Görüş Bildir
Haberler
Gülen'e Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi

Gülen'e Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi

ATKN
01.10.2015 - 16:51

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, paralel yapının 'takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurduğu' iddiasıyla aralarında Fetullah Gülen ve eski Emniyet Müdürü Yakup Saygılı'nın da bulunduğu 69 şüpheli hakkında yürüttüğü soruşturma tamamlanarak, iddianame hazırlandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından hazırlanan 1453 sayfalık iddianamede, 1 numaralı şüpheli olarak Fetullah Gülen yer aldı.

Gülen'e ağırlaştırılmış müebbet

Şüpheli Fetullah Gülen'in 'Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek', 'silahlı örgüt kurmak veya yönetmek' ve 'Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri, siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması talep edilen iddianamede, Gülen'in kaçak olduğu için tensiple birlikte tutuklanması istendi.

Erdoğan 'müşteki', Davutoğlu 'mağdur'

Erdoğan 'müşteki', Davutoğlu 'mağdur'
Erdoğan 'müşteki', Davutoğlu 'mağdur'

İddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilal Erdoğan, Berat Albayrak, Serhat Albayrak, Hakan Fidan, İsmail Rüştü Cirit, Nihat Ömeroğlu ve Yalçın Akdoğan 'müşteki', Başbakan Ahmet Davutoğlu, bazı bakan ve milletvekilleri de 'mağdur' olarak yer aldı.

İddianame, onaylanması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunuldu.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

dini kullananlar benim gözümde en büyük şeytandır bunu peygamberleştiren kendine müslümanım diyen Gülenciler de müslümanlıktan çıkmış olur. Hz. Muhammed'siz ... Devamını Gör

Büşra Küçük

Okyanus ötesi artık buraya gel özlem bitsin çağrıları vardı mitinglerinde Nereden nereye

kartacali

Feto efendi akp+cemaate ile orduya kumpas kurmak neymiş vatan haini olarak yargılanmak ne demekmiş dün ki yedigin hurmalar bugun oranı buranı tırmalar işte