Hâlâ Umut Var! İnsanlığa Olan İnancınızı Tazeleyecek, Kurtarılan 36 Köpeğin Değişimi

1.2bPAYLAŞIM

Buzfeed, takipçilerinden kurtardıkları köpeklerin öncesi ve sonrası fotoğraflarını istedi. Sonuç ise akıl almaz derecede güzel. Buzfeed'in derlediği birbirinden tatlı bu dostlarımızın farklı hikayelerini sizler için düzenledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/spenceralthouse...

1. Güler Yüzlü Fiona

www.buzzfeed.com

"Fiona'yı Tayvan'ın sokaklarından kurtardık. Fiona sokağa terk edilen canlardan biriydi. Bizden önceki sahibi onu balkonda bir başına bırakıp, ölüme terk etmiş. İlk gördüğümüz anda onun içindeki sevgiyi hissettik. 2013 yılından beri de bizimle. Şimdi ise hayat dolu bir minnoş."

2. Masum Bakışlı Athene

Masum Bakışlı Athene
Masum Bakışlı Athene
www.buzzfeed.com

"Athena dışarıda bir tasmaya bağlanmış ve ölüme terk edilmişti. Hayvan Bakım Hizmetleri onu bulduğunda ise 14-15 kilo civarındaydı. Onu bakım evine aldık. İlk etapta utangaç bir hali vardı ama hemen ısındı bize. Şu an ise 30 kilo kadar ve sağlığına kavuştu. Ayrıca tam bir kucaklaşma delisi."

3. Audrey

Audrey
Audrey
www.buzzfeed.com

"Audrey, yol kenarında bulundu. Uyuz probleminden ötürü neredeyse ölecekti. Soldaki fotoğraf çekildiğinde bile durumu ilk bulduğumuzdan daha iyiydi. Şu an ise dünyanın en akıllı, en tatlı ve en sevecen köpeği. Tanıştığı herkesi çok seviyor ve hayatımıza gerçekten büyük bir neşe getiriyor."

4. Midnight

Midnight
Midnight
www.buzzfeed.com

"Geçen Eylül ayında,erkek arkadaşımla beraber bir hayvan barınağından sahiplendik Midnight'ı. Barınağa alındığında yalnızca birkaç haftalıkmış ve büyük bir köpek tarafından saldırıya uğramış. Saldırı sonucunda çenesi kırılmış. Barınak, gereken tedaviyi yaptırıp Midnight'ı kurtarmış. Barınakta geçirdiği bir yıla yakın zamandan sonra ise bizim hayatımıza girdi. Şimdi, onsuz bir hayat düşünemiyorum. Gelmiş geçmiş en akıllı ve en sevimli minnoş o!"

5. Penny

Penny
Penny

"Penny'i bir yolun kenarında, çöplerin arasında uyurken bulduk. Bütün vücudunda pireler ve keneler vardı, bunların yanı sıra bir de uyuz problemi yaşıyordu. 4 aylık bir tedavi, güzel bir bakım ve çokça sevgiyle bütün sağlık sorunlarını çözdük ve Penny'i sahiplendirdik. Ona, sonsuza kadar mutlu olacağı bir yuva bulabildiğim için çok mutluyum!"

6. Banjo

Banjo
Banjo
www.buzzfeed.com

"Bir zamanlar barınakta yaşayan cılız, ürkek ve yalnız olan bu minik, şu an mutlu bir hayatın tadını çıkarıyor."

7. Atticus

www.buzzfeed.com

"Mart ayında, gönüllü olarak çalıştığım bir barınağın yardımıyla bu bebeği büyük bir vahşetten kurtardık. Soldaki fotoğraf onu ilk bulduğumuz zaman çekildi, sağdaki fotoğraf ise Ağustos ayında sahiplenildiğinde çekildi."

8. Max

www.buzzfeed.com

"Max, üç yıldır bizimle. Her gün kocaman sarılmalar ve öpücükler veriyoruz ona. Onu bir arsada dövülmüş ve zehirlenmiş bir halde bulduk. Kafatasının yapısında hala hasarlar var. Bir vakıf tarafından kurtarıldı ve bir barınağa yerleştirildi bulunduktan sonra. Şu an ise onu, hayattaki her şeyden daha çok seviyoruz.

