Görüş Bildir
Haberler
Fırınlar Ramazan’da Nasıl Çalışacak? Fırınların Çalışma Saatleri Değişti Mi?

Fırınlar Ramazan’da Nasıl Çalışacak? Fırınların Çalışma Saatleri Değişti Mi?

Türkiye’de dün yapılan Kabine toplantısıyla birlikte koronavirüs yasaklarında yeni döneme girildi. Vaka sayılarının sürekli artmasıyla birlikte yasakların kapsamında da değişiklik yapıldı. Şehirler arası seyahat yasağı ile birlikte, birçok işletmenin de çalışma saatlerinde değişiklik yapıldı. Peki, fırınlar Ramazan Ayı boyunca nasıl çalışacak? Fırınların çalışma saatleri değişti mi? İşte İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı yeni koronavirüs yasakları genelgesi…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Fırınlar Ramazan’da Nasıl Çalışacak?

Fırınlar Ramazan’da Nasıl Çalışacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede fırınların çalışma saatleriyle ilgili şunları ifade edildi;

– Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilecek.). Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

– Ramazan ayı süresince iftar saati ve hemen öncesinde oluşabilecek pide kuyrukları ve yoğunluğun oluşturacağı riskin önlenmesi amacıyla fırınlardaki özel sipariş üretimi de dahil pide ve ekmek üretimi iftardan 1 saat önce sonlandırılacak ve iftar saatine kadar sadece satış yapılabilecek. İftardan sonra fırınlarda üretim, satış ve diğer hazırlık işlemlerine devam edilebilecek.

– Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın