Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gezi'nin Sembol İsmi Hayatını Kaybetti

 > 
38PAYLAŞIM

Gezi eylemleri sırasında devrilmiş bir bankta otururken verdiği zafer işareti pozuyla sembol haline gelen Sait Tabak hayatını kaybetti.

Kadıköylülerin 'Sait Hoca' diye hitap ettiği Tabak, dün akşam Birleşik Haziran Hareketi Kadıköy toplantısında konuşma yaptığı sırada kürsüde geçirdiği kalp krizi sonrası hayata gözlerini yumdu.

Yoğurtçu Parkı Forumu emekçilerinden Sait Tabak, Gezi direnişinden sonra Kadköy'de önemli sembol isimlerinden biri olmuştu.

Tabak'ın Ahmet Atakan'ın hayatını kaybettiği günlerde, üç gün boyunca Kadıköy'de devam eden sokak çatışmalarında devrilmiş bir banka oturarak verdiği poz Gezi direnişinin sembollerinden biri haline gelmişti.

Tabak için bugün ÖDP Kadıköy ilçe binası önünde saat 18:00'da anma gerçekleştirilecek, ardından memleketi Ordu'nun Ünye ilçesine son yolculuğuna uğurlanacak.

Haziran Hareketinden'nden “Sait Hoca” Mesajı

Kadıköy'de sevilen ve pek çok eylem ve etkinlikte emeği olan Tabak için Haziran Kadıköy Meclisi ve Diren Kadıköy forumu sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden bir mesaj yayınladı. Haziran Kadıköy Meclisi’nin mesajı şöyle:

“Haziran Hareketi Kadıköy Meclis üyesi Sait Tabak hocamız dün gece rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Kadıköy'de sevilen ve pek çok eylemlilikte yer alan değerli hocamız bugün saat 18:00 Kadıköy ÖDP ilçe binasında anmayla uğurlanacaktır.

Hepimizin Başı sağolsun.”

Diren Kadıköy’ün mesajı da şöyle:

“Değerli hocamız Sait Ağbi Gezi direnişinden bu yana Kadköy'de derinleşen mücadele alanının önemli sembol isimlerinden biriydi. Tecrübesiyle, çalışmalarıyla ve fikirleriyle pek çok genç arkadaşımıza yol gösterdi. Kadıköylüler olarak bayrağı kendisinden aldık ve mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz.

Aşağıdaki fotoğraf, Ahmet Atakan'ın hayatını kaybettiği günlerde üç gün boyunca Kadıköy'de devam eden sokak çatışmalarında devrilmiş bir banka oturarak verdiği pozla mücadelenin sembolü haline gelmişti.

ÖDP Kadıköy ilçe binası önünde bugün saat 18:00'da anma gerçekleştirilecek, ardından memleketi Ordu Ünye'ye son yolculuğuna uğurlanacak. Alilesine ve dostlarına başsağlığı diliyoruz.”

ODA TV

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir