Gerçekten Yasta mıyız? Televizyon Programları ve Futbol Maçları Hiçbir Şey Olmamış Gibi Devam Ederken Kültür Sanat Etkinliklerinin Durması Tartışma Yarattı

1.2bPAYLAŞIM

Sizce kim haklı?

1. Türkiye İdlib şehitlerine ağlıyor. Ulusal bir yas ilan edilmese de ülkece yasta olduğumuz bir dönemdeyiz.

2. Haber duyulur duyulmaz gerçekleşmesi beklenen ve yaklaşan pek çok konser ve kültür sanat etkinliği iptal edildi veya ertelendi.

3. Ancak saldırı sonrası televizyon kanalları olağan akışlarını durdurmadı. Gündüz kuşağı programları, diziler olağan akışlarında yayınlanmayı sürdürdü.

4. Aynı şekilde saldırının hemen ertesi günü oynanan futbol maçları da devam etti. Beşiktaş-Alanyaspor maçında oyuncular asker selamı vererek maça çıktı.

5. Futbolcu Umut Nayir'in konu hakkındaki sözleri gündeme oturdu.

Alanyaspor-Beşiktaş Maçı Öncesi Umut Nayir'in Şehitler İçin Söyledikleri Gündemde: ''Belki de Bu Yaptığımız İkiyüzlülük" - onedio.com
Alanyaspor-Beşiktaş Maçı Öncesi Umut Nayir'in Şehitler İçin Söyledikleri Gündemde: ''Belki de Bu Yaptığımız İkiyüzlülük" - onedio.com

6. Her şey hayatın olağan akışına uygun ilerlerken sadece kültür sanat etkinliklerinin iptal edilmesi yeni bir tartışma başlattı.

7. Bu sektörlerde de çalışanların olduğu ve onların da ödemeleri gereken kiraları, faturaları olduğu göz ardı ediliyor.

8. Müziğin sadece dans edip eğlenmek için olduğunu düşünenler, futbol ve televizyonu eğlence kategorisinde görmeyenler de var.

9. Herkesin böyle acılı olayların ardından işine gitmek zorunda olduğu bu düzende fatura müzisyenlere kesiliyor gibi görünüyor.

10. Kısacası her yerde her şey normal şekilde devam ederken işlerinden olan kültür sanat ve eğlence sektörü çalışanları bu durumdan şikayetçi.

11. Özellikle maçların ara vermemesi tepkiyi artırdı.

12. Organizatör Bülent Burgaç'tan konuyu çözüme ulaştırabilecek bir öneri geldi.

13. Konser gelirlerinden ortak bir bağış fonu kurulması kampanyası müzisyen camiasında ses getirdi.

14. Aynı çağrıyı spor kulüplerine yapan sosyal medya kullanıcıları da vardı.

15. Peki sizce bu tartışmada hangi taraf haklı?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
csa

Yapmacık işler. Kimse bana bu yas adı altında etkinliklerin durması gibi şeylerin açıklamasını yapamaz. Mantıklı değil üstelik bir de samimiyetsiz. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Sen haberlerde duyup vah vah deyip 5 dakika üzülüp unutursun, oysa tanıyan için, yakınları için bir süre hiçbir etkinlik zaten eğlenceli olamayacaktır. Yani bu kadar kasmayın kendinizi. Herkes herkesin içini biliyor. Herkes kendi derdinde. Bunda da gariplik yok. Esas garip olan duyar kasılması. Samimi olun lütfen. Bu arada şehit ailelerinin de sizin yas tutup tutmamaniz umrunda değil. Olamaz da. İstediğinizi yapın.

coldhearted

Üzüntülerimiz de sevinçlerimiz de göstermelik geliyor çoğu zaman.

telephone-tough-guy

Peki TV programlarını engellemek ne sike çare olacaktı sayın sığır? Televizyon programları durdurulsaydı da yasta olmayacaktık. Aileleri dışında kimse yasta değil çünkü. Oğlum bu ülkenin insanları dededen fakir. Kendi başına gelmedikçe şu kulaktan girer öbüründen çıkar. Bu ülkenin insanları gerçekten şikayetçi olsaydı on yıllardır beş para etmez siyasetçiler ve dogmalar için birbirini doğramazdı. Rejim güçleri, Rusya, Erdoğan, ne haltsa artık suçu istediğine at. Suçlu bu adamlara sikinin keyfine davranma yetkisi veren sensin. Engelle amk aşkım bilir şu bilir bu biliri. Hadi engelleyelim. Bekle bir şeylerin değişmesini böyle. Yüz yılların sorununu yas tutmakla çözebileceğini düşünüyorsan senin ben beynini sikim zaten.

kartalicekaras1

ne gedeksiz icerik ya

grkmersy

ne ayarsiz ne gerizekali insanlar war ya ulan sen naptin sehitler icin geldin burda yorum mu yazdin kac hatim indirdin kac yasin yolladin naptin 7 24 agliyomusun ne gbi destegin oldu sehitime askerime sehit ailelerime sanatcinin elinden gelen konser iptal etmek olmus sen naptin senn onu anlat bos duyar kasma

Görüş Bildir