Hangi Süper Güce Sahip Olmalısın?

 > -

Hangimiz süper kahraman filmlerini izleyip onların süper güçlerini kıskanmadı? Hangimiz o özelliklere sahip olmak istemedik, sahip olsak nasıl olurdu diye hayal etmedik, sorarım. Evet süper güçler gerçekten süperler ama hangisi senin için daha uygun, gel de bu testle onu bulalım. bakarsın günün birinde radyoaktif bir kaza geçirirsin de o süper güce kavuşursun. Hayat bu belli olmaz.

1. Önce yakın geçmişine dönelim... Eğitim hayatında nasıl bir çocuktun?

Takdir + onur belgeleri, ayıpsın.
Sınıfın neşe kaynağı bendim hep.
Öğretmenler pek severdi beni.
Orta sıraların göze batmayan efendi çocuğu.
Arka sıraların haşarı çocuğu.
Valla ortam yoktu bi sene notlar iyi, diğer sene fecaat.

2. Valla bana hepsi zor geliyor seni bilemem, aralarından en yapmak istemeyeceğin ev işi hangisi?

Çamaşır yıkama
Çöpleri çıkarma
Ütü
Temizlik
Bulaşık yıkama
Yemek yapma

3. Testin sonunda çıkacak süper güce sahipsin ve bir süper kahramansın diyelim. Zor durumdaki insanları neyden kurtarmak hoşuna giderdi?

Salgın hastalıklardan
Sınavlardan
Patlamasına az kalmış bombadan
Yanan bir binadan
Terör gruplarından
Acun'un programlarından

4. Aralarından kendine en yakın hissettiğin, kanka olsak oluruz dediğin internet fenomenini seç:

Arnavut Şevket
Hunharca Gülen Adam
Beyin Bedava
Nereye Sıçacaklar
Uçan Adam Sabri Bey
Kenan Komutan

5. Bir gün hepimiz yaşlanıcaz, şimdiden emeklilik planı kurmak lazım. Emekli olunca ne yapacaksın?

Kendimi resme heykele veririm, yeteneğimiz var ama kullanmaya zaman olmadı ki.
Evimde pinekler kafamı dinlerim.
Sahil kasabasına yerleşip bahçemle ilgilenirim.
Bi' güzel dünyayı gezerim.
Gecelere akarım, çılgın yaşlı diye de nam salarım.
Bol bol torunlarımla zaman geçiricem.

6. Sence hangisi daha sinir bozucu?

Nihat Doğan
Sabah akşam trafik olması
İnternetin çekmemesi
Yataktan çıkmak zorunda kalmak
Otobüste ağlayan çocuk
İşe/okula geç kalmak

7. Peki öldükten sonra nasıl bilinmek isterdin, sen gidince ardından ne desin insanlar?

Niye ölüyorum kardeşim ya hayret bişey, tahtaya vur.
"Sanki şurdan çıkıp gelecekmiş gibi" desinler, ölümü bana yakıştıramasınlar.
Topraktan geldik toprağa gidiyoruz iki el fatiha okusunlar yeter.
Ölümümü kısa sürede unutsunlar, üzülmelerini istemem.
"Çok önemli bir fikir insanını kaybettik" dedirtebilirsem ne mutlu bana.
"Hayatı doya doya yaşadı" desinler kafi.

8. Son soru: Her süper güç gerçekten süper olacak değil, aşağıdakilerden hangi tırt süper güce sahipsin?

Kafayı koydu mu uyumak
Kaybolan uzaktan kumandayı bulmak
Karışan kulaklık kablosunu çözebilme
Kalem çevirebilmek
En zalım sevgiliyi seçmek
Bu yaşa kadar gelmiş olmak

Senin süper gücün: Uçmak!

Bu bir kuş! Bu bir uçak! Haa dur dur tamam, bu senmişsin! Kafana esmiş, Kuzey Avrupa'ya doğru minik bir tatil yapmaya gidiyorsun. Yolun açık olsun demeye gerek yok zaten tüm hava sana ait. Bu geçilmeyen havanla yüksekten uçmak da hakkın tabii ki. Düşkün olduğun özgürlüğün tadını, istikbalin bulunduğu göklerde çıkarıyorsun. Tam şu an gözlerini kapatsan kendini uçarken hayal edebilirsin, daha önce birçok kez yaptığın ve ilerde bol bol yapacağın gibi!

Senin süper gücün: Görünmezlik!

Bi dakka ya nereye kayboldun? Heh burdasın tamam. İnsanlar arasında istediğin zaman kendini soyutlayabildiğin için görünmezlik senin süper gücün. Bazı zamanlar yalnız kalmayı istiyorsun ve başarıyorsun da. Gönül insanısın, bir elin verdiğini diğer el gerçekten görmüyor sende. Ama şimdi görünmezlik çıktı diye olur olmadık yerlere girmeyesin ha. Bak süper gücü zihin kontrolü olanlar da var aramızda, bilirler ne düşündüğünü.

Senin süper gücün: Şekil Değiştirme!

Sabah kalktın, aynaya baktın berbat haldesin, hoop artık isteğe göre Adriana Lima kadar güzel veya David Beckham kadar yakışıklı ol. Canın mı sıkıldı, evinde kediyle oynarken kediyle kedi ol! Hatta köpek ol kovalamacayla daha çok eğlen. Bu süper güçle yapabileceğin şey o kadar fazla ki düşündükçe gerçek olmasını isteyiş de artıyor cidden. Sürprizlerle dolu enerjik bir insan olduğun için bir süper güce sahip olsaydın bu kesinlikle şekil değiştirme olurdu.

Senin süper gücün: Zihin Kontrolü!

"Bak akıllı ol aklını alırım ha!" sözünü kelimenin tam anlamıyla gerçekleştirebilecek birisi varsa o da sensin. Hani bir efsane vardır ya insan beyninin yüzde 10'unu kullanıyor diye, süper gücün olsa %100'ü kullanan tek insan olur alemlerden alemlere akardın. Ve bir bakış atıp gerçekten insanların kalbini yakabilirdin, düşünsene karşındakinin zihnine kalbinin yandığı fikrini yolluyorsun o da kalbi gerçekten yanıyormuş gibi sağa sola kaçışıyor ahahah valla şahane süper güçmüş güle güle kullan. Aaa sahiden, sen zaten sana bu sonucun çıkacağını biliyordun ki?

Senin süper gücün: Element Kontrolü!

Doğada bulunan 4 element; ateş, su, toprak, hava, hatta üstüne tahta! Hepsi emrine amade. Vay efendim tüp bitti, fatura ödemedim doğalgaz kesildi derdi yok. Havuz problemleri desen senin için problem değiller, istesen şak diye hepsini doldurursun, üstüne de gider Leman Sam'a esmeyi anlatırsın! Tabii bu kontrollere sahip olup basit işler kovalamak yerine suçlularla da savaşabilirsin, tamamen sana kalmış.

Senin süper gücün: Ölümsüzlük!

İnsanlığın önüne geçemediği tek şeyi yenebilmek, bu gerçekten muazzam bir süper güç mü yoksa lanet mi bilemedim, süper gücün sahibi olarak düşünmek sana kalmış. Şu kısacık hayatta herkes bir şeyler ıskalarken süper gücün olsa her şey için zamanın ve cesaretin olacak, ne yüce! Bu arada ölümsüzlük dediysek mesela 1576 yaşına gelip o yaşa kadar yaşlanmış olmayacaksın ha, en güzel görünümlü halini koruyacaksın hadi yine iyisin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muzaffer-alir

Senin süper gücün: Görünmezlik! Bi dakka ya nereye kayboldun? Heh burdasın tamam. İnsanlar arasında istediğin zaman kendini soyutlayabildiğin için görünmezlik senin süper gücün. Bazı zamanlar yalnız kalmayı istiyorsun ve başarıyorsun da. Gönül insanısın, bir elin verdiğini diğer el gerçekten görmüyor sende. Ama şimdi görünmezlik çıktı diye olur olmadık yerlere girmeyesin ha. Bak süper gücü zihin kontrolü olanlar da var aramızda, bilirler ne düşündüğünü.

ozge-rabia-ozge

Görünmezlik istiyodum gerçekten de o çıktı şaşırdım :D

yuksel-alpay-bacak

Senin süper gücün: Ölümsüzlük! İnsanlığın önüne geçemediği tek şeyi yenebilmek, bu gerçekten muazzam bir süper güç mü yoksa lanet mi bilemedim, süper gücün sahibi olarak düşünmek sana kalmış. Şu kısacık hayatta herkes bir şeyler ıskalarken süper gücün olsa her şey için zamanın ve cesaretin olacak, ne yüce! Bu arada ölümsüzlük dediysek mesela 1576 yaşına gelip o yaşa kadar yaşlanmış olmayacaksın ha, en güzel görünümlü halini koruyacaksın hadi yine iyisin.

mehmet-ozturk43

ben zihin kontorü oldum allah razı olsun bu oyundan ama gerçekten zihin kontrolü olduğumu düsünmüyorum

selin.anli

Senin süper gücün: Zihin Kontrolü! "Bak akıllı ol aklını alırım ha!" sözünü kelimenin tam anlamıyla gerçekleştirebilecek birisi varsa o da sensin. Hani bir efsane vardır ya insan beyninin yüzde 10'unu kullanıyor diye, süper gücün olsa %100'ü kullanan tek insan olur alemlerden alemlere akardın. Ve bir bakış atıp gerçekten insanların kalbini yakabilirdin, düşünsene karşındakinin zihnine kalbinin yandığı fikrini yolluyorsun o da kalbi gerçekten yanıyormuş gibi sağa sola kaçışıyor ahahah valla şahane süper güçmüş güle güle kullan. Aaa sahiden, sen zaten sana bu sonucun çıkacağını biliyordun ki?

Görüş Bildir