Fahrettin Koca'nın Yoğun İstek Üzerine Açıkladığı Sayılara Ne Kadar İtimat Edeceğimizi Sorgulatan Haklı 7 Soru

849PAYLAŞIM

Yoğun istek üzerine açıklanan sayıları yine yoğun istekle geri gönderemiyor muyuz?

Koronavirüs salgını ile imtihanımız son sürat ediyor. Ne yazık ki gidişatın iç açıcı olduğunu söyleyemeyeceğiz...

Alınan tedbirler ve getirilen kısıtlamaların gölgesinde verilen günlük vaka sayıları oldukça korkutucu bir seyir izliyor. Bizi neler bekliyor, hiçbir fikrimiz yok!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu ile yaptığı toplantının ardından bir basın açıklaması yaptı. Vatandaşların talebinin üzerine artık semptom göstermeyen pozitif vakaların da artık günlük koronavirüs tablosuna dahil edileceğini söyleyen Koca'nın açıklamasına göre ,Türkiye'de son 24 saatte 164 bin 547 Covid-19 testi yapıldı, 6 bin 814 kişiye hastalık tanısı konuldu ve 168 kişi hayatını kaybetti.

Detaylar için👇

Sağlık Bakanı Koca: 'Bugünkü Vaka Sayısı 28 Bin 351' - onedio.com
Sağlık Bakanı Koca: 'Bugünkü Vaka Sayısı 28 Bin 351' - onedio.com

Fahrettin Koca’nın açıkladığı sayıların ardından şu an 28 bin 351 günlük vaka sayısıyla, dünya genelinde 24 saatte en yüksek vaka sayısı bildiren ülkelerin arasında 24. sıradan 3. sıraya! yükselmiş durumdayız...

Gidişatın iyi yönde olmadığı bu kadar barizken akıllarda bazı soru işaretlerinin oluşması da kaçınılmaz haliyle. Twitter kullanıcılarından "Aleksandr Bogdanov" Fahrettin Koca'nın konuyla ilgili yanıtlamasını istediği soruları sıraladı.

Açıkçası biz de bu soruların cevabını çok merak ediyoruz.👇

Fahrettin Koca'nın gelen "yoğun istek üzerine" açıkladığını söylediği sayıların hayatımızı ne yönde etkileyeceğini henüz bilemiyoruz ama bizi daha da zor günler bekliyor, orası kesin.

İstek üzerine açıklanan tablonun vahameti ortada.

İçeriğimizi haklı bir isyanla sonlandıralım...

twitter.com

Biz şimdi kaçla çarpacağız?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yoemqe

çok güzel sorular merak ediyoruz ama cevaplanır mı bilinmez.

yoemqe

tabi bazı troller yine trollüğünü yapmaya gelmiş makalenin altına. ulan bir kere mantıklı olun. partizanlığı bırakın.

marine-offizier

Bence piyasada dolaşan damlacıkları virüs taneciklerini de sayalım tam olsun yaklaşık sayı böylece istediğiniz mılyar mılyarı geçer.. çok mılyar var istifa diye diye tepinirsiniz.. embesiller için bilgi: amaç sağlıksistemini ayakta tutmak, bu tarz yaklaşımlar sadece hastanelerde yığılmaya neden olur, herhangi belirli bir tedavi yolu olmadığı için kimse doğru dürüst hizmet alamaz..

marine-offizier

Bir de dünyada özelikle bir kısımın domaldığı batı ülkelerinde bu süreci kontrol altına alabilmiş bir yer var mı..?! Ama amaç ülkesini kötülemek ise bizde sürüngen ve kansızlar sürüyle.. bu işi çıkar ve siyaseten kullanan kişilere hitaben de tez elden ölmüşlerine kavuşmaları temennisi ile nokta

emrah-karaca3

adamın sorduğu sorularda mantıksız bir nokta göremedim, batı doğu orası burası bizi ilgilendirmez. nereye domaldığın zerre umrumuzda değil. sadece odaklan. sorulması gereken soruları sormuş.

kartacali

koca dünya akıl edememiş sayıları gizlersek yalan söylersek sağlık sistemini ayakta tutarız diye bizim ampul beyinli karar vermiş hemi... lan siz nasıl bir türsünüz ne yapsalar savunacağız diye yemin mi ettiniz.

pazartesi

vaka sayısı x hasta sayısı = gerçek sayı

koray-polat

İmirzalıoğlu "Avrupa'dan iyi olmamızın sebebi hazreti hükümetimiz" demişti. Avrupa birincisi olduk, bunun sebebi ne acaba açıklasa da bilsek.

foxxy46253863

Arkadaşlar insanların panik olmasını ve kaosu pek sevmem bu sitedeki ilk yorumum zaten bu ben özel acıbadem de çalışıyorum ve acil bölümde görevliyim size şöyle anlatayım acıbadem ülkemiz standartlarına göre aşırı pahalı bir hastane olmasına rağmen full çekiyor neredeyse....... daha anlatılacak çok şey var ama moral bozmaya değmez

Görüş Bildir