Görüş Bildir

Hangi Spor Sana Daha Uygun?

Haberler
> Test
> Hangi Spor Sana Daha Uygun?

'Spora yeni başlıycam; ama hangisi bilemiyorum' veya 'Halihazırda bir spor yapıyorum ama değiştirmek istiyorum' diyorsan, karakterine, alışkanlıklarına ve beğenilerine göre yapacağın sporu söylüyoruz. Hadi bakalım teste!...

1. Öncelikle haftada kaç gün spor yaptığını merak ediyoruz.

2. Vücudunda en beğenmediğin yer neresi peki?

2. Vücudunda en beğenmediğin yer neresi peki?

3. Sırada leziz bir soru var :) Hangi tip yemekleri daha çok seversin?

4. Ne pahasına olursa olsun, yemem dediğin yemek nedir peki?

5. İşte geldik en mühim soruya: Boyunun son iki basamağından kilonu çıkardığında kaç kalıyor?

6. Pekii, spor senin için ne ifade ediyor; yani spordan beklentin ne?

7. Spor salonuna başlayalı 2 hafta oldu diyelim. O gün de "spora gitcem" diye hazırlamışsın kendini. Peki ne olursa o gün spora gitmezsin?

8. Şimdi de kendi vücut ağırlığınla yapabileceğin bir spor haraketi seçmeni istiyoruz...

9. Seçmişken bir de bir spor aleti seç!

10. Son olarak... Sence ideal kadın ve erkek vücudu hangisi?

Fitness!

Fitness!

Verdiğin cevaplara göre sen Fitness yapmalısın veya halihazırda fitness yapıyorsan, buna devam etmelisin. Çünkü verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla senin için spor adeta bir yaşam biçimi: Yediğini, içtiğini, uyku düzenini, kısaca tüm alışkanlıklarını buna göre düzenliyorsun. İradelisin bir yandan da. Eee haliyle sana fitness çıkması da normal!

Koşu!

Koşu!

Verdiğin cevaplara göre, sen koşmalısın veya halihazırda koşuyorsan buna devam etmelisin. Koşu, insanı özgür kılar, bütün dertlerinden arındırır, kafayı boşaltır. Senin de çok derinine düşünen, didik didik didikleyen, fazla kafasına takan biri olduğun kanısına kapıldık ve emin ol koşmak sana ilaç gibi gelecek ilaç!..

Zumba!

Zumba!

Verdiğin cevaplara sen kesinlikle zumbaya başlamasın veya halihazırda zumba yapıyorsan buna devam etmelisin. Çünkü sen eğlenmeyi seven, az biraz tembel ve çokça da rahat bir kişiliksin; bundan neredeyse eminiz. İşte tam da bu yüzden eğlenirken spor yapacağın bir şeyler lazım sana, cevapsa belli: Zumba!

Pilates!

Pilates!

Verdiğin cevaplara göre sen kesinlikle pilatese başlamalısın veya halihazırda bu sporu yapıyorsan devam etmelisin. Sen sağlıklı yaşayıp, sağlıklı görünmeye dikkat eden birisin; öyle çok kas yapayım, şişeyim diyenlerden değilsin, daha doğrusu spor deyince aklına bunlar gelmiyor. Esnek olmak, giydiğinin yakışması gibi şeyler senin için çok daha önemli; çünkü estetikten anlıyorsun, ki en estetik spor: Pilates. Pilates topuyla mutluluklar diliyoruz sana :)

Yoga!

Yoga!

Verdiğin cevaplara göre, sen acilen Yoga'ya başlamalısın veya halihazırda Yoga yapıyorsan buna kesinlikle devam etmelisin. Çünkü sen insanı bir bütün olarak algılayan birisin; yani kişinin hem ruhunun hem de vücudunun sağlıklı olması gerektiğine inanıyor, bu ikisinin ayrılmaz bir ikili olduğunu düşünüyorsun. Çok haklısın ve bu yüzden senin yapman gereken spor, hem sağlığı hem de felsefeyi içinde taşıyan bir spor: Yoga! Güneşi selamlıyoruz efenim...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
190
80
64
41
24
20
17
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Amane Misa

yatmak en güzel spor

exorcist

uzanmak uyumak anlamında falanmı :))))

Gizem Yenikler

Fitness!

Koşuda hiç sevmem :D daha sevmeyeceklerimde vardır elbet, yok muydu bi yüzme :D keyfimiz yerine geleydi :D