Evli İnsanların Bir Dokun Bin Ah İşit Sorunlarını Duyunca İmzayı Basmadan Önce İki Kere Düşüneceksiniz

653PAYLAŞIM

Evlenmek dışardan göründüğü gibi değilmiş anlaşılan. Bekar kalmaya devam 👍

Evlilik kararı almak kimisi için zor, kimisi içinse sıradan. Gidiş yolu ne olursa olsun herkesin ortak beklentisi elbette mutlu olmak. Peki gerçekten öyle mi oluyor? Sonsuz saadet var mı?

Twitter'daki Tanrı Şiva isimli kullanıcı geçtiğimiz gün şöyle bir soru sordu.

1. Gelen cevapların hepsi dikkate değer. Anlaşılan o ki herkesin bir derdi var, durur içerisinde...

2. 

twitter.com

3. 

twitter.com

4. 

twitter.com

5. 

twitter.com

6. 

twitter.com

7. 

twitter.com

8. 

twitter.com

9. 

twitter.com

10. 

twitter.com

11. 

twitter.com

12. 

twitter.com

13. 

twitter.com

14. 

twitter.com

15. 

twitter.com

16. 

twitter.com

17. 

twitter.com

18. 

twitter.com

19. 

twitter.com
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

#12 ve sondaki.Evlenmek sadece başına bişey geldiginde sana yardımcı olacak biri benim gözümde.Yaşlanınca,hastalanınca vs.E sevmeden de olmaz,sevginin sonsuza kadar sürecegi veya sana kötü davranmayacagı,aldatmayacagı ne malum?Öyle biri de olmayacagına göre..Eniyisi paran olacak bide kafa,güvenilir bi arkadaş.Eger oda yoksa para yeter bence,insanla ugraşmak zor,başımıza bela almayalım,hayvan alalım.Buarada bence insanlar birbirlerine saygı duyup,karşılıklı görevlerini yapıp,ilgi gösterdikten sonra kişisel olarak istediklerini yapmasında sakınca yok,aldatma harici.

corpse-bride

hayata bakıs acıları cok farklı olan kısıler sırf -degıstırırım ben bu andavalı hele bı evlenem-egosu yuzunden bır araya gelıyor sonra olmadıgını anlayınca evlılık bıtıyor ya arkadas olmaz benzer muzıklerden benzer sınema fılmlerınden benzer eglencelerden hoslanmayan ınsanlar bır muddet sonra tıkanır oyle zıt kutup felan ıse yaramaz mılyonda bır tane boyle mutlu cıft vardır sız o bır taneye denk gelemezsınız o ask gelır ve gecer bunu kabul edıp yola devam edın

galatacimbm1905

#15 Abi bunu yapan var mı cidden? #11 Tesettürlü ve İslam dinine inanan bir insanım. Bu öneri bana da mantıklı gelse de maalesef hem dinim gereği hem de tesettürlü olup evde açıldığım için bunu gerçekleştiremiyorum. Ki ülkedeki birçok kadın da aile ve elalem denilen gereksiz güruh yüzünden bundan çekiniyor.

corpse-bride

dolu karaktersız cok ortada

muradsutcu

Sizin benden daha mutlu olmaya hakkınız yok.Evlenin bekarlar :-)

arsenic

Benim son zamanlarda evliliklerde gördüğüm şey tamamen “Bazı” uyanık Türk erkeklerinin ve onların ailelerinin beklentilerinin artması. Çalışan kadın olsun diye eş arıyorlar ki, aile ne bize yük olsun ne oğluma diye düşünüyor. Eskiden kadınların eğitimi ve dolayısıyla meslek sahibi olmaları oranı daha düşükmüş. Şimdi ise kadınn çalışması elzem bir beklenti, mesleği olsun, eve para getirsin ama aynı zamanda evi temizlesin, yemeği yapsın, derlesin toplasın, çamaşır, bulaşık, çocuk yapsın, çocuğun bakımını her türlü karşılasın ve yemeği anamın yemeğinden iyi olsun, anama babama saygıda hizmette kusur etmesin, aynı zamanda tüm bunları yapan kadın bakımlı olsun, yatakta iyi olsun. Evlilik bizim gibi Ortadoğu ülkelerinde erkeğe hizmet eden bir anlaşmadır. Avrupa’daki Amerika’daki erkeklerin hiçbiri evlendiği kadına karşı böyle beklentilere sahip değildir. Zaten böyle beklentileri olan adamı anında kapının önüne koyarlar.

eceamagece

Keşke “Beğen” e birden çok basılabilse :))

arsenic

Eyvallah :)

littlemom

İşte aradığım yorum ❤️ saygıyla eğiliyorum

tuba-bekret-ozbek

Harika👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼

enk-capital

Eskiden "oğlumuz ne işle meşgul" diye sorarlardı şimdi "kızımız ne işle meşgul" diye soruyolar. Eskiden en azından bi iş bölümü vardı. Erkek eve ekmek getirir kadın çoluk çocukla ilgilenirdi. Kadınların çalışması ekonomik özgürlüğünü alması taraftarıyım elbette ama bu durum bile evlilikte kadının aleyhine olmaya başladı. Kadının sorumluluğu arttı. İş bölümü dengesi bozuldu. Sebebi de tamamen erkeklerin öküzlüğü. İstiyolar ki evde bi inek olsun, sesi çıkmasın o da canı sıkıldıkça sağsın, etinden sütünden faydalansın. Kendisi öküz olduğu için karşısında da inek olsun istiyo. Madem çalışan kadınla evlendiniz en azından yeni bi iş bölümü dengesi sağlayın. Her şeyi kadının üzerine yığmayın.

hakan-akkus

haklısınız fakat bir de madalyonun diğer yüzü var. Erkeğin evi arabası, iyi bir işi, yüksek maaşı olmalı. Şehrin en lüks yerinde düğün yapmalı, min. 50 binlik altın takmalı. Daha neler yapmalı neler. O çift evlenene kadar erkek bildiğin inek gibi sağılıyor. Naz, trip, kapris üçlüsünden süzgece dönüyor. Ee sonrasında da karşılğını bekliyor. Kadınlarımız zaten maaşallah hepsi prensesler gibi baba evinde. Günümüzde hangi kadın annelerimiz kadar fedakar ve kanaatkâr? Çevreme bakıyorum gayet medeni ve mantıklı evlilik yapan arkadaşlarım cok mutlu evlilikler kurdu. Fakat biraz önce bahsettiğim gibi evlilikler yapanlar maalesef mutsuz.

arsenic

Hakan Akkuş; sanırım farklı dünyalarda yaşıyoruz. O bahsettiğin şeyleri ben hiç görmedim. Eskidenmiş o kadına kilo kilo altın takmalar, gösterişli düğün yapmalar, evler, arabalar alıp kadının üzerine yapmalar. Şimdi evlenen çiftler herşeylerini kendileri yapıyor. Erkek ailesi çekiliveriyor kenara evlenen genç çift borç ödeyerek kendilerine hayat kurmaya çalışıyor. Burada en çok kullanılan taraf da herzaman kadın oluyor. Hem çalışıyor, hem bulaşık, temizlik, yemek yani evin bütün sorumluluğu üstüne bir de anne olunca kadın köleden farksız. Üstelik bunları yaşarken erkeğin lüzumsuz ailesinin ağız kokusunu çekiyor, normal hayatta hiç konuşmayacağı insanlarla sırf akraba diye muhattap olmak zorunda kalıyor. Yabancı erkekle evlenen hiçbir arkadaşım bunları yaşamadı. Son derece görev paylaşımı olan, değer bilen, ruh hastası akrabalık, kaynanalık ilişkileri olmayan evlilikler yaşıyorlar. Aklı olan kadın bu ülkede evlenmez. Kendi çalışıp kendi pişirir yer, kimseye köle olmaz.

hakan-akkus

valla ben bu ülkede yaşıyorum. siz nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama günümüzde evliliğin maliyeti min 100 bin ve alayını erkeğin karşılaması bekleniyor. kız tarafı yatak odası alıyor, nişan yapıyor çekiliyor kenara. tabi herkes bir değil fakat genel durum bu. özellikle instagram popüler olduğundan bu yana kızlara bir şey beğendiremez oldu erkekler.

arsenic

Hakan Bey; Siz düğünü, eşyayı bir erkek olarak tek başınıza yapıp, eşiniz ve eşinizin ailesinden bir destek görmeden tek başınıza ödeyip yapabildiyseniz. Evde çalışan eşinize hem ev işlerinde hem de çocuk bakımında görev paylaşımı yapıyorsanız, saçma sapan akrabalık ilişkilerini evliliğinize sokmuyorsanız, sınırlarınızı bu insanlara karşı çizmişseniz. O zaman sizi tebrik ediyorum. Sizi alıp vitrine koymak istiyorum. Çünkü bu Ortadoğu bataklığında bir “istisnasınız” :))

corpse-bride

aynen o nedenle evlenmek ıstemıyoruz artık

beyann

Harika ve çok doğru bir yorum

Görüş Bildir