Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Guinness Rekorlar Kitabına Girmiş En İlginç 17 İnsan

 > 
1.3bPAYLAŞIM

Guinness Rekorlar Kitabına girmiş en ilginç 17 insan

Herkes bir şeyler başarmak, alanında tek olmak ister. Bu isteklerine karşı koyamayanların yeri de Guinness Rekorlar Kitabı. Milyon çeşit insan milyon çeşit rekor kırmış. Bir şeyler başarmışl. Ancak, bazılarının rekorları da başarı değil tuhaf bedensel özellikleriyle ilgili. İşte rekorlar kitabının en ilginç insanları ve sahip oldukları rekorlar

Kaynak: http://www.acunn.com/galeri/guinness-rek...

1. DÜNYANIN EN UZUN SAÇLI KADINI

Çinli Xie Qiuping yaklaşık 6 metrelik saçlarıyla dünyanın en uzun saçlı kadını olma rekorunu elinde barındırıyor. Saçlarına gayet iyi bakmış. Bir bit düşse yandı. dikkatli olması lazım.

2. DÜNYANIN EN SAKALLI KADINI

Vivian Wheeler adlı kadın rekorlar kitabına girmek için çok aykırı bir yöntem bulmuş. 28 cm'lik sakallarıyla dikkat çeken kadın 1993 yılından beri bunları kestirmiyor. Kesin jilet vurmuş erken yaşta.

3. DÜNYANIN EN UZUN BACAKLI KADINI

Svetlana Pankratova'nın bacakları 1m 30cm. Bacakları sayesinde rekorlar kitabına girmiş. Ayak numarası ise 46.

4. DÜNYANIN EN UZUN BURUNLU ADAMI

Artvin'de yaşayan Mehmet Özyürek rekorlar kitabındaki Türkle'den biri. Dünyanın en uzun burunlu adamı. Burnu yaklaşık 9 cm.

5. AĞZIYLA VÜCUDUNU TAŞIYAN KADIN

Moğolistan'dan Oyungerel Luvsandorj da elastik özellikleri ve denge yeteneğiyle rekorlar kitabına girmeye hak kazanmış bir bayan. Kendi vücudunu 50 saniye boyunca ağzıyla taşımayı başarmış. Hangi diş macununu kullandığı merak konusu.

6. DÜNYANIN EN UZUN DİLLİ KADIN

Annika Irmler adlı kadının dili tam 7cm. Bu özelliğiyle de dünyanın en uzun dilli kadını olarak rekorlar kitabında. Allah eşine kolaylık versin.

7. EN ÇOK PARMAĞA SAHİP ÇOCUK

Hindistanlı Devendra Harne'nin el ve ayaklarında toplam 25 adet parmak var

8. DÜNYANIN EN UZUN ADAMI

Dünyanın en uzun boylu adamı Mardinli Sultan Kösen. 2.47 boyu var.

9. DÜNYANIN EN KISA ADAMI

Dünyanın en kısa adamı ise Nepal'de yaşayan Chandra Bahadur Dangi. boyu 54.6 cm. Hayatı boyunca hiç doktora gitmemiş

10. AKREP YİYEN ADAM

Dean Sheldon adındaki adam da ağzında 18cm'lik akrebi yaklaşık 20 saniye tutmuş. Kıracak başka bir rekor bulamamış.

11. DÜNYANIN EN UZUN TIRNAKLI KADINI

Lee Redmond 1979'dan beri tırnaklarını hiç kesmemiş. Yaklaşık 9m tırnakları olan kadının 2009'da yaşadığı bir trafik kazası sonucu tırnakları kırılmış.

12. DÜNYANIN EN İNCE BELLİ KADINI

Cathie Jung adlı ablamız ince bel olaynı biraz abartmış. Bu ölçüyü elde edebilmek için yıllarca en dar korselerden giymiş.

13. DÜNYANIN EN ELASTİK ADAMI

Gary Stretch adındaki adamın özelliği de vücudunun lastik gibi olması. Tuhaf tuhaf, korkunç korkunç şekiller verebiliyor vücuduna.

14. DÜNYANIN EN KOCA AĞIZLI ADAMI

Afrikalı Francisko Domingo Joaquim de dünyanın en büyük ağızlı adamı olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren bir vatandaş. Pelikan gibi.

15. YÜZÜNDE BAKILACAK YER OLMAYAN KADIN

Elaine Davidson da rekorlar kitabına girebilmek için tuhaf bir yöntem kullananlardan. Vücudunda tam 1903 piercing var. Dilini de parmağı geçecek kadar deldirmiş. Allah ıslah etsin.

16. EN UZUN KULAK KILI

İnsan bir kez rekor kırmaya inat etmesin. Her türlü yöntemi deniyor. Ne kadar iğrenç olsa bile. Radhakant Bajipai denen bu vatandaş da kulak kıllarını 25cm uzatarak rekor kırmış.

17. DÜNYANIN EN ÇOK ÇOCUK DOĞURAN KADINI

Guinness'e göre en çok doğuran kadın, Rusya'da Valentina Vassilyeva isimli bir köylü dünyanın en çok doğum yapan kadını. 1725-1765 yılları arasında doğan 69 çocuğun; 16'sı çift ikiz, 7'si üçüz, ve 4'ü dördüzdü.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeki-gumuscu

Yapacağınız şeyi skm

nilay-eren

Bu ne amk!!?

beyazgozluksefa

Çay içiyordum tadını bozdunuz mk.

akinaton

69 çocuk,rekor gibi rekor

oyuksell

kalcasi en killi adam, rte!

Görüş Bildir