Guinness Rekorlar Kitabı'na Adını Yazdıran Dünyanın En Kıllı Kadını Evlendikten Sonra Tıraş Oldu!

-
Abone ol

Bir zamanlar dünyanın en kıllı kadını olarak bilinen genç, hayatının aşkını bulup onunla evlendikten sonra tıraş oldu. Çevresinde alay konusu olan genç kızın mutluluk hikayesini sizler için Unilad'dan derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/worlds-hai...

Tayland'ın Bangkok şehrinde yaşayan 17 yaşındaki Supatra Natty ismindeki genç, kurt adam sendromu olarak da bilinen, nadir gözlenen ambras sendromundan muzdarip.

2010 yılında Guinness Rekorlar Kitabı'na giren kadının, yüzü de dahil olmak üzere vücudunun her yerinde normalden fazla kıl büyümesi oluyor.

Bu sendrom Ortaçağ'dan beri sadece birkaç kişide gözlemlenmiş. Günümüzde hala tıbbın çaresiz kaldığı bir durum olarak var olmakta.

Lazer tedavisi de bu duruma çözüm olamadığı gibi tam aksine kılların daha kalın ve hızlı çıkmasına sebep olmuş.

Supatra okulda kendisine takılan ''kurt kadın'' ve Star Wars karakteri olan ''Chewbacca'' gibi lakaplara aldırış etmeyip hep kendisiyle barışık bir hayat yaşamış.

Guinness Rekorlar Kitabı'na adını yazdırdıktan sonra ailesinin ve arkadaşlarının kendisine her zaman destek olduğunu, bu sebeple bu tarzdaki zorbalıkları kafasına takmadığını söyledi.

Rekorlar kitabına girdiğinde sadece 10 yaşında olan Supatra o zaman şu şekilde açıklamalarda bulunmuştu:

''Kendimi diğer insanlardan farklı hissetmiyorum. Okulda bir sürü arkadaşım var. Kıllı olmak beni özel kılıyor. Beni kızdırmak için bana ''maymun yüz'' diye hitap edenler vardı. Ama artık bunu yapmıyorlar. Bu duruma alıştım. Her zaman böyle olduğum için kıllarım varmış gibi hissetmiyorum. Hiçbir şey hissetmiyorum. İyice uzadığı zaman görmemi zorlaştırıyor. Umarım bir gün iyileşirim.''

Supatra doğduğunda nefes alabilmesi için iki ayrı operasyon geçirmesi gerekmiş. Yaşamasına çok ihtimal verilmemiş.

2010 yılında genç kızın babası Sammrueng açıklamalarda bulunmuştu.

''Supatra'nın durumunu doğduğu zaman öğrendik. Öncesinde bundan haberimiz yoktu. Burun delikleri sadece bir milimetre genişliğinde olduğu için çok sağlıklı değildi. İlk üç ay boyunca nefes almasına yardımcı olmak için bir kuluçka makinesinde tutuldu. 10 ay boyunca hastanede yattı. Onun için çok endişeleniyorduk. Komşularımız Nat'i ilk defa gördüklerinde nasıl bir günah işlediğimi soruyorlardı. Diğer çocukların kızımla alay ettiklerini görünce onun geleceği hakkında çok endişeleniyordum. Natty'nin kendi yaşlarındaki kızlardan bir farkı yoktu. Sadece dişleri daha yavaş büyüyordu ve gözleri çok iyi göremiyordu. Bir gün iyileşeceğine dair umutlarımız ilk günkü gibi devam ediyor. Ona yardımcı olabilecek bir yol çıkarsa o yolda elimizden gelen her şeyi yapacağız.''

Supatra rekoru eline aldıktan 10 yıl sonra evlendi ve hayatında ilk kez düzenli olarak yüzünü ve tüm vücudunu tıraş etmeye karar verdi.

Yalnızca 17 yaşında olan ismi bilinmeyen eşi ile evlenerek mutluluğu yakaladıktan sonra düzenli olarak tıraş olmaya başlayan Supatra, yeni yüzüyle fotoğraflar çekerek kişisel sosyal medya hesaplarında paylaşıyor.

Çiftimize mutluluklar dileriz! 😍😍

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Sıhhatler olsun kardeş...

emir-yilmaz22

keşke kestirmeseymiş amk bu tip ne amk

deyyus

Geç aynanın karşısına da kendi tipine bak, kimse dış görünüşünü kendi seçmiyor. Kirlidir, pasaklıdır, bakımsızdır bunun eleştirirsin anlarım da söylediğin hoş olmamış.

Görüş Bildir