Finlandiya'dan 'Mutluluk Terapisi' Projesi: 'Bir Vatandaşımızın Rehberliğinde Bedava Tatil Yapın'

 > 
175PAYLAŞIM

Son iki yıldır üst üste ‘dünyanın en mutlu ülkesi' seçilen Finlandiya, diğer insanlara da mutluluk sanatını öğretmek için bedava tatil önerdi. Henüz 8 gönüllünün olduğu projede ziyaretçiler, Helsinki'nin yanı sıra Lapland, Archipelago ve Lakeland gibi yerlerde konaklama yapılabilecek.

‘Visit Finland' adı verilen turizm organizasyonu tarafından ‘Rent a Finn' (Bir Finlandiyalı Kirala) adı verilen proje kapsamında ülkeye gelecek olanlar yerinde mutluluk pratiği yapma imkânına sahip olacak.

Finlandiyalı bir ‘mutluluk rehberi' ülkenin en güzel yerlerini gezdirip, doğal güzelliklerini tanıtacak 🎥

"Başkaları terapiye giderken Finlandiyalılar ormana gidiyor"

Turizmi canlandırmayı amaçlayan bu projenin internet sitesinde yer alan tanıtım yazısında, "Mutluluk sırrımız doğamız, abartısız. Diğerleri terapiye giderken Finlandiyalılar bir çift lastik bot giyip ormanlara gidiyor. Şimdi işi, en iyisinden öğrenme zamanı" ifadelerine yer verildi.

Şu an 8 gönüllü var

Şimdilik proje için sekiz Finlandiyalının gönüllü olduğu belirtiliyor. Seçilecek rehberin konumuna göre, başkent Helsinki'nin yanı sıra Lapland, Archipelago ve Lakeland gibi yerlerde konaklama yapılabilecek.

Tatil boyunca filme alınacak

Bedava mutluluk tatili için de elbette yapılması gereken bir başvuru bulunuyor.

Başvuru için kendinizi anlatan, neden Finlandiya'yı ziyaret etmek istediğinizi açıklayan bir video çekmek ve online bir başvuru formu doldurmak gerekiyor. Yapılan inceleme sonrası kazananlara bu yaz Finlandiya'da üç gün bedava tatil yapma fırsatı sunuluyor. Tüm yolculuk ve konaklama masrafları karşılanan talihli, seyahat boyunca da filme çekilecek.

Ayrıca bakınız 👇

Dünyanın En Mutlu Ülkeleri Açıklandı: Finlandiya Başı Çekerken Türkiye ise 79. Sırada! - onedio.com
Dünyanın En Mutlu Ülkeleri Açıklandı: Finlandiya Başı Çekerken Türkiye ise 79. Sırada! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir