek kolaydır, önemli olan bu insanları tekrar topluma kazandırabilmek. ne yani her hapse giren çıkanı karalamak mı gerekir. adam cezasını çekmiş çıkmış. ayrıca ben yanlış adam sevdiğinden falan hikayelerine de katılmıyorum. kendini kandırıyor. zorla mı sevdirdiler kardeşim? evli çocuklu adamla ne işin vardı o kadar basının karşısında. kadın da zar zar zar bağırıyor her fırsatta kamera görünce. tabi hüsnü şenlendiricinin de yaptığı doğru değil, fakat yine de bu işe alet olmamalıydı. yakalanması da çok ilginçtir, kaçmaya teşebbüs edip evinin duvarından atlarken yakalanmıştır. madem suçsuzsun neden kaçıyorsun. şoförünü de yakmış üstelik. yazıklar olsun. adama desteği bırakın, adını bile bilen var mı acaba?

hatice-sasmaz-erdogan

Şunu es geçmeyin Deniz'in şöförü sırf kendisine uyuşturucu getirdi hapis yatıyor adamın ne günahı var Deniz seki sürekli dile getiriliyor,toplumun vicdanına oynanıyor

cherkess

Deniz seki pablo escobardan daha fazla hapis yattı ve yatıyor.

deli-sabit

Kadın kahraman, evli biriyle alenen ilişki yaşadığı suçlandı ama bu sebepten değil, uyuşturucuya adı karıştığı için gözden düştü. Uyuşturucunun ülkemizde, bir ünlünün batmasına yetecek en büyük sebep olduğunu bir kez daha kanıtladı. Diğer taraftan erkek kahraman; kadının iyi gününde sefasını sürdü, kötü gününde şutlayıp ardına bile bakmadı, üstelik karısını aleni aldattığı için kınanmadı bile. Üstüne üstlük daha bir ünlendi. TV programlarının, düet albümlerinin aranan adamı oldu, ailesini daha da genişletti filan. Toplumun suç, suçlu, ahlâk, ahlâklı kavramlarına bakış açısının tipik bir örneğidir bu olay.

Görüş Bildir