Güven Bana Yarışmasında Yaptıklarıyla İnsanların Umutlarını Yeşerten Pazarcı ve Avukatın Duygulandıran Anları

3.3bPAYLAŞIM

ATV'de yayınlanan ve Müge Anlı'nın sunduğu Güven Bana yarışmasına, Avukat Onur Burak Büyüksökmen ile pazarcılık yapan Mevlüt Akın'ın yarıştığı anlar damga vurdu.

Perşembe akşamları Atv'de yayınlanan Güven Bana yarışması dün akşam izleyenleri çok duygulandıran anlara sahne oldu.

Avukat Onur Burak Büyüksökmen ile pazarcılık yapan Mevlüt Akın çok iyi bir yarışma çıkararak 14.soru sonunda kasalarında 88.500 TL biriktirdiler.

Yarışmanın formatını bilmeyenler için; yarışmada soru başlığı ekrana geliyor ve bu soru başlığında çıkabilecek kolay, orta ve zor sorulardan hangisini istedikleri yarışmacılara soruluyor. Yaptıkları seçimlere göre yarışmacılar ortak bir şekilde seçimlerini cevaplıyorlar ve kasalarına paraları ekliyorlar.

Yarışmacılar birkaç soruda bir yanlarında kendilerine desteğe gelen yakınlarına fikir danışabiliyorlar. Dün akşamki yarışmada da 15.sorunun soru başlığı ekrana yansıdıktan sonra yarışmacılar yakınlarından taktik almak için onların yanlarına gittiler.

Önceki 14 soruda 2 yanlış yaptıkları için 15.soruyu bilememeleri halinde iki yarışmacı da para kazanamayacaktı. Kasada 88.500 TL vardı ve yakınlarına danıştıktan sonra tekrardan ortada buluşacaklar. Bu buluşma gerçekleşinceye kadar butona basan taraf hangi zamanda basarsa ona göre bir para kazanacak diğer taraf hiç para kazanamayacaktı.

Avukat Onur Burak Büyüksökmen ile pazarcılık yapan Mevlüt Akın yarışmanın en başından beri birbirlerine güvendiler ve son soruya kadar birlikte gideceklerine dair söz verdiler birbirlerine. Son soru için ortada buluşmaya giderken o duygulandıran anlar yaşandı.

Avukat Onur Burak Büyüksökmen, Mevlüt Akın'dan butona basıp parayı almasını istedi. Bu durumda Onur hiçbir şey kazanamayacaktı ama alınabilecek tüm parayı Mevlüt'ün almasını istedi.

Mevlüt de butona 45.000 TL'de basarak parayı kazandı. Aslında biraz daha beklese kasadaki tüm parayı kazanabilirdi. Ama Onur'un ''bas'' demesi üzerine bir anda butona bastı ve alabileceğinden daha az bir para kazandı.

Yarışmanın en başından beri birbirlerine güvenen ikiliden söylediği sözlerin ardından butona bastığı için üzülen Mevlüt, gözyaşlarını tutamadı.

Rakibinden kendisini affetmesini isteyen Mevlüt'ün gözyaşları herkesi duygulandırdı. Avukat Büyüksökmen de Mevlüt Akın'ı çok sevdiğini söyleyerek parayı kaybetmesinden dolayı üzüntü duymadığını dile getirdi.

Bu ikilinin samimiyeti ve insanlığa dair umutları yeşerten davranışları sonrasında sosyal medyada da oldukça konuşuldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
benmutlu

Yarışmanın o bölümünün büyük bir kısmını izledim. Bunlardan önce süper cahil bir ikili çıkmıştı. "Buzağı eşeğin mi yavrusu? Akdeniz bitki örtüsü tundra olabilir mi ki?" falan diyorlardı. Sonra da bu ikili çıktı. İzlerken ben de etkilenmiştim; ama şimdi görünce %90 kurgu olduğunu düşünüyorum. Aşırı örnekleri kurgulayarak sosyal medyaya düşme çabası. Yeni çıkan bir yarışma olduğu için bu şekilde reklam yapmak istemişler. Süper cehalete bu millet alışkın o yüzden süper cahil ikili internete düşemedi. Ama bu "süper samimiyet" ikilisi ile başardılar bunu.

yorumla

cirkin bir format

tugba-acuner

bırakın yok pazarcılar çok kazanıyor(evet doğru ama sadece tezgah sahipleri) yok senaryo bilmem ne. bu ülkeden umudu ne zaman kessem bir şey oluyor ve "başka yerde yaşayamam"diyorum.bu ülkede yaşama sebebi hiç bitmez.

lochness

madem bas diyecektin yolun yarısında niye dedin paranın yarısı boşa gitti..

akiza

Yalnız bildiğim kadarıyla o gariban sandığınız pazarcıların gelirleri dudak uçuklatan seviyede. Kaldıki ben senaryo olma olasılığını da göz önüne alın derim.

adekaj

Off entrika milleti

kalemine

işçiyse pek yok ya

Görüş Bildir