Görüş Bildir
Haberler
Galatasaray'dan Aziz Yıldırım'a Sert Cevap: "Kendi Arka Bahçesini Temizlesin"

etiket Galatasaray'dan Aziz Yıldırım'a Sert Cevap: "Kendi Arka Bahçesini Temizlesin"

Batuhan
25.08.2016 - 13:29

Galatasaray, Aziz Yıldırım'ın ''Galatasaray'a FETÖ soruşturması yapılmalı'' açıklamalarına resmi sitesinden sert bir şekilde yanıt verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dün akşam katıldığı bir TV programında 'Galatasaray'da FETÖ soruşturması yapılmalı. Kasedi çıktı, Fethullah Gülen, 'Galatasaray'ı dualarla himmetlerle şampiyon yaptık' diyor. Gözaltına alınan oyuncular hangi takımdan? Galatasaray'dan hepsi. İyi incelesinler iyi!' açıklaması yapmış ve Galatasaraylıları oldukça kızdırmıştı.

Galatasaray çok gecikmeden resmi sitesi aracılığıyla Aziz Yıldırım'ın açıklamalarına sert bir yanıt verdi.

Galatasaray'dan yapılan açıklama şöyle

Türkiye, ne yazık ki dün gece televizyonculuk tarihinin en taraflı yayınlarından birine şahit oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çok kritik bir sınır ötesi operasyon gerçekleştirdiği gecede, bir spor kanalı ile aynı kuruluşa ait bir haber kanalının üç saati aşkın süren canlı yayınına çıkan kişiler, mesnetsiz iddialarla neredeyse tüm Türk spor kamuoyunu zan altında bırakmaya çalıştılar.

Ülkemizin içinden geçtiği sıkıntılı süreçte, millet olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyarken yapılan bu kutuplaştırıcı yayını esefle kınıyoruz.

Günümüzde, Türkiye’nin son 40 yıldır Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması tarafından sinsice kuşatılmaya çalışıldığı vahim bir gerçek olarak karşımızdadır. Bu örgüt, ülkemizdeki pek çok kurumun; devletin, ordunun, emniyetin, eğitimin ve de sporun farklı katmanlarına sızmış, buralarda örgütlenmiş ve kendine yer edinmiştir.

Hukuken örgütle bağlantısı olanların kulüple ilişkisini 15 Temmuz gecesinden çok önce kesmiştir.

Hukuken örgütle bağlantısı olanların kulüple ilişkisini 15 Temmuz gecesinden çok önce kesmiştir.

Galatasaray bir dünya markasıdır. 25 milyon taraftarıyla Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür. 535 yıllık köklü mirasından ve fikri hür, vicdanı, hür, irfanı hür temellerinden güç alarak bu örgütün gerçek yüzünün ortaya çıktığı ilk andan itibaren üzerine düşeni yerine getirmiştir. Hukuken örgütle bağlantısı olanların kulüple ilişkisini 15 Temmuz gecesinden çok önce kesmiştir. 15 Temmuz’dan sonra da, devletin yürüttüğü adli operasyonlar çerçevesinde gereken tüm adımları kararlılıkla atmaya devam etmektedir.

Sadece sportif başarıları nedeniyle ve bundan yaklaşık 20 yıl önce Galatasaray’da yer almış birkaç sporcu üzerinden Galatasaray gibi köklü bir camiayı karalamaya, onu terör örgütünün parçası gibi göstermeye çalışanların akıl sağlığından şüphe etmek Galatasaraylılar olarak bizlerin en doğal hakkıdır.

Kendi arka bahçelerini temizlemeye davet ediyoruz

Kendi arka bahçelerini temizlemeye davet ediyoruz

Şu çok iyi bilinmelidir: Galatasaray, her zaman cumhuriyet değerlerinin, demokrasinin, hukukun ve devletin yanındadır. Biz, diğer kulüp ve kurumları da başta üyeleri ve eski yöneticileri arasında yer alan çok sayıda FETÖ örgütü üyesinden arınmaya, kendi arka bahçelerini temizlemeye davet ediyoruz.

Sportif alandaki başarısızlıklarını örtmek için, bugün UEFA Süper Kupa zaferinin 16’ncı yıldönümünü kutlayan Türkiye’nin gururu olmuş Galatasaray Spor Kulübü’nün başarılarını, kıymeti kendinden menkul bir şahsın dualarına bağlayacak kadar acz içine düşenlere de en azından bundan sonra akıl ve bilimle hareket etmelerini öneriyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla

Galatasaray Spor Kulübü

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
366
86
78
39
19
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Cengo

Fenevbahçe köpekleri, zamanında yaptıkları tüm pislikleri fırsat bu fırsat FETÖ ve bağlantılarına iteleyerek sıyrılma çabası içerisindedir. Bir de bu yetmezm... Devamını Gör

Yasin Kasap

hey, operasyona ilgi çekip kutuplaştırıcı açıklamalar diye bahane uydurup bütün fetöcülerin galatasaraydan çıktığını gördüğümüz halde konuyu başka yerlere çe... Devamını Gör

vOLCano

bikaç tane futbolcu fetocu diye tüm camiayı fetocu yapan zihniyetinize sokayım sizin.. başka türlü karalayamayacaktınız zaten..

vOLCano

sen derken? tanışıyormuyuz benim ne düşünüğümle alakalı bi fikrin var mı geçmiş dönemle alakalı?

southredd

CUKKK...