9. Ned

www.buzzfeed.com

"Onu ilk evlat edindiğimde, kulak enfeksiyonu ve pire sorunu vardı. Üç yıldır da bizimle. Şu an sağlığı tamamen yerinde."

10. Dişsiz Güzellik

Dişsiz Güzellik
Dişsiz Güzellik
www.buzzfeed.com

"Soldaki fotoğraf, biz evlat edinmeden önceki halini gösteriyor bebeğimizin. Eski bir çiftlik evine terk edilmiş. Kötü beslenmeden ötürü dişlerini kaybetmişti ve kötü bir haldeydi. Sağdaki fotoğraf ise şu anki halini gösteriyor. Öyle değerli ki, onsuz bir hayat düşünemiyorum."

11. Rollo

www.buzzfeed.com

"Arka ayağında fazladan iki parmakla doğan Rollo, düzgün bir "dövüş köpeği" olmayacağı düşünüldüğü için kulakları kesilmiş. Minnesota'da kurtarılan bu yavruyu sahiplendik. Veterinerde gördüğü tedaviyle kulaklarındaki hassaslık sıkıntısı çözüldü. Onu çok seviyoruz!"

12. Karlos

www.buzzfeed.com

"Karlos, boynuna bağlanmış bir kablo ile bulunduğunda sokağa, ölüme terk edilmişti. Şans eseri kurtarıldı Karlos. 6 aydır ise ailemizin bir parçası. Şu an minik bir tüy yumağı olarak mutlu mutlu yaşıyor."

13. Max

www.buzzfeed.com

"Max'i ağaçlıkların arasında çamur ve kene ile kaplanmış bir halde bulduk. İyi olduğundan ve birilerinin kayıp köpeği olmadığından emin olmak için onu barınağa aldık. O zamandan beri, gün geçtikçe dünyanın en sevimli köpeğine dönüştü. Soldaki fotoğraf onu ilk bulduğumuz günü gösteriyor. Sağdaki fotoğraf ise yaklaşık 20 kilo almış ve sevgi dolu halini gösteriyor."

14. Percy

www.buzzfeed.com

"Percy'i yaklaşık 3 aylıkken kurtardık. Bulduğumuzda boynuna takılan kablo ile ağaca bağlanmıştı. Bulunduktan sonra parazitleri, boynundaki kablo ve diğer sağlık sorunlarından ötürü 4 aylık bir tedavi gördü. Bir aydan biraz daha fazla süredir bizimle ve bütün hayatımızı değiştirdi."

15. Avery

www.buzzfeed.com

"Ohio'daki bir barınaktan kurtardık Avery'i. Onu, otobanın kenarında koşarken bulduk. Üstteki fotoğraflar Avery'nin barınakta çekilen fotoğrafları, alttaki fotoğraflar ise barınaktan çıktıktan sonraki fotoğrafları... Kocaman bir kalbi var ve inanılmaz derecede sevimli bir çocuk kendileri. Ailemize ondan daha mükemmel bir birey gelemezdi."

16. Remus

www.buzzfeed.com

"Remus'u dört yıl önce bir barınaktan sahiplendik. Yaklaşık altı aydır barınaktaydı. Yaşı veya hikayesi hakkında hiçbir bilgi yoktu, fakat barınak çalışanlarına göre birkaç kavganın içinde kalmıştı. Birilerinin onu sahipleneceği konusunda şüpheleri vardı. Onu hemen eve aldım ve bir aylık bir geçiş aşamasından sonra, şu an dünyanın en sadık, en oyuncu ve en minnoş yavrusu."

17. Minnie

www.buzzfeed.com

"Minnie'yi iki yıl önce barınaktan sahiplendim. Yavru köpek üretimi yapan bir yerden kurtarıldığında 2 kilodan daha azdı. Bacağı kırılmıştı, patilerinde iltihaplar vardı, tüylerinin neredeyse hepsi dökülmüştü ve dişlerinin hemen hemen hepsi çürümüştü. Veterinerde gördüğü tedavide yedi dişi çekildi, bacağının biri kesildi, patileri sargıya alındı. Şu an sağlıklı tüyleri ve üç bacağıyla tanıştığı herkese korkusuzca sevgi gösteren bir bebek oldu."

18. Stella

www.buzzfeed.com

"Sol fotoğrafta Stella'nın barınaktan ilk çıktığı zamanı görüyorsunuz. Stella'yı kurtaran kardeşimdi. Pireler ve uyuz böceklerinden ötürü o kadar çok kaşınıyordu ki; her yerinde yaralar oluşmuştu. Ona yeni bir ev bulma zamanı geldiğinde ise, her şey için çok geçti. Artık kendini bizim ailemizden biri olarak görüyordu. Dolayısıyla onu biz evlat edindik. Dünyanın en tatlı ve en sevgi dolu köpeği olduğunu söyleyebilirim. Onsuz bir hayat düşünemiyorum bile."

19. Ellie

www.buzzfeed.com

"Ellie'nin önceki sahibi fazlasıyla umursamaz biriymiş. Ellie'ye ne ilgi, ne mama ne de su vermiş. Annem, Ellie'nin bu durumunu görünce dayanamamış ve onu kaçırmış. Elimde hazır köpek yiyeceği bulunmadığı için, onu fıstık ezmesi ile beslemiştim. Bugün ise bir gram fıstık ezmesi için her şeyi yapar. Dünyanın en tatlı ve en sevgi dolu yavrusu Ellie! Ne zaman kendimi kötü hissetsem, bunu hemen hisseder ve sarılır. Ellie, benim dört ayaklı en yakın arkadaşım!"

20. Reid

Reid
Reid
www.buzzfeed.com

"Reid yerel kurtarma görevlileri tarafından kurtarılmadan önce, yavru köpek üretilen çiftliklerden birinden "üretim makinesi" olarak kullanılıyordu. O kadar çok suistimal edilmişti ki; her şeyden korkuyordu. 4 yıldan ve bir sürü eğitimden sonra, çok büyük ilerleme kaydetti. Oyuncaklarla ve hatta bazen diğer hayvanlarla nasıl oynayacağını biliyor. Yürüyüşe çıkmayı ve sarılmayı çok seviyor. Hala birçok korku problemi yaşıyoruz, ama yine de o kadar büyük bir ilerleme kaydetti ki onunla gurur duyuyoruz."

21. Sage

www.buzzfeed.com

"Los Angeles'ta "Take Me Home" adlı bir kurumda gönüllü olarak koruyucu annelik yapıyordum. California'nın barınaklarındaki ve diğer kötü durumdaki hayvanları kurtarıyorduk. Bu 3 aylık miniğin yardıma ihtiyacı olduğunu ilk duyduğumda, onu direk alıp eve götürdüm. Uyuz sıkıntısı yaşıyordu ve önceki sahibi tarafından tamamen görmezden gelinmişti. Bütün vücudunda yaralar ve çizikler vardı. Ailem ile aralarında çok güzel bir ilişki oldu ve evlat edindik."

22. Scout

www.buzzfeed.com

"Ben evlat edinmeden bir hafta önce gözünü kaybetmiş Scout. Sürekli ona saldıran agresif bir köpekle aynı kulübeye konulmuş. Yine de bu durum onun ruhunu öldürmemiş. Aradan geçen iki yılda kilo aldı, tam bir tüy yumağı oldu ve şu an etkileşimde olduğu her köpekle oyun oynamak için can atıyor."

23. Lacey

www.buzzfeed.com

"2014 yılında Lacey'i evlat edindik. Veterinere gittiğimizde akciğer iltihabı teşhisi konuldu. Veteriner durumun iyiye gideceğinden emin değildi, fakat yine de tedaviyi denememiz için bizi cesaretlendirdi. Bir haftalık bir tedavinin ardında, durumu daha iyi oldu. Şu an daha aktif ve mutlu bir minnoş!"

24. Lucy

www.buzzfeed.com

"Soldaki fotoğraf, Lucy barınaktayken çekilmiş. Sağdaki fotoğraf ise bir buçuk yıl sonrası! Tüyleri o kadar keçeleşmişti ki, derisine kadar tıraş etmek zorunda kalmıştık. Biz onu evlat edindiğimizde bir yaşındaydı ve daha önce hiç dışarı çıkmamıştı. Ayrıca insanlardan çok korkuyordu. Düzenli ve sıkı bir eğitim sayesinde, yavaş yavaş kabuğunu kırdı. Onu evlat edinmek, şimdiye kadar yaptığım en iyi şeydi!"

25. Jack

www.buzzfeed.com

"Jack'i yağışlı bir havada dışarıda otururken bulduk. Sıska, pirelerle dolu bir vücudu ve yüzünün bir tarafında yanık vardı. Gezdiğimiz birçok veterinerden ve pire tedavilerinden sonra, yaşadığı bütün sorunlara meydan okuyarak bugünkü haline geldi. Altı yıldır bizimle ve gelmiş geçmiş en tatlı köpek! Ama bugün bile yağmur sesi duyduğunda geriliyor. Biz de böyle zamanlarda ona sarılarak, bizim yanımızda her zaman güvende olduğunu hatırlatıyoruz."

26. Oliver

Oliver
Oliver
www.buzzfeed.com

"Kuzey Carolina'da kırsal bir alanda bulundu Oliver. Onu kurtardıktan bir buçuk yıl sonraki hali ise harika!"

27. Shaggy Boy

Shaggy Boy
Shaggy Boy
www.buzzfeed.com

"Shaggy Boy benim kişisel olarak sahiplendiğim ilk evcil hayvan. Bir zamanlar çalıştığım hayvan barınağından sahiplendim onu. Şu an 12 yaşında, gözlerinde kronik kuruluk, ciddi cilt problemleri ve eklem yangısı var."

28. Roo

Roo
Roo
www.buzzfeed.com

"Roo, benim iş yerimde bir ağacın altında terk edilmişti. Onu bulduğumuzda çok sıskaydı, kancalı kurt ve uyuz problemleri yaşıyordu. İyi yemekler, ilaçlar ve biraz zamandan sonra tüyleri olması gerektiği şekilde uzadı. Şimdi ise benim dünyalar tatlısı kızım o!"

29. Moose

Moose
Moose
www.buzzfeed.com

"Moose'u sahiplenme merkezinde gördüm ve ilk görüşte aşık oldum. İki gözünde de dikişler vardı, bu sebeple kimse yaklaşmıyordu yanına. Sonraki gün de sahiplenilmediği için, koruyucu ailesi olduk ve onu yanımıza aldık. Gözleri için bir ameliyat daha olması gerekti ama çok hızlı bir şekilde iyileşti. Onu sahiplendiğimiz için her gün bir kez daha şükrediyorum."

30. Sawyer

Sawyer
Sawyer
www.buzzfeed.com

"İşte benim yakışıklı dostum, Sawyer. Bu fotoğraflar da ben onu sahiplendikten öncesi ve sonrası. Benim hayatıma girdiğinde 13 yaşındaydı. Biraz sevgi ve bakımdan sonra olması gerektiği gibi bir centilmen oldu!"

31. Charlotte

Charlotte
Charlotte
www.buzzfeed.com

"Charlotte, Indiana'nın kırsal bir kesiminde ortalıkta dolaşırken bulundu. Pirelerden ötürü tüylerinin yarısını kaybetmişti. Önceki sahibi tarafından istismar edildiği belliydi ve iki yıllık sevgi bombardımanından sonra bile hala birkaç iç parçalayıcı tuhaf davranışı var. O, dünyanın en mükemmel, en iyi huylu, en hassas köpeği. Bir yıllık süreçten sonra, şu an o kadar mükemmel görünüyor ki..."

32. Honey Belle

Honey Belle
Honey Belle
www.buzzfeed.com

"Bunlar benim minik bebeğim Honey Belle'in fotoğrafları. Onu kurtardığımda ise ölmek üzereydi."

33. Emma

www.buzzfeed.com

"Emma'ya merhaba deyin! Phoenix'de bir yol kenarında bulduk onu. Kalp sıkıntılarından ötürü kardiyologda soluğu aldık. Kısırlaştırıldı ve kırık dişleri çekildi. Bir sürü harcama yaptıktan sonra, sağlığına kavuştu ve yaptığım harcamaların her bir kuruşuna değer o!"

34. Petey

Petey
Petey

"Petey, beş yıldır bizimle. Cancun'da yavru bir bebekken kurtarıldı. Veterinerin söylediğine göre, onu uzaklaştırmak için üzerine kaynar su dökülmüş olma ihtimali çok mümkün. Büyük, kahverengi gözleri adeta kalbimize işliyor. Ve olması gerektiği gibi de şımarık bir şekilde hayatını yaşıyor!"

35. Tilly

Tilly
Tilly
www.buzzfeed.com

"Tilly altı yıl evvel kurtarıldı. Veterinerin söylediğine göre, ağır ihmalden ötürü o kadar kötü bir durumdaydı ki çok fazla yaşaması beklenmiyordu. Başından beri, Tilly bize ne kadar tatlı, akıllı, uyumlu olduğunu gösterdi. Ben de onu terapi köpeği olarak eğitmeye karar verdim. Şimdi düzenli aralıklarla  hastaneye gidiyoruz ve insanlar onu seviyor. Ayrıca final haftaları da aşırı stresli öğrencileri rahatlatmak için üniversiteye gidiyoruz."

36. And Mowgli

And Mowgli
And Mowgli
www.buzzfeed.com

"Bir yıl boyunca Saint Croix'de yaşadım ve her yerde sokak köpeği vardı. Bu küçük beyefendi ise yolun kenarına terk edilmiş bir şekilde bulundu, yemeye veya ayakta durmaya hali yoktu. Dövüldüğü ve kötü beslendiği her halinden belliydi. Uyuzu, bağırsak solucanları vardı, kuyruğu kesilmişti ve o kadar zayıftı ki kemikleri sayılıyordu. Bu miniğin bu kadar acı çekmesine dayanamadım ve onu evime aldım. Hastanede geçirdiğimiz uzun zamandan sonra fark işte karşınızda! Önceden insanlardan korkan bu minik, şu an dünyanın en mutlu köpeği!"

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karelahana

arabaların camından yollara çöp atmayın. hayvancıklar yemek sanıp yanına gidiyor arabaların altında eziliyorlar. ayrıca yollar kimsenin çöp kutusu değildir. elinizdekini yere değil uygar insanlar gibi çöp kutusunun "içine" atın. nasıl olsa çöpçüler bunun için var diyorsan devletin temizlik görevlisi kimsenin özel hizmetçisi değil. çöpçü temizlikçi ne diyosan artık. hayvan dediğin birkaç aylık eğitimle yola geliyor, elindekini yere atan sığırlara yıllarca süren eğitim sistemi kar etmedi arkadaş ya.

seda-keskin-akin

cocuklara yaslilara masumlara ve hayvanlara zarar veren insanlar mumkunse toplu olarak olsunler. oksijenimizi ve kaynaklarimizi ziyan etmesinler.

turk_kizi

Biz insanoğlu bu güzel hayvanları haketmiyoruz.hayvan severim ama insan sevmem.

joliie

11 ve 31 deki köpeklerin cinsini bilen var mı

meyyus

Bi gün kırtasiyeye gitmek için akşam bizim merkeze inmiştim, geri dönerken de bi tane cocuk gördüm köpek vardı yanında, ben de uzaktan görünce tasması falan da var köpeği gezdiriyo zannettim gülümsedim, yanımdan geçerken bi baktım küçücük köpeği sürükleye sürükleye götürüyor köpek de gitmemek için direniyo falan ama küçük bişey zaten gücü yetmiyo, orospu çocuğu öyle bi sürüklüyo ki köpek boğulacak nerdeyse, ben de çocuğun peşinden gitmeye başladım tam böyle çocuğu çevirecektim kuytu, kötü bi binaya girdi ordan da pek tekin gözükmeyen, ağzı bozuk bi adam çıktı çocukla konuştu cesaret edip de yanlarına gidemedim, geri döndüm. bir hafta oldu hala çok kötü hissediyorum kendimi o köpek için bişey yapamadım diye, böyle sahiplenen bakan insanları gördükçe de çok mutlu oluyorum inşallah ben de böyle güzel bişey yapabilirim bi gün

Görüş Bildir