Gerçek Sinema Aşıkları Buraya: Sinemayla Yatıp Sinemayla Kalkanların Bildiği 11 Durum

-

Benim ilacım güzel bi' film diyenler buraya! 😍😍

1. Öncelikle en sevdiğin hobin tabii ki film izlemektir. Önünde büyük bir ekran bir de listendeki izlemediğin filmler olsun yeter! Mutluluğun tanımı senin için budur!

Yağmurlu bir gün, sıcak yatak, belki birkaç dilim pizza ve izlenecek onlarca film! İşte mutluluk bu! 💃💃

2. Hangi filmde hangi yönetmenin imzası var, kimler oynuyor, o oyuncular daha önce hangi filmlerde oynadı bilirsin. Sinema tarihi senden sorulur!

Oyuncuları, e-devletteki soy ağacını sayacak kadar iyi tanırsın. 😂

3. Film jeneriği başlar başlamaz için huzurla dolar. Ortalama iki saatlik bir serüvene kendini hazırlarsın. Film is coming!

Sıcak bir yaz gününde, pencereden efil efil esen bir rüzgar... Ve aniden film jeneriği başlar! Huzur dolmaya başladın değil mi? 😊😊

4. En sevdiğin ortam sinema ve film tartışmalarının yapıldığı ortamdır. Söz konusu sinema olduğu zaman konuşkan biri olmasan da sabahlara kadar gözlerinden kalpler çıkartarak konuşabilirsin!

Hele bir de sevdiğin bir filmin konusu açılırsa zamanın nasıl geçtiğini anlamazsın.  😍

5. Sevdiğin türler olsa da genelde her tarzı izlemeye çalışırsın. Çünkü film bilgisi bir kültürdür. Ve bu kültürün her çeşitinden bir tadımlık da olsa yararlanmak gerekir.

Bir bilim-kurgu aşığı olabilirsin ama zaman zaman romantik-komedi, gerilim-korku da izlersin. 😊

6. Konusu hoşuna giden bir film önerildiğinde çocuklar gibi neşe dolarsın. Filmi öneren kişi ise bir anda sempatikleşir!

Gözünden kaçan, konusu ilgini çeken bir film olduğunu duymak seni mutlu eder zira film aşığı olarak sevdiğin türden  kaçırdığın bir film olabileceği aklına gelmez. 😍😍

7. Sinemada film bittikten sonra hemen ayrılmazsın. Filmin kapanış jeneriğini izlemek, imzası olan insanları görmek istersin.

Güzel bir yapıt, tüm ilgiyi ve saygıyı hak eder ayrıca o güzel müzikleri kim yapmış bilmen gerekir! 😊

8. Patlamış mısır elindeyken tüm duygularını dışa vurursun. Heyecanlıyken sık sık mısır yer, sakinleşince mısırı unutursun!

Mısır sinemaseverler için gıdadan çok tansiyonu kontrol etmeye yarayan bir araçtır... 😂

9. Yıllarca kazandığın sinema tecrübesinin yardımıyla nereye oturacağını en iyi sen bilirsin, ses ne fazla gelir ne az! 😎

Ses dışında, boyun için de açı çok önemlidir. Boyun ağrısıyla, altyazıyı okuyamadan film izlenilmez. 😉

10. Sinemada haşırt huşurt yemek yiyenler sinirini bozar, içindeki süper kahramanı ortaya çıkartıp tüm ses yapanları susturmak istersin.

Mısır yemek tamam ama caf caflı paketleri tam orta yerinde açınca işin rengi değişiyor... 😂😂

11. Film festivallerini takip eder; kazananları, ödül alanları en çok sen bilirsin. Ve bir gün o festivallerden birine katılmanın hayalini kurarsın!

"Leonardo sonunda şeytanın bacağını kırdı, çok hak etmişti. Keşke ben de Jessica'nın hemen arkasına oturabilsem" gibi cümleler kafanda yer etmiştir. Ah ah... Keşke orada olabilsen... 😌

Sinema severler müjde!

Birinci yaşını kutlayan Mobilet’in size güzel bir haberi var! Mastercard’ınızı kullanarak Masterpass ile satın alacağınız 100 TL’lik bir bilet, Venedik Film Festivali’ne gitmek için 1 adet çift kişilik çekiliş hakkı kazanmanızı sağlıyor!

Paha biçilemez bu deneyimi yaşama şansı mobilet.com ve Mobilet mobil uygulamalarında!

Görüş Bildir