Güzel Şeyler de Oluyor! Hayvanlara Alerjisi Olmasına Rağmen Bir Barınak Kurup İhtiyacı Olan Bütün Canlılara Bakan Kadın

123PAYLAŞIM

Hayvanlarla her temasa geçtiklerinde acı çekecek olmalarından dolayı, alerjisi olan insanlar için hayvan sahiplenmeye karar vermek çok zor bir karar. New Jersey'de yaşayan Caitlin Cimini bunu asla dert etmedi. Hayvanlara karşı çeşitli alerjileri olmasına rağmen, birçoğunun hayatını kurtardı ve kurtarmaya da devam edecek... Çiftliğinde terk edilmiş ya da yaralanmış bütün canlılara bakıyor. 

Biz de sizler için bu mükemmel kadın ve kurtardığı hayvanlar ile ilgili bilgileri bir araya getirdik. Umarız hikayeden ilham alırsınız. Gelin bakalım...

Hikayesinin nasıl başladığına bakalım önce:

Caitlin Cimini hayvanları her zaman seviyordu. Bir kadın olarak, yaz tatillerini ata binerek, hayvan kurtarma ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışarak geçiriyordu. Bir gün yabani bir at kurtardı, bu at kesimhaneye satılmak üzereydi.

Tüm gününü hayvanları eğitmek için geçiren Caitlin için yabani bir at sahiplenmek çok zor oldu.

View this post on Instagram

#eddiethegoat & myself... ❤️

A post shared by Caitlin Cimini (@boochaces) on

Ama bütün zorluklarına rağmen, ihtiyacı olan hayvanlara yardım etmenin görevi olduğunu fark etti. Yardımcı olmak isteyen diğer insanlarla iletişime geçip, daha fazla hayvana yardım eli uzatmaya devam etti.

Tehlikedeki hayvanlara yardım eden bu kararlı kadını hiçbir şey durduramazdı.

Caitlin, tavuklar hariç bütün hayvan türlerine alerjisi olduğunu biliyordu. Hayvanlara karşı duyduğu sevgi sayesinde ellerinde ve yüzünde oluşan kabarcıkları görmezden geliyordu. Ve 2013 yılında terk edilmiş ve yaralı hayvanlar için "Rancho Relaxo" adında bir barınak açtı.

Fiziksel durumundan hiçbir zaman şikayet etmeyen Caitlin, sadece bir kere Facebook sayfasında elleri ve yüzünün fotoğrafını paylaştı.

Fotoğrafın açıklamasında vücudunun kırmızı döküntüler ile kaplı olduğunu ve acıdıklarını belirtti. Fiziksel durumuna rağmen, bu cesur kadın tekrar olsa yine aynı şeyleri yapacağını da ekledi.

"Neye benzediğim kimin umurunda? O fabrikalarda hayvanlara yapılanların yanında benim bu küçük kaşıntılarım hiç önemli değil. Bu hayvanları acıdan kurtardık ya ben sonsuza kadar acı çekebilirim."

Caitlin şimdiye kadar 300'den fazla hayvanın hayatını kurtardı!

İnanılmaz biliyoruz ama gerçek. Çiftliğinin kalıcı "vatandaşları" atlar, keçiler, tavuklar, domuzlar, kediler ve daha birçoğu... Hepsinin kendi üzücü hikayeleri var ama bu hikayeler Caitlin sayesinde mutlu son ile bitiyor. Adı Alba olan bir domuz yavrusunu, yanıkları test eden bir laboratuvardan kurtardı. Adı Susan olan bir keçiyi ise başka bir çiftlikten kurtardı. Keçinin oradaki sahibi hamileliği kaldıramadığı için işlevsiz olduğunu düşünüyordu.

Adı Potato (Patates) olan bir inek ise başka bir hayvan çiftliğinden kurtarıldı, eğer Caitlin onu kurtarmasaydı kesimhaneye gidecekti. Adı Baia-Roe olan bir yarış atının ise çok başarılı bir kariyeri vardı ama belirli bir yaşa geldiğinde sahibi artık işlevsiz olduğunu düşündüğü için onu bırakma kararı almıştı ki Caitlin onu da kurtardı.

Caitlin'in çiftliğinde sadece çiftlik hayvanları yok, evcil hayvanlar için de bir kısım var.

Caitlin bugüne kadar ihtiyacı olan hayvanlar için çok şey yaptı ve durmayı da düşünmüyor. GoFundMe isimli bir İnternet sayfası kurdu ve orada daha çok hayvanı kurtarmak için çalışmalar yapıyor.

Biz de bu azimli kadına iyi şanslar diliyoruz, ve dünyayı güzelleştirdiği için teşekkür ediyoruz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
derin-a-clk

ne güzel.

Görüş Bildir