Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Film Setlerinde Az Kalsın Oyuncuların Hayatlarına Mal Olacak Olan Kazalar

90PAYLAŞIM

Robert Pattinson, Twilight'ı çekerken az kalsın kalça lobunu yırtıyormuş! 😦 Film setlerinde bu ve buna benzer kazalar ve yaralanmaları sizler için BuzzFeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/alliehayes/movi...

1. ''Mumya'' filmini çekerken, Brendan Fraser az kalsın gerçekten asılıyormuş!

Görünüşe göre, ''asıyormuş gibi yapmak'' pek de güvenli değilmiş. ''Beni 18 saniyeliğine öldürdüler. Darağacında, boynumda bir ilmekle sallandım.'' diyor Fraser. ''Bir şeyler yanlış gitmeye başladı ve nefesim kesildi. Bilincim yerine geldiğinde tek bildiğim, uyanıyor oluşumdu.''

2. ''Twilight''ı çekerlerken, az kalsın Robert Pattinson'ın kalça lobu yırtılıyormuş!

''İlk filmin en son sahnesini çekiyorduk ve kalça kasım yırtıldı, yani az kalsın yırtılıyordu! Bazı sahneleri yeniden çekmemiz gerektiğinde, sete bir fizyoterapist geldiğini ve günün kalanında popoma masaj yapacağını söyleyerek beni ikna ettiler.''

3. ''Oz Büyücüsü'' filminin setinde, Margaret Hamilton, gerçekten alev almış!

Bu filmin seti adeta bir kaos ortamı ama yaşananlardan en ünlüsü muhtemelen Margaret Hamilton'ın başına gelenler... Kötü kalpli cadıyı canlandıran Hamilton'ın, gizli kapılardan biri arızalanınca bütün vücudunda 3. derece yanıklar meydana gelmiş.

4. Sean Astin, ''Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği'' çekimleri esnasında, yanlışlıkla ayağını kırık bir cam parçasına sokmuş.

Çamurlu suda yürürken ayağı, kırık bir cam parçasının içinden geçen Astin, hızla hastaneye yetiştirilmiş.

5. ''Sihirbazlar Çetesi'' filmini çekerlerken, Isla Fisher az kalsın seyircilerin önünde boğuluyormuş.

Boğulma fikri yeterince korkunç değilmiş gibi, bir de bir oda dolusu insanın sizi boğulurken izlediğini düşünün. Gerçekten kabus gibi... ''Elimdeki kelepçeyi kolayca çözmeme rağmen, dizlerimin arasındaki zincir bir türlü açılmadı ve sıkışıp kaldı. Herkes mükemmel rol yaptığımı düşünürken gerçekten boğuluyordum. Neyse ki ekip beni birkaç dakika içinde kurtardı.''

Filmdeki sahneyi buradan izleyebilirsiniz.

6. Sylvester Stallone, ''Rocky 5''i çektikten sonra beş gün yoğun bakımda kalmış.

Gerçek bir dövüş sahnesinin filmde çok iyi olacağını düşünen Stallone'un, Dolph Lundgren tarafından gerçekten dövülmesi sonucu Stallone hastanelik olmuş. ''Hey, bir fikrim var. Bana gerçekten vursana, dedim. Galiba kötü bir fikirdi. Beş günlük yoğun bakımdan sonra gözlerimi açtığımda öğrendim ki, yumruk göğsüme isabet edince, kalbim bir darbe almış ve kaburgama çarpmış.''

7. Meryl Streep de ''The River Wild'' filminin çekimlerinde, AZ KALSIN boğuluyormuş.

Birçok tehlikeli sahnede dublör kullanmayan Meryl Streep, yorulduğunu söylemesine rağmen, bir sahnenin yeniden çekilmesi gerekmiş. Nehirde çekilen sahne, az kalsın Streep'in hayatına mal oluyormuş. ''Güçlü ve dondurucu dalga beni dibe çekiyordu. Son düşündüğüm şey, eğer ölürsem, kocam seti bir palayla basabilir, oldu.''

8. Linda Hamilton, ''Terminatör 2: Mahşer Günü'' filmini çekerken, geçici işitme kaybı oluşmuş.

Hastaneden kaçtığı sahneyi çekerlerken, kulak tıkacını takmayı unutan Hamilton, bunun bedelini ağır ödemiş. ''Bir kulağımda ciddi işitme kaybı meydanı geldi. Asansörde bir sahne çekiyorduk, kapılar kapandı ve makineli tüfekler çalışmaya başladı. Acı içinde dizlerimin üzerine çöktüm. Gürültü o kadar ağırdı ki, bunu asla unutamayacağım.'' diyor Linda Hamilton.

9. ''James Bond: Quantum of Solace'' filminin setinde, Daniel Craig yanlışlıkla parmağının ucunu koparmış.

Daniel Craig, bu durumu yaşadıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi davranmasa, gerçek bir James Bond olamazdı. Bu yüzden tam da öyle yapmış! ''Çok acımadı ama çok fazla kanadı. En sonunda dağlamak zorunda kaldık. Çekimi durdurdular. Herkes 'Aman Tanrım, parmak gitti!' diye bağırıyordu. Parçayı hiç bulamadık.'' diyor Craig.

10. ''The Passion of the Christ'' filmini çekerken, Jim Caviezel'ı yıldırım çarpmış!

Evet doğru okudunuz. Şimşek çaktığında Caviezel ve yardımcı yönetmen Jan Michelini, bir şemsiyenin altında oturuyorlarmış. İkisini de yıldırım çarpmış.

11. ''Star Wars: Güç Uyanıyor'' filminin setinde, Harrison Ford da, J.J. Abrams da kemiklerini kırmış.

Millenium Falcon isimli gemide çekilen sahnede, otomatik kapının üzerlerine kapanmasıyla, BİRÇOK kişi, BİRÇOK yerinden yaralanmış. ''Kapı üzerine kapanınca Harrison'ın bileği kırıldı. Ben de onu kapıdan kurtarayım derken sırt kemiğimi kırdım.'' diyor yönetmen J.J. Abrams.

12. Channing Tatum, ''Foxcatcher'' filmini çekerken, kafasını resmen duvara sokmuş!

Kafasını perde yerine gerçekten duvara çarpan Tatum, anın sıcaklığıyla acı hissetmeyince, birkaç saniye durmamış. ''Resmen duvarın öbür tarafına geçtim. Az kalsın kafama çivi saplanacaktı. Şanslıymışım.'' diyor Channing Tatum.

13. ''Prenses Gelin'' filmini çekerken, Cary Elwes, ciddi anlamda nakavt olmuş!

Senaryo gereği, oyunculardan birinin Elwes'in kafasına bir kılıçla vurması gerekiyormuş. Ama kılıç o kadar ağırmış ki, Elwes kendinden geçmiş. ''Acilde uyandım, üzerimde film kostümü vardı ve kafama dikiş atıyorlardı.'' diyor Cary Elwes. ''Birkaç hafta önce de ayak parmağımı kırarak hastaneye gitmiştim ve aynı doktora denk geldim. Bana ''Sen bela mıknatısı mısın, Zorro?!' dedi.''

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mihail-ivanovic-kutuzov

#10 Allah çarpmış. :D

mihail-ivanovic-kutuzov

valla bana onmilyonlarca dolar versinler kazara değil bilerek kalça lobumu yırtsınlar sıkıtnı yok :D

devriklider

Rocky 4 tabi, 5 değil

Görüş Bildir