Görüş Bildir
Haberler
Fenerbahçe’den Fatih Terim Açıklaması

Fenerbahçe’den Fatih Terim Açıklaması

Enver K.
26.10.2015 - 18:19

Fenerbahçe Kulübü, Aziz Yıldırım ile Fatih Terim'in kavga ettiği iddiasını yalanladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinde konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

‘Özellikle son dönemde spor basınında yaygın bir hale gelen masa başında üretilmiş yalan haber furyasına dün gece TVEM isimli kanalında yayınlanan Serbest Vuruş isimli programda bir yenisi daha eklenmiştir.

Bahse konu programda, dün oynanan FenerbahçeGalatasaray karşılaşmasının ardından Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın, Türkiye Futbol Direktörü Sayın Fatih Terim’e küfür ettiği ve sonrasında Fatih Terim’in, Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın üzerine yürümek istediği gibi son derece komik bir iddia yer almıştır.

Kulüp olarak, son 1 haftadır, spor basınındaki yalan habercilikle ilgili rahatsızlığımızı yoğun bir şekilde kamuoyuna sunuyor, kronik hale gelen meselenin çözümü için önerilerimizi en üst mercilerle paylaşıyoruz. Bu kronik meselenin çözümüne yönelik düşüncelerimiz bazı kesimlerden destek görürken, bataklığa dönen ortamdan beslenen ve bu olumsuz ortamın düzelmesi halinde varlık sebepleri ortadan kalkacak olan bazı kesimler ise bizleri eleştiriyor; hatta bunlardan bazıları daha da ileri giderek kendi çıkarlarını korumak amacıyla uygulamalarımızı despotluk olarak isimlendiriyorlar.

Öncelikle ve önemle belirtmek isteriz ki söz konusu programda dillendirilen hususlar yalan dahi denemeyecek değersizliktedir. Şöyle ki, Türkiye Futbol Direktörü Sayın Fatih Terim, dün oynanan derbiyi stadımızdan takip etmemiştir. Yalan dahi diyemeyeceğimiz kurmaca haber ise TSYD tarafından derbi için akredite edilmiş, yani müsabakayı stadyumdan bizzat izleyen sözde basın mensubu tarafından üretilmiştir. Masa başında üretilen kurmaca bu haber, spor basının içler acısı halini gözler önüne sermesi açısından son derece iyi bir örnek olmuştur. Kendi çıkarları için spor basının içinde bulunduğu içler acısı durumu görmezden gelen, bu durumun düzeltilmesi için harcanan çabayı despotluk olarak gören ve kamuoyunu bu yönde yönlendiren kesimlerin bu iğrenç durumu izah edecek bir sözleri varsa bunu duymak başta bizleri mutlu edecektir.

Yalan habercilikte gelinen son nokta olan bu tarz kurmaca haberlere itibar edilmemesini, bu bataklığın kurutulması için atılacak her adımı sonuna kadar destekleyeceğimizi, bu yönde mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğimizi kamuoyuna duyururuz.’

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
3
2
1
1
1
0