Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Görenleri Şaşkına Çeviren, Burnu Olmayan Bebeğin İlginç Hikayesi

 > -

Her anne adayı gibi, Brandi McGlathery de doğacak bebeğiyle tanışmak için oldukça heyecanlıydı. Fakat doktorlar yeni doğan bebeği Brandi'ye verdiklerinde, o hayatının en inanılmaz anlarından birini yaşadı..

Brandi'nin sözleriyle anlatacak olursak, "Durdum ve doktorlara 'Bir yanlışlık olmalı' dedim. Doktorlar da bana 'Hayır, onun durumu çok iyi' dediler. Ardından da 'Ama burnu yok!' diye bağırdım..

Kaynak: http://pulptastic.com/perfect-baby-born-...

Eli Bebek, 4 Mart'ta burunsuz olarak dünyaya geldi. Bu, 197 milyonda bir gerçekleşen nadir bir olay..

1931'den beri yalnızca bu durumla ilgili 35 vakayla karşılaşıldı. 

3.1 kg doğan Eli'nin, ağzından nefes almaya başladığı bildiriliyor.

"Burnunun olmaması onu pek etkilemedi."

Eli Bebek, doğumundan sonra Alabama'daki Kadın ve Çocuk Hastanesi'nde tedavi görmeye başladı. Foley'deki South Baldwin Hastanesi'nde tedavisi süren anne Brandi, geceyi her 45 dakikada bir Eli'nin durumunu öğrenmek için hastaneyi aramakla geçirdi. Zaten ertesi gün de taburcu olarak, bebeğinin yanına gitti.

Eli'nin ilk günleri hastanelerin "yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde" geçti.

Burnunun olmamasının yanı sıra, Eli'nin koklama sistemi ve burun delikleri de yoktu.. Henüz 5 günlük olmasına rağmen, soluk borusu açma operasyonu geçirdi.

Anne Brandi, Eli'nin o günden beri daha iyi olduğunu belirtiyor. Operasyondan sonra Eli'yi emzirmeye başlayan Brandi, ilk kez bebeğini trakeyle emziren anne olarak tarihe geçti.

Eli'nin burnu için estetik operasyon olası bir ihtimal ama yine de biraz bekleyip görmeleri gerekiyor.

Brandi: "Damağı henüz tam oluşmadı. Dolayısıyla beyni de henüz tam gelişmiş değil."

Eli'nin ergenliğine kadar beklemeleri daha doğru olacak. Çünkü burun delikleri için yapılacak her müdahale, onun hipofiz bezlerini doğrudan etkileyecek.

"Onun böyle de mükemmel olduğunu düşünüyoruz."

"Kendisi bir burun sahibi olmak isteyene kadar, kararı biz vermeyeceğiz."

Eli şu an evinde, ailesiyle birlikte..

Ama elbette aileyi, uzun yıllar boyunca ziyaret edilecek doktorlar ve medikal operasyonlar bekliyor.. Bu sebeple, insanların bağış yapabildikleri GoFundMe sitesine Eli adına bir bağış kampanyası başlatıldı.

Ayrıca Eli'nin durumunu merak edenler için de bir Facebook sayfası açıldı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vildan-winchester

oyşş çok tatlı :D <3<3<3

eda-sahin

çok güzelsin ama sen

berkay.ulku.3

Sen böyle çok şirinsin al benim burnum senin olsun. Büyüdüğünde hiç kafanı takma burnun yok diye :) Hem akıp duruyor çok başa bela sen şanslısın :)

deli-sabit

Şu zavallı bebeği bile espri malzemesi yapıp bir şeylere benzetmeye çalışıyorsunuz ya pes doğrusu...Rahat nefes alabilecek mi acaba? Kokulardan muaf bir yaşam, çevrenin ve özellikle okul arkadaşlarının acımasız, aşağılayıcı bakışlarıyla baş etmek zorunda kalacak masum bir çocuk...

ellen

ama çok tatlıı

Görüş Bildir