Finlandiya Başbakanı Sanna Marin'in Bir Dergi İçin Verdiği Dekolteli Poz 'Uygunsuz' Görüldü, Kadınlardan Destek Gecikmedi

627PAYLAŞIM

Tahminen ne zaman kadınların ne giyeceğine karışmaktan vazgeçersiniz?

Sanna Mirella Marin, iki anne tarafından yetiştirilen Finlandiya Sosyal Demokrat Partisi'nden Finlandiyalı bir politikacı.

Kendisi Antti Rinne'nin istifasının ardından partisi tarafından başbakanlık görevine getirilmiş ve şu an dünyanın en genç kadın başbakanı unvanına sahip.

Ancak başarısından çok birkaç gündür bir moda dergisi için verdiği dekolteli pozla konuşuluyor. Trendi Mag için kamera karşısına içine bir şey giymeden sadece blazer ceket giyerek geçen Sanna'nın kıyafeti 'uygunsuz' bulundu ve olay oldu.

Derginin sosyal medya hesabında fotoğrafı paylaşıldıktan sonra kimileri tarafından bu durum tepki çekti ve fotoğrafa yüzlerce yorum geldi.

Bir başbakanın böyle giyinmemesi gerektiğini söyleyenler artarken bu kişilere en güzel cevap yine kadınlardan geldi.

İnsanlar aynı poz ve blazer ceketle çekildikleri fotoğrafları paylaşmaya başladılar.

Kısa bir sürede de #imwithsanna (Sanna’nın yanındayım) hashtagiyle birçok sosyal medya kullanıcısı Sanna'ya desteğini dile getirmeye başladı.

Birçok gazete genç başbakanı savundu.

Akıma erkekler de katıldı.

Finlandiyalı muhafazakarlar hala bu duruma çok öfkeli olsalar da,

Genç başbakana destek sürüyor!

Bizim sosyal medyada da çoğu kullanıcı aynı fikirdeydi. 👇

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Sanna'nın yanındayız! ❤️

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Ne Zaman Bitecek? Kadınların Farklı Kültürlerde Her Türlü Şiddete Maruz Bırakıldıklarının 20 Kanıtı - onedio.com
Ne Zaman Bitecek? Kadınların Farklı Kültürlerde Her Türlü Şiddete Maruz Bırakıldıklarının 20 Kanıtı - onedio.com
Kadınların Ne Giyeceklerini, Nasıl Davranacaklarını, Nasıl Kadın Gibi Görüneceklerini Dayatan Herkese İki Çift Lafımız Var! - onedio.com
Kadınların Ne Giyeceklerini, Nasıl Davranacaklarını, Nasıl Kadın Gibi Görüneceklerini Dayatan Herkese İki Çift Lafımız Var! - onedio.com
Sağlık Çalışanlarının Bikini Giymesine 'Profesyonel Değil' Diyen Dergiye Karşı Başlayan Kapak Gibi Akım: MedBikini - onedio.com
Sağlık Çalışanlarının Bikini Giymesine 'Profesyonel Değil' Diyen Dergiye Karşı Başlayan Kapak Gibi Akım: MedBikini - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
akatsuki1971

şimdi arkadaşlar bakın öyle en anlı sanlı evrensel insan hakları özgürlük falan filan özellikleriyle övünen dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri sıralamasında hep ilk 10 da yer alan bir ülke bile olsanız şekilcilik, dış görünüşe önem verme, tutuculuk vs insanoğlunda hep var. Kimse öyle hiç de ben karaktere önem veririm falan diye yalan uydurmasın bal gibi de dış görünüşe önem veriyoruz. Bir kere prezentabıl diye bir iş ilanı var kardeşim. Geçiniz o işleri . Temiz yüzlü diyoruz güven duyduğumuz insana ne yani Alpaçino kirli yüzlü de kötü biri mi yani. At hırsızı suratlı biri kasiyerlik başvurusu yapsa ilk önce onu eliyoruz. kılık kıyafet dış görünüş hep algılarımızı zanda bulunmamızı karar vermemizi etkiler bunu inkar etmek yalancılıktır aşırı safdilliktir.

oguz-kaan-kinik

Gavat tayfa yorumlarda her eleştiri yazana saldırmış. Basbayağı da bu kadın tehşirci ve dişiliğini objeleştiriyor. Hadi gavatlara bir lafım yok da buna karşı bir tavrı olan feminist tayfanın bunun şebekliğine soyunması garip geldi.

gunesliler

Gözün sürekli kadın fotoğrafında am göt ararsa normaldir. Yüzüne de bakmayı deneseydin keşke... O zamna daha bi normal oluyor. Ama "cinsel açlğın Afrikası' nda" olduğunu belli etmek adına güzel yorum tebrikler. Az yukarı bak. Her kadının pantolon ve eteğinde am göt, her dekoltede meme aramayı bırakın amk artık. bakarsın detaydır hoştur geç mk. TAKILMA:....!!

yigitkan35

Ahlak bekçisi yavşaklar başlamış yine havlamaya! Bir İnsanın kendine ait özel hayatı da olabilir, sırf Başbakan diye İnsanlara göre hareket etmek zorunda değil! Tabi bu yazdığımdan biatçı sığırlar bir şey anlamaz, Orta doğudakilerin çoğu ve Dünyadaki dincilerin hepsi ''çevredekiler ne der'' mantığıyla yaşadığı için, kendisi o rahatlığa sahip olamayınca başkalarını ahlaksızlıkla suçlarlar ve bu kişiye ahlaksız diyen o o.çocukları Bu kişinin aslında 100 misli daha büyük ahlaksızdır.

filiz1.

neden kendinizi bu kadar çıpalaklığı savunmak zorunda hissediyorsunuz anlamıyorum.bazı şeyler insanın gözüne uygunsuz gelir, eminim ilk bakışta size de uygunsuz geldi ama çağdaş olmalıyım diye kendinizi zorladığınız için gerçekten ne düşündüğünüzü bastırmaya çalıştığınızı düşünüyorum.ben insanların öyle hunharca sınırsız olması gerektiğine katılmıyorum.madem o kadar iyi niyetlisiniz içine bir askılı geçirmek çok mu zor.amaç ne yani.

siyahbey

Konu çıplaklığı savunmak mı sence? Ayrıca çıplak mı? Önce çıplak kelimesinin anlamına bakıver. Türkiye'de halkı sömüren liderlerimizi savunanlar el alemin göğüs çatalına takılıyor. Şahsen ben pozdan rahatsız olmadım. Rahatsız olunacak bir şey varsa bile kul hakkı yemek göğüs çatalı göstermekten daha büyük ahlaksızlık.

lieblich

O fotoğrafta bir çıplaklık yok!!

miss-lovato

Kimse kimsenin ahlak bekçiliğini yapamaz. Bu bildiğin insanın özgürlüğünü kısıtlamak oluyor, Uygunsuz kelimesi sadece nedense KADINLARDA kullanılıyor. Bence siz kendinizi ÇAĞDAŞ olamaya zorlayın. İnsanların neyi giyip giymeyeceğine karışmanızdansa bir beyin cerrahı ile görüşmenizi öneririm.

ayakli-gazete

Çok şükür bugün de memeye doyduk :-D

Görüş Bildir