Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hâlâ Aynı Cehalet! Kendini Bilmezler İzmir ve Denizli'deki Depremleri Yine Zina ve Alkole Yordu

3.7bPAYLAŞIM

Ne denir ki?

Bugün öğlen saatlerinde, Ege Denizi'nde merkez üssü Kuşadası Körfezi olan 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Paniğe neden olan depremde ilk belirlemelere göre can kaybı yaşanmadı.

Saat 14.25'te ise merkez üssü Denizli'nin Bozkurt ilçesi olan 6 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi.

İlçeye bağlı Armutalanı köyüne 1,74 kilometre mesafede yaşanan depremin 7,09 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlenirken, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik bazı evlerin hasar gördüğünü söyledi ve "Can kaybı yok, ufak yaralanmalar var" dedi.

Ayrıntılar burada: 👇

Denizli 6 Büyüklüğünde Depremle Sarsıldı: 'İlk Belirlemelere Göre Can Kaybı Yok' - onedio.com
Denizli 6 Büyüklüğünde Depremle Sarsıldı: 'İlk Belirlemelere Göre Can Kaybı Yok' - onedio.com

Tüm bunlar olurken, yine bilimsel açıdan bakmak yerine depremin farklı bir şekilde meydana geldiğini iddia eden kendini bilmezler ortaya çıktı.

1999 yılında gerçekleşen Marmara Depremi'ni ve sonrasında yaşananları hatırlarsınız... Müslüman olmayanların, açık giyinenlerin ve alkol kullananların depreme neden olduğunu iddia eden bu insanlar yalnızca kaybettiğimiz binlerce vatandaşımıza değil, hepimize karşı suç işlediler. 

Ve şimdi yine sahnedeler... İzmir ve Denizli'deki depremlerin ardından aynı şeyleri tekrar ediyorlar. İşte o paylaşımlar...

👇

👇

👇

Tabii ki bunlardan daha fazlası var ve her zaman olacak ama en azından artık sosyal medya üzerinden herkes, aklı başında olan tüm vatandaşlar tepkilerini dile getirebiliyorlar. İşte kendini bilmez bu insanlara verilen ilk tepkiler...

👇

*

👇

*

👇

*

👇

*

👇

*

Ege çevresinde depremden etkilenen herkese geçmiş olsun diyor, daha aydınlık günlere uyanmayı diliyoruz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birbilenesor

Anne sütü eksikliği bunlar.

mertcan-topal1

allah size titreşim gönderdi

raca

Depremin ahlaksızlıkla bir alakası olmayabilir ama can ve mal kayıpların var. Tesettürden içkiden ve zinadan çok daha günah olan hırsızlık, kandırma kul hakkına girerek işini düzgün yapmayarak insanları kandırarak çürük bina yapmak insanları kandırarak satmak gibi şerefsizliği neden önemsemiyorlar

coldhearted

Bunlar üremesin birader kısırlaştırın, kulaklarına da birer küpe en büyüğünden.

metin-akalp

Millet uğraşmış, oturmuş depremin oluşma nedenlerini açıklamış. Mantığı çürütmeye çalışmış. Yahu arkadaş kimse Allah'ın insanları cezalandırdığını düşünmüyor. Burada başka insanların yaşantısına özenme söz konusu. Bu insanlar da gönlünce eğlenmek, aşık olmak, özgürce yaşamak ister ama günaha girme korkusu, toplum baskısı daima engeldir. Çelişkiden kurtulmak için bu özendiği hayatı kendi kendine kötü göstermesi gerekir. Bu tür hayatı yaşayanların günahkar olduğunu, kendisinin ödüllendirilip onların cezalandırılacağına inanması gerekir.

Görüş Bildir