Geçtiğimiz Ayın "Biz Bunlara Nasıl Uyum Sağlayacağız?" Dedirten Teknolojik Gelişmeleri

-

Teknolojik gelişmeler basit ihtiyaçlarımızı o kadar hızlı çözüyor ki artık ihtiyacımız olmayan fakat sadece keyfimiz için kullanacağımız binlerce yeni ürün ve teknoloji var. Her gün her dakika artan bu yeniliklere ilk önce şaşırmak ve ardından daha hızlı ayak uydurabilmek için geçtiğimiz ayın önemli gelişmelerini Mashable'dan derledik.

1. O bir Pokemon topu değil, bağımsız biçimde her yöne dönebilen bir kamera.

Öyle sıradan bir kamera da değil, Moon isimli ürün eviniz karanlık dahi olsa her yönden görüntü alabiliyor, ayrıca tüm cihazlarınızla kontrol etme şansınız var. Misal, çocuğunuz var ve siz evinizden uzaktasınız, evinizin sıcaklığını ya da nem oranını merak ediyosanız sensörleriyle bu konuda da sizi uyarıyor.

2. Marangoz robot Goliath insan emeğiyle gerçekleştirilen faaliyetlerde yaşanan ham madde kaybının önüne geçmek ve daha kesin ölçümler yapmayı amaçlıyor.

3. Walmart ürün takibi ve stok takibi için 3 kat yüksek performanslı robotlar kullanacak. Çalışanlar müşterilere yardımcı olabilmek için daha fazla vakit ayırabilecek, tıpkı herhangi bir mağazadaki reyon görevlileri gibi.

4. Bu ayakkabı sentetik örümcek ağı ipinden yapılıyor, iddiaya göre bu işlem sonunda ortaya çıkan ürün çelikten daha dayanıklı.

Kullanılan ağ benzeri ipler bakterilerden ya da laboratuvar ortamındaki üretimden elde ediliyor.

5. Bu robotlar köprü inşa etmek için üretilmiş fakat bu üretimi köprünün üstünde gerçekleştiriyorlar. Yani üretildiği anda kullanıma hazır çelik köprüler yakında kullanımda olacak.

İlk olarak Amsterdam'da bir kanal için üretim yapılacak, merakla bekliyoruz.

6. Kürek çekmek sizin için bir ata sporuysa bu bisikletle hem spor yapıp hem de ulaşımınızı sağlayabileceksiniz.

Fitness tekniklerini ulaşıma adapte eden Rowbike kol gücü ve bacakların itiş hareketiyle çalışan, merak uyandıran bir bisiklet!

7. Karınca robotlar fikir olarak biraz korkutucu olabilir, haklısınız ama onlar tam anlamıyla karınca gibi çalışarak büyük işleri halledecekler.

Gelişmiş sensör ve hareket kabiliyetiyle BionicANTs belli kurallar altında bizleri şaşırtacak gibi görünüyor.

8. Bu "giysi" evcil dostunuzun tüy dökmesini önlerken onu bir rock yıldızı gibi de gösteriyor. Hem sizin hem de onun faydasına.

9. Amazon yeni ürünüyle siz evde yokken eve gelen kargo paketleriniz için mükemmel ama alışması uzun sürecek bir çözüm üretiyor.

Görevli gelip sizi bulamadığında cep telefonunuza gelen bildirimle evinizde kurulu olan Amazon Key'i aktive edip paketinizin evinize bırakılmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu uygulama ne kadar güvenilir, hep birlikte göreceğiz.

10. Manta5 ile herhangi bir su yüzeyinde pedal çevirme kuvvetinize göre hareket etmenizi sağlıyor.

İlginç yanı yapılma amaçlarından biri eğer bisikletle alabora olduysanız pedal çevirerek yine su yüzüne çıkabiliyorsunuz. Bu bisikletle batmak var ama çok kısa bir süreliğine.

11. Yapmak için enerji harcamak istemediğiniz 'her şeyi' yapabilen bir robot... Artık hayal değil.

Z-Arm işinizde, evinizde ya da herhangi bir yerde herhangi bir şeyi sizin için yapabiliyor. Ekmeğinizi kızartın ya da dijital 3 boyutlu baskı alın, hepsinin kolayı var. Tek büyük sıkıntı yapmak istemediğimiz bir iş için kodlamayla da bizim uğraşacak olmamız.

12. Bol seyahat edenlerin yardımcı olacak Paxter 8'den fazla bağımsız sıvı bölümüne sahip.

Diş macununuzu, şampuanınızı ya da ihtiyaç duyacağınız her sıvıyı bu küçük ama etkili yardımcıya doldurun, diş fırçası ve diğer bakım ürünleri için özel bölümleriyle de organize olmanın tadına yeniden varın.

13. Not alarak vakit kaybetmeyin, ScanMarker üzerinden geçtiği kağıtta yazan her şeyi düzenli bir şekilde istediğiniz uygulamaya not ediyor.

Firmanın iddiasına göre bu yöntem klavyeyle not almaktan tam 30 kat daha hızlı!

14. İnşaatın anlamını değiştirecek bu yeni makine sıvı betonu istenen boyut ve şekillerde hazırlıyor ve bunu yaparken bu karışıma çelik kabloları da ekleyebiliyor.

Bu yöntemle yapılan bir yapı, hesaplamalar doğruysa ortalama 800 yıl ayakta kalacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
reshontheway

Yine moralim bozuldu.

emir___han

Scanmaker 2 yıldır var günaydın

thethr

La bu kafirler ne diyor Allah aşkına! Biz organik hoşaftan bahsederken bunlar ohoooo. Ülkemden bir kez daha gurur duydum, organik hoşafımı yudumlayayım .

roronoazoro1

8 numaradaki teknolojik gelişmeyi anlayanlar fav.

domalt-trump

Olm bunları Donanımhaber'de paylaşsan hepsine "çöp" der geçerler. Niyeyse bakarken bu aklıma geldi.

katbjellandrocks

şimdi çok pahalıdır bunlar gittigidiyora gelince 100 tane alıp kargoyu beleşe getirir 99 tanesini iade ederim bir de üzerine bozuk der hediye çeki alırım aldığım ürünü de satarım -donanımhaber ölücüsü

domalt-trump

asdfghj aynen :)

Görüş Bildir