Evlere Ateş Düştü: Hakkari Şemdinli'de Şehit Düşen 8 Güvenlik Görevlisi

 > 
2bPAYLAŞIM

Hakkari Şemdinli'de teröristlerle çıkan çatışmada 6'sı asker 2'si korucu 8 güvenlik görevlisi şehit oldu. Haberin memleketlere ulaşmasının ardından ailelerin içine kaybettikleri evlatlarının ateşi düştü. Kimi yeni evlenmişti kimi de 'arkadaşlarımı bırakamam' diyerek yeni tayin yerine gitmemişti...

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yağış ve sisli havadan yararlanarak Türkiye'ye sızmak isteyen teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 8 güvenlik görevlisinin cenazeleri helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığı belirtildi.

Emre Karaaslan: Yeni evliydi ve 9 ay önce göreve başlamıştı

Çatışmada şehit düşen 6 askerden birinin 24 yaşındaki Bursalı Sözleşmeli er Emre Karaaslan olduğu öğrenildi.

34'üncü Hudut Tugay Komutanlığına bağlı hudut karakolunda sözleşmeli piyade er olarak görev yapan Şehit Karaaslan'ın 9 ay önce göreve başladığı öğrenildi.

Yeni evli Emre Karaaslan'ın şehit olduğu haberi, Bursa'nın Kestel ilçesi Vani Mehmet Mahallesi'nde yaşayan ailesine askeri yetkililer tarafından verildi. Acı haberi alan aile, sinir krizi geçirirken, evin önüne taziye çadırı kuruldu.

Er Ömer Küçük 27 yaşındaydı...

Er Küçük'ün acı haberi Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki Özsoğuksu Mahallesi'nde oturan babası Cuma Küçük'e verildi.

Uzman Çavuş Gökhan Kurak: 'Evlenecekti, hayalleri vardı'

Şehit olan Piyade Uzman Çavuş 28 yaşındaki Gökhan Kurak'ın, Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Karapınar beldesinde oturan babasına acı haber verildi.

Şehit Gökhan Kurak'ın arkadaşı Uğur Kara da "Biz uzman çavuşluğa beraber başvurduk. O İstanbul Tuzla'ya gitti, ben Amasya'da eğitim aldım. O doğuda görev yapmaya başladı, ben Tekirdağ'da görev yaptım. Evrakı da beraber hazırlamıştık. İzinlere geldiğinde görüşürdük. En son sevgilisi olduğunu söyledi. Evlenecekti, hayalleri vardı. Ev almak istiyordu. Buralarda uzman çavuş olmadan önce düğünlerde keman ve saz çalardı. En son düğün için izin alacağını söylemişti. Düğün yapacağını söylemişti ama nasip olmadı.

Er Sercan Kaya, "Arkadaşlarımı bırakamam" diyerek tayin yeri Foça'ya gitmedi.

Er Sercan Kaya, "Arkadaşlarımı bırakamam" diyerek tayin yeri Foça'ya gitmedi.
Er Sercan Kaya, "Arkadaşlarımı bırakamam" diyerek tayin yeri Foça'ya gitmedi.

Piyade er Sercan Kara’nın yaklaşık 4 yıldır Hakkari bölgesinde görev yaptığı belirtildi. 

Er Kara'nın bekâr olduğu ve balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Menderes ve Dilek Kara çiftinin 4 oğlundan ortancası olduğu öğrenildi.

Kısa bