Görüş Bildir
Haberler
Fransız Gazeteleri, Reklam Engelleme Yazılımlarına Karşı Kampanya Başlattı

Fransız Gazeteleri, Reklam Engelleme Yazılımlarına Karşı Kampanya Başlattı

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Fransız gazeteler, reklam engelleyici yazılımlara karşı büyük bir savaş başlattı. Öyle ki kimi gazeteler, web sitelerine girmek isteyen kullanıcılara ön koşul olarak reklam engelleyici yazılımları silme şartı getiriyor.

Çevrimiçi yayıncılar derneği olan GESTE öncülüğünde başlayan bu kampanyaya, Le Monde, Le Parisien ve L’Equipe gibi gazeteler ve çevrimiçi müzik servisi olan Deezer da katılmış durumda. Bir hafta kadar devam edeceğini bildiğimiz bu kampanya ile amaçlanan, okuyuculara sunulan hizmetlerin ve içeriklerin ücretsiz olmadığını ve reklamın vazgeçilemeyecek bir kaynak olduğunu hatırlatmak.

Kampanya dahilinde olan kuruluşlar, kullanıcıların reklam engelleme yazılımı kullanmalarına karşılık farklı yöntemler uyguluyor. Le Parisien ve L’Equipe, internet sitelerine AdBlock ve benzeri yazılımlar yüklüyken erişimi engelliyor. Le Monde ve L’Express ise kullanıcılarının karşısına reklam engelleme yazılımı kullanmayı bırakmaları uyarısını gösteren mesajlar çıkarıyor.

Bu ay yayınlanan bir araştırmanın sonuçlarına göre, Fransa’da 10 internet kullanıcısından 3’ü reklam engelleme yazılımı kullanıyor ve bu rakam 16-24 yaş arasında yüzde 53’e kadar çıkıyor. Bu nedenle ekonomi dergisi Forbes ve Alman gazetesi Bild de daha önce reklam engelleme yazılımı kullananlara karşı önlemler almayı denemişti.

Kaynak: http://www.theverge.com/2016/3/22/112...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın