Görüş Bildir

Hakkari ve Mardin'de 2 Asker Şehit

Anasayfa > Gündem

Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde yürütülen arazi arama tarama faaliyetinde Bordo Bereli Yüzbaşı 31 yaşındaki Rıza Fırat kayalıklardan düşerek şehit oldu. Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde ise PKK'lılarla çıkan çıkan çatışmada 1 Jandarma Uzman Çavuş şehit oldu.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Jandarma Özel Harekat Timleri tarafından Dörtyol İlçesi kırsalında, Amanos Dağları'nın eteklerinde arazi arama tarama yapılırken Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan gelen timde yer alan Yüzbaşı Rıza Fırat, önündeki kayalıklardan düşerek ağır yaralandı. 

Bölgeye gönderilen askeri helikopterle Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Fırat, tüm müdahalelere rağmen kurtaralamayarak şehit oldu.

Şehit Yüzbaşı Rıza Fırat

Adıyaman nüfusuna kayıtlı olan Bordo Bereli Yüzbaşı Rıza Fırat, Hatay İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen askeri törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Adıyaman'a gönderilecek.

Bir acı haber de Nusaybin'nden: 1 uzman çavuş şehit

Bir acı haber de Nusaybin'nden: 1 uzman çavuş şehit

Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki operasyonlar sürüyor. 

İlçenin Yenişehir Mahallesi'nde bu sabah saatlerinde PKK'lılarla çıkan çatışmada Jandarma Uzman Çavuş ağır yaralandı. Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan asker, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

AA ve DHA

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

ben buraya yazmaktan bıktım her seferinde şehit haberi görmekten bıktığımı. tek isteğim aynı acıyı bu şehitlere ailelere yaşatanların da yaşaması. bildiğim t... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Allah rahmet eylesin.