Görüş Bildir
Haberler
Görünce Nostaljiyi İliklerinize Kadar Hissedeceğiniz Birbirinden Eğlenceli 13 Atari Oyunu

Görünce Nostaljiyi İliklerinize Kadar Hissedeceğiniz Birbirinden Eğlenceli 13 Atari Oyunu

Eski atari oyunları oyunculuğun temellerini atmamızı sağlamış ve mütevazı yapılarına rağmen bizi saatlerce ekrana bağlamıştı. Hepimizin bir noktada oynama şansına eriştiği birbirinden keyifli atari oyunlarını listeledik.

İşte her biri unutulmaz deneyimler sunan ve günümüzde hala internet tarayıcıları üzerinden oynanabilen 13 atari oyunu..

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Bomberman

1. Bomberman

Akıldan çıkmayan müziğiyle bizi bombaların patladığı bir arenaya davet eden Bomberman'de blokların arasına bombalar yerleştirmiş ve balon kafaları havaya uçurmaktan ekran başından ayrılamamıştık.

2. Street Fighter

2. Street Fighter

Dövüş oyunlarının atası olan Street Fighter ise eski konsollarda favorimiz haline gelmiş ve onlarca oyun kolunun kırılmasına sebep olmuştu.

3. Pole Position

3. Pole Position

Döneminin en başarılı oyunlarından biri olan Pole Position üç boyutlu hissettiren görünüşüyle bizi zorlayıcı formula yarışlarına çağırmış ve zorlayıcı virajlarında nefes kesen yarışlara davet etmişti. 

Bugün Forza Horizon 5 ile ihya ettiğimiz yarışçılık hissi Pole Position'da filiz vermişti.

4. Robocop

4. Robocop

Cyborg bir polisi kontrol ettiğimiz Robocop ise üzerimize yağan düşmanlara karşı kıyasıya mücadele ettiğimiz aksiyon dolu bir oynanış sunmuştu.

5. Battle City

5. Battle City

Oyunlarda yok edilebilir çevre örneklerinin ilkini sunan Battle City ise tankları yöneterek savaştığımız ağır mücadeleler vadediyordu. Tankı kontrol ederken duyduğumuz sesler ise hala aklımızda.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Contra

6. Contra

Eski konsolların efsanesi olan Contra ise tek ya da iki kişilik oynanışıyla oyuncuları kaos dolu bir rambo mücadelesine davet ediyordu. Makineli tüfekler, üzerimize koşan düşmanlar ve güdümlü füzelere karşı tek bir silahımızın olduğu Contra'da seviye tasarımları da inanılmaz başarılıydı.

7. Donkey Kong

7. Donkey Kong

Oyun dünyasının en ünlü markalarından biri olan Donkey Kong ise unutulmaz oynanışıyla aklımızdan çıkmamış ve uzun yıllar boyunca popüler kültürde de kendine yer bulmuştu.

8. Metal Slug

8. Metal Slug

Adeta bir animasyon şöleni olan Metal Slug ise tek kişilik dev bir ordu olarak yüzlerce düşmanı alt etmemize fırsat tanıyan bir kaos paketiydi adeta.

9. Pac-Man

9. Pac-Man

Unutulmazlar arasında yer alan Pac-Man ise oynanışıyla idrak edilmesi zor bir keyif vermiş ve oyunculuğun ikonik markalarından biri olmuştu.

10. Mega Man

10. Mega Man

Aynı zamanda Rockman olarak bilinen Mega Man ise macera dolu bir aksiyon platform oyunuydu. Çeşitli düşmanlara ve zorlayıcı seviyelere karşı durmadan hareket halinde olduğumuz oyunda su altından bulutların üstüne kadar çıkmış ve aksiyonu iliklerimizde hissetmiştik.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

11. Tetris

11. Tetris

Oyun dünyasının en çok satan oyunlarından olan Tetris ise blokları bir düzen içinde yerleştirdiğimiz basit bir oyundu. Alışması kolay fakat ustalaşması zor olan Tetris, oyunculuğun temellerinden biri olmuş ve bir klasik haline gelmişti.

12. Duck Hunt

12. Duck Hunt

Tabanca şeklindeki oyun koluyla ördekleri avladığımız oyun, teknolojinin gücüne hayran kalmamızı sağlamış ve ateş etme tuşuna basmaktan parmaklarımızın ağrımasına sebep olmuştu.

13. Super Mario Bros.

13. Super Mario Bros.

Yediden yetmişe herkesin bildiği ve 21.yüzyılın en ünlü markalarından biri olan Mario'da prensesi kurtarmak için birbirinden zorlayıcı badirelere karşı mücadele ettik. Mario'ya hayat vererek çıktığımız bu yolculuk oyunculuğun en büyüleyici olduğu anlardan biri olarak hatıralarımızda yer ediyor.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
32
21
8
4
2
2
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Mert Demir

Mustafa hagar az jeton yimedik .atari salonu bizim için çok kutsal bir mekan gibiydi .sigara elektrik kokusu .

Trky

en heyecanlıları contra ve metal slug dı :)

hedefsizkitle

VOLFİED nerde editör?

okuyombenya

https://archive.org/details/msdos_Volfied_1991