Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Genetik Bir Sendromun Doğuştan Büyük ve Güzel Gözler Bahşettiği Minik Kız: Mehlani

4.8bPAYLAŞIM

Mehlani'nin Axenfeld-Rieger sendromu adı verilen genetik durumundan kaynaklanan büyük gözleri, yabancıların ilgisini ve sevgisini kazanıyor.

Kaynak: https://www.buzzfeednews.com/article/lau...

Bu Mehlani. Neredeyse 2 yaşında ve Minnesota'da annesi Karina Martinez ile birlikte yaşıyor.

Yabancıların dikkatini çeken ve beğenisini kazanan Mehlani'nin büyük ve güzel gözlerinin arkasında yatan sebep Axenfeld-Rieger Sendromu. Bu durum, Mehlani'nin gözlerinin gelişimini etkiliyor. 

''Bu durum bizim başımıza gelene dek adını dahi duymamıştım.'' diyor, Mehlani'nin annesi.

Axenfeld-Rieger Sendromu, kornea ve irisi etkiliyor ve gözler, diğer insanlarınkinden farklı bir gelişim gösteriyor.

Bu sendromdan dolayı iris, yani gözün renkli kısmı, daha küçük veya farklı bir şekilde olabilir. Gözde birden fazla iris olabilir veya iriste birden fazla delik de olabilir.

Bu sendroma maruz kalan kişilerde genelde, tedavi edilmezse optik sinirleri de etkileyebilecek içsel bir basınç yani glokom da sıkça görülür. Bu sendrom, kişinin gözlerinin normalden büyük olmasına neden olabileceği gibi, ilerde şaşılığa hatta körlüğe bile sebep olabilir. (Fakat ameliyat kesin bir tedavi olabiliyor.)

Mehlani'de glokom da var.

Ancak görüşüyle ilgili bir sıkıntısı yok bu küçüğün. Gelecek ne getirir bilinmez, bu yüzden Mehlani, önlem olarak göz hassasiyetini güneş gözlükleri ile koruyor.

Mehlani'nin büyük ve güzel gözleri sosyal medyanın da dikkatini çekiyor.

''Benim içimde çok ilginç bir his oluşuyor. Umarım Mehlani, ne kadar güzel olduğunun her zaman farkında olur.'' diyor, anne Martinez. Annesi, okula başladığı zaman kızının gözleri alay konusu olur ve kalbi kırılır diye büyük bir endişe duyuyor.

''Çocuklar ona kaba ve hoş olmayan isimler takabilir. Oynadığı çocuklardan bazıları aşırı tepki gösterebiliyor.''

''Şu anda bunu anlamak için çok küçük.'' diyor annesi.

''Şu noktada, Mehlani bunu anlamak için henüz çok küçük. Bir farklılığı olduğunu kendisi bilmiyor. Gözleriyle ilgili bir değişikliğin olduğunun farkında değil.''

Anne Martinez'in Mehlani hakkında attığı tweetler viral olunca, başka ebeveynlerden de çok güzel ilgi duyduğunu söylüyor.

''Ona ne kadar güzel olduğunu her fırsatta hatırlatıyorum.''

Martinez'in annesi, ona her zaman sevildiğini hissettirmek istiyor, özellikle yabancılar hoş olmayan yorumlar yaptığında. ''Ona ne kadar güzel olduğunu her fırsatta hatırlatıyorum. Tanrı'nın bir bildiği var ki onu böyle yarattı, her insanı eşsiz kılan bir nokta vardır.'' diyor annesi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
wednesday-addams

anaaaam ne tatlısın sen 😊😊😊

esen-miray-yilmaz

Tim Burton'ın Big Eyes filminde tablolardaki kızlara benziyor.

sebastian-balthazar

Real life anime girl.

deniz.bellamy

Çok tatlısın ya seni yerim

whyalwaysme

geleceğin anime yıldızı

Görüş Bildir