Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Genelkurmay'ın Anıtkabir Etkinliği İptal

 > -

Genelkurmay Başkanlığı’nın bugün saat 15.00’de Anıtkabir’de "Ata’nın Huzurunda Ordu Millet Elele" adı altında yapılacak olan etkinliği iptal edildi. İptalin sebebiyle ilgili açıklama yapılmazken, etkinliğin 'provokasyon istihbaratı' üzerine böyle bir karar alındığı değerlendiriliyor.

Genelkurmay, bugün saat 15:00'te gerçekleştirilecek "Ata’nın Huzurunda Ordu Millet Elele" etkinliğinin iptal edildiğini açıkladı.

Açıklama Genelkurmay'ın resmi internet sitesi üzerinden yapıldı

Etkinliğin iptaline ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

CNN Türk Haber Müdürü Dicle Canova, 'provokasyon istihbaratı' üzerine etkinliğin iptal edildiğini söyledi.

1881 çift kırmızı ve beyaz dilek balonunun uçurulacağı açıklanmıştı

TSK'dan bugün gerçekleştirilecek etkinlikle ilgili kısa bir süre önce yapılan açıklamada şöyle denilmişti: 

"Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 78’inci ölüm yıl dönümünde gönüllerde hiç ölmediğinin; Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin, ülkesinin, bayrağının ve milletinin hizmetinde olduğunun bir kez daha vurgulanması amacıyla Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının katılımıyla Anıtkabir Komutanlığında 10 Kasım 2016 saat 15.00’te Ata’nın Huzurunda Ordu Millet El Ele- temalı bir faaliyet icra edilecektir.

Faaliyet esnasında Genelkurmay Başkanı öncülüğünde 1881 çift kırmızı ve beyaz dilek balonu Anıtkabir ziyaretçileri, şehit, gazi aileleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeli tarafından gökyüzüne bırakılacaktır. Tüm halkımızı davet ediyoruz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir