Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aman Dikkat! Boşanmaya Neden Olan 10 Büyük Hataya Düşmeyin

 > 
49PAYLAŞIM

1. "Ben ona fazlayım"

Eşiniz için fazla iyi olduğunuzu daha iyi bir eşi hak ettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Bu bakış açısı zaman içinde hatalar yapmanıza ve ilişkinizin bitmesine neden olabilir. Eşinizin iyi yönlerine odaklanıp başınızı bulutlardan biraz indirirseniz, daha mutlu ve güvenli bir ilişki yaşayabilirsiniz.

2. "Ne desem boş"

İletişim sadece konuşmak değil, birbirini daha iyi ve derinden anlamaktır. Pek çok çift konuşur ama aslında iletişim kurmaz. Güçlü iletişim kurulmayan bir ilişki patlamaya hazır bir bomba gibidir.

3. "İsteklerim umrunda değil"

Evlilikle birlikte çiftlerin birbirinden beklentileri değişir. Sevgiliyken birbirinin ihtiyaçlarını ve isteklerini anlayan çiftler bu yeni durumun içinde aynı şeyi
beceremeyebilirler.

4. "Annemin elini öpmeye bile gocunuyor."

Farklı kültürel geçmişi olan çiftlerde, çatışmaların ortaya çıkması. Başta eğlenceli ve sevimli gelen farklılıklar daha sonraları rahatsızlık verici hissettirmeye başlayabilir. Bu tip ilişkilerde iletişim de güçlü değilse ciddi sıkıntılar yaşanabilir.

5. "Benim hayattan ne istediğimle ilgili en ufak bir fikri yok"

Eşlerin birbirinin ihtiyaç ve isteklerini anlayamaması en sık görülen nedenlerden biridir. Eşiniz sizin bir birey olarak hayattan ne istediğinizi anlayamayabilir. Eşiniz tutku ve arzularınızı anlayabiliyor mu?

6. "Benim burada ne işim var?"

Evliliğin getirdiği yeni yaşam biçimine adapte olamamak. Özellikle uzun süre yalnız yaşamış kişilerin evlilik düzenine adapte olması hiç de kolay olmayabilir. Kişisel alanına çok düşkün insanlar için evliliğin gerektirdiği yaşam tarzına geçmekte güçlük çekebilirler.

7. "Ay çok daraldım"

Kendini silah zoruyla  evlendirilmiş gibi hissetmek...Eşinizin sizi gerçek potansiyelinizi ortaya koymaktan geri tuttuğunu kariyerinize zarar verdiğini mi düşünüyorsunuz? Ya da bir yerlerde hala eski defterleri açık mı tutuyorsunuz? Eğer durum böyleyse ilk fırsatta bulunduğunuz “kafes”ten kaçmayı deneme ihtimaliniz yüksek...

8. "O kız kim?"

Eski sevgililer, eski eşler, iş arkadaşları sürekli tartışmaya mı neden oluyor? Kıskançlık başta tatlı bir sevgi göstergesi sayılsa da hayatı iki taraf için de çekilmez hale getirir.

9. "Gözüm üstünde ona göre"

Eşinize gerçekten güveniyor musunuz? Hareketlerinden şüpheye düştüğünüz oluyor mu? Eğer eşinize güvenemiyorsanız, evliliğinizin devam etmesi pek mümkün değil. Çünkü güven evliliğin temel direği niteliğinde.

10. "Ayrı dünyaların insanıyız"

Evet belki de iki harika insansınız ama birbirinize hiç de uygun değilsiniz. Kişiliğinizdeki farklılıklar bir şeyleri paylaşmanızı engelliyor. Belki de ayrılıp kendinizi daha uygun insanlar seçmelisiniz...

Unutmayın erken teşhis hayat kurtarır! Eğer evliliğinizde sorunlar varsa, bunlara göz yummak yerine, üstüne gidip değiştirebilirsiniz. Unutmayın herşey sizin elinizde!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enda

siz evlenmeyin aq.. sizin gibiler yüzünden korkuyoruz ya bana da olursa diye..

Gizli Kullanıcı

Şu aq, mk, amk vs. kelimeleri yüzünden ayrı bir antisempatim(!) Var evlilige.

enda

velev ki benim ağzım bozuk sen olmayanını al ;)

Gizli Kullanıcı

Yok belirtmek istedim de, agzi düzgün olanįda bana denk gelmez amk.

aysbtch

ilk gif'teki kadın gözlüğü çıkarırken Gülşen Bubikoğlu'na benziyor. çıkarınca travestiye...

soylemelih

Tespit gibi tespit =))

Görüş Bildir