Görüş Bildir
Haberler
Fransa’da Burkininin Ardından Şimdi de Nargile Yasağı

Fransa’da Burkininin Ardından Şimdi de Nargile Yasağı

Tesettür mayosu yasağından Danıştay Mahkemesi’nin kararıyla dönülen Fransa’nın güneyindeki 4 belediyede, kamuya açık alanlarda nargile içilmesi yasaklandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sputnik'in The Times'dan aktardığı habere göre,yasak kararının dini değil kamu yararıyla ilgili gerekçelerle alındığını ifade eden yöneticiler, bazı İslam bilginlerinin de nargileye karşı olduğunu savundu. 

Nice yakınlarındaki Carros’un Belediye Başkanı Charles Scibetta, kararın vatandaşların talebi üzerine alındığını ifade etti. Scibetta, nargileleri ‘sosyal ve sağlıkla ilgili bir veba’ olarak nitelendirdi.

Yasak kararına tepki: 'Aptalca ve adaletsizce'

Yasak kararına tepki: 'Aptalca ve adaletsizce'

Nargile yasağı tepkileri de beraberinde getirdi. Nargilenin yasaklanmasını ‘aptalca ve adaletsizce’ olduğunu söyleyen 22 yaşındaki Kuzey Afrika kökenli Fransız Hamdi Chebli, kararın geri alınması için belediye başkanına mektup yolladığını ancak kendisine herhangi bir dönüşte bulunulmadığını aktardı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
72
48
25
7
7
7
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gshs

Kendi papazlarini asip kiliseleri yakan. Medeniyetin annesi bir devrime imza atan Fransızlar'a ama bu bizim kültürümüz diyerek ne olacağını zannediyorlar. En... Devamını Gör

Remzi Boldon

Zorla insanları kültürlerinden ve dinlerinden uzaklaştırıp homojen bir toplum oluşturmaya çalışıyorlar. İlla silahla yapacaksınız diye bir kaide yok. Bknz: S... Devamını Gör

Ekrem Er

Nargile kültürü olmayan ülke, balkonsuz eve benzer.