Hangi Spor Sana Daha Uygun?

51PAYLAŞIM

"Spora yeni başlıycam; ama hangisi bilemiyorum" veya "Halihazırda bir spor yapıyorum ama değiştirmek istiyorum" diyorsan, karakterine, alışkanlıklarına ve beğenilerine göre yapacağın sporu söylüyoruz. Hadi bakalım teste!...

1. Öncelikle haftada kaç gün spor yaptığını merak ediyoruz.

Her gün: Spor benim için adeta bir yaşam biçimi
Haftada 3-4 gün
Sadece hafta sonları
Ayda yılda bir
Pazartesi başlıyorum

2. Vücudunda en beğenmediğin yer neresi peki?

Belirli bir yer yok
Bacaklarım çok kalın
Basenler
Karın bölgesi
Kendisini görmek bile istemiyorum :(

3. Sırada leziz bir soru var :) Hangi tip yemekleri daha çok seversin?

Zeytinyağlılar
Salata
Deniz ürünleri
Et yemekleri
Hamur işleri

4. Ne pahasına olursa olsun, yemem dediğin yemek nedir peki?

Brokoli
Sakatat
Fast Food
Sağlıksız herhangi bir şey
Alayını yerim

5. İşte geldik en mühim soruya: Boyunun son iki basamağından kilonu çıkardığında kaç kalıyor?

10 ve daha fazlası
5-9 arası
0-5 arası
Kilom daha fazla çıkıyo ya :(
Kendimi kendimden çıkarsam 0 kalmaz?!

6. Pekii, spor senin için ne ifade ediyor; yani spordan beklentin ne?

Hayatımın anlamı
Zayıflatsın yeter
Spordan zevk almam lazım
Sağlıklı yaşam için gerekli
Kendisiyle ciddi düşünüyorum

7. Spor salonuna başlayalı 2 hafta oldu diyelim. O gün de "spora gitcem" diye hazırlamışsın kendini. Peki ne olursa o gün spora gitmezsin?

Ben yazılıp gitmem zaten
"Bugün işte çok yoruldum" bahanesiyle
Dün gece çok çılgındı ;)
Ne pahasına olursa olsun giderim

8. Şimdi de kendi vücut ağırlığınla yapabileceğin bir spor haraketi seçmeni istiyoruz...

Mekik
Şınav
Plank
Barfiks
Squat

9. Seçmişken bir de bir spor aleti seç!

Pilates Topu
Yoga Minderi
Koşu Bandı
Kondisyon Bisikleti
Cross Aleti

10. Son olarak... Sence ideal kadın ve erkek vücudu hangisi?

Fitness!

Verdiğin cevaplara göre sen Fitness yapmalısın veya halihazırda fitness yapıyorsan, buna devam etmelisin. Çünkü verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla senin için spor adeta bir yaşam biçimi: Yediğini, içtiğini, uyku düzenini, kısaca tüm alışkanlıklarını buna göre düzenliyorsun. İradelisin bir yandan da. Eee haliyle sana fitness çıkması da normal!

Koşu!

Verdiğin cevaplara göre, sen koşmalısın veya halihazırda koşuyorsan buna devam etmelisin. Koşu, insanı özgür kılar, bütün dertlerinden arındırır, kafayı boşaltır. Senin de çok derinine düşünen, didik didik didikleyen, fazla kafasına takan biri olduğun kanısına kapıldık ve emin ol koşmak sana ilaç gibi gelecek ilaç!..

Zumba!

Verdiğin cevaplara sen kesinlikle zumbaya başlamasın veya halihazırda zumba yapıyorsan buna devam etmelisin. Çünkü sen eğlenmeyi seven, az biraz tembel ve çokça da rahat bir kişiliksin; bundan neredeyse eminiz. İşte tam da bu yüzden eğlenirken spor yapacağın bir şeyler lazım sana, cevapsa belli: Zumba!

Pilates!

Verdiğin cevaplara göre sen kesinlikle pilatese başlamalısın veya halihazırda bu sporu yapıyorsan devam etmelisin. Sen sağlıklı yaşayıp, sağlıklı görünmeye dikkat eden birisin; öyle çok kas yapayım, şişeyim diyenlerden değilsin, daha doğrusu spor deyince aklına bunlar gelmiyor. Esnek olmak, giydiğinin yakışması gibi şeyler senin için çok daha önemli; çünkü estetikten anlıyorsun, ki en estetik spor: Pilates. Pilates topuyla mutluluklar diliyoruz sana :)

Yoga!

Verdiğin cevaplara göre, sen acilen Yoga'ya başlamalısın veya halihazırda Yoga yapıyorsan buna kesinlikle devam etmelisin. Çünkü sen insanı bir bütün olarak algılayan birisin; yani kişinin hem ruhunun hem de vücudunun sağlıklı olması gerektiğine inanıyor, bu ikisinin ayrılmaz bir ikili olduğunu düşünüyorsun. Çok haklısın ve bu yüzden senin yapman gereken spor, hem sağlığı hem de felsefeyi içinde taşıyan bir spor: Yoga! Güneşi selamlıyoruz efenim...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyza-mutlu6

Koşu! Verdiğin cevaplara göre, sen koşmalısın veya halihazırda koşuyorsan buna devam etmelisin. Koşu, insanı özgür kılar, bütün dertlerinden arındırır, kafayı boşaltır. Senin de çok derinine düşünen, didik didik didikleyen, fazla kafasına takan biri olduğun kanısına kapıldık ve emin ol koşmak sana ilaç gibi gelecek ilaç!..Emin misin onedio?.. Bunların hepsi o koşu bandını sseçtiğim için oldu.......

durukes

9. soruya yoga minderi deyip de yoga çıkmasına şaşırmamak çok normal bence =_= .Hem yoga değil ben 3 aydır Tenis'e gidiyorum ve gayet memnunum. Zumbaya gittim, Baleye gittim, Pek uzun bir serüven olmasa da Basketbola gittim,Gittim de gittim senin anlayacağın Onediocuğum.

amane-misa

yatmak en güzel spor

eexorciist

uzanmak uyumak anlamında falanmı :))))

amane-misa

ayn

totti26

Koşuda hiç sevmem :D daha sevmeyeceklerimde vardır elbet, yok muydu bi yüzme :D keyfimiz yerine geleydi :D

ozzy_oz

Zumba! Verdiğin cevaplara sen kesinlikle zumbaya başlamasın veya halihazırda zumba yapıyorsan buna devam etmelisin. Çünkü sen eğlenmeyi seven, az biraz tembel ve çokça da rahat bir kişiliksin; bundan neredeyse eminiz. İşte tam da bu yüzden eğlenirken spor yapacağın bir şeyler lazım sana, cevapsa belli: Zumba!

Görüş Bildir