Ekonomik Sebepler Yüzünden Ayrı Huzurevlerine Gönderilmek Zorunda Kalan 67 Yıllık Evli Çift

2PAYLAŞIM

91 ve 86 yaşlarındaki 67 yıllık evli çiftin, maddi zorluklar sebebiyle birbirlerinden ayrılmak zorunda kaldıkları hüzünlü hikayelerini sizler için DailyMail'den derledik.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/article...

Sizi 67 yıldır evli olan 91 yaşındaki Frank Springett ve 86 yaşındaki karısı Mary ile tanıştıralım!

Şu anda aynı huzurevinde her dakikalarını birlikte geçiren çift, maddi yetersizlikler nedeniyle burada yaşamaya devam edemeyecekleri için ayrı huzurevlerine gönderilmek zorunda kalıyorlar.

Ailenin huzurevi için ayırdığı para tükenmeye başlayıp bakım ihtiyaçları da farklı olunca huzurevi yönetim kurulu çifti farklı yerlere göndermek zorunda olduklarını belirtiyor.

Mary Alzheimer hastası, Frank ise işitme engelli, şeker ve romatizma hastası. Mary'nin hastalığı gittikçe kötüleştiği için kurul onun bakımını üstleniyor ancak Frank'in kendi başına yaşayabilecek durumda olduğunu söylüyor.

Kızları Joanne Downes, çiftin şimdiye kadar bir gün bile ayrı kalmadıklarını ve bu ayrılığın onları öldürebileceğini söylüyor bu nedenle de aynı yerde yaşamaya devam edebilmeleri için savaş veriyor.

57 yaşındaki kızları Joanne, yasa nedeniyle çiftin huzurevi ücretini ödeme konusunda hak sahibi değil. Şimdiye kadarki bakımları için de çiftin sahip olduğu bir ev satılıyor ancak buradan gelen para da yavaş yavaş tükeniyor. Mary'nin bakım masraflarını üstleniyorlar ancak Frank'in kendisine bakabilecek durumda olduğu düşünüldüğü için mecburen onu göndermek zorunda kalıyorlar.

Kızları Joanne eğer annesi babasıyla birlikte olmazsa bunun onun için yıkıcı olacağını, babasının da aynı durumda olduğunu söylüyor.

Ve ekliyor: "Onlar 70 yıldır birlikte olan ve 67 yıldır da evli olan bir çift ve hiçbir zaman birbirlerinden ayrı vakit geçirmediler."

Umarız bir yolu bulunur ve bu tatlı çift birbirinden ayrılmak zorunda kalmaz.

Birlikte ne kadar mutlu oldukları gözlerinden okunuyor resmen.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulyana-iva

bu hayatta bir tane pozitif şey yok mu ya bu ne şimdi canım yanıyor insanları yaşlı ve çaresiz görünce yani bu saçmalıkları yaşamak için mi geliyoruz dünyaya gerçekten

Görüş Bildir