Görüş Bildir
Haberler
TV
George R. R. Martin: 'Game of Thrones'un Finali Acı-Tatlı Olacak'

George R. R. Martin: 'Game of Thrones'un Finali Acı-Tatlı Olacak'

FreiGeist
21.08.2015 - 13:51 Son Güncelleme: 22.08.2015 - 10:49

Televizyon uyarlamasının tüm dünyada birçok izleyiciyi ekran başına topladığı Game of Thrones'a ilişkin The Observer’a konuşan, serinin yazarı George R. R. Martin, kitabın finalinde hayatta kalmayı başaran karakterleri de öldürüp, geriye sevdiğimiz hiç kimseyi bırakmayacağına ilişkin endişelerin yersiz olduğunu söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Martin, ayrıca, “Henüz sonu yazmadım, bu yüzden nereye varacağımızı tam olarak ben de bilmiyorum. Ama herkesin öldüğü bir son olmayacak. Aklımda daha çok acı-tatlı bir final var. Tolkien’ın üzerimde büyük bir etkisi bulunduğu sır değil, onun Yüzüklerin Efendisi’ni bitirme şeklini de beğeniyorum. Zaferle bitiyor; fakat acı-tatlı bir zafer bu,” dedi.

Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı adlı serisi, 90’ların başında yayıncılara ilk kez ulaştığında, Yüzüklerin Efendisi gibi, bir üçleme olarak tasarlanmış. Fakat Martin’in serisindeki karakterler ve tarihi derinlik nedeniyle kitapların bugünkü şekliyle yayınlanmasına karar verilmiş.

Serinin altıncı kitabı olan The Winds of Winter ’ın (Kış Rüzgarları) önümüzdeki yıl yayınlanması bekleniyor. Martin kitabı zamanında bitirebilmek için daha evvel katılmayı planladığı birçok etkinlikten çekildi.

Bu gidişata bakılırsa, serinin yedinci ve son kitabı olacak A Dream of Spring ’in taslağının bile çok uzaklarda bulunduğunu söyleyebiliriz.

Kaynaklar: ShortList ve Sabitfikir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
4
2
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ezgiekinci

o değil de önümüzdeki en az 1 yıl ölmemesi gereken tek kişi Martin. Sonunu asla öğrenemeyeceğimizi düşünsenize. Kabus gibi.

Nisa Baz

İki senedir ben de bunu düşünüyorum ya çıldırıcam

JOKER

Heralde herkesin ölmesini istiyor finalde dünyaya meteor attırır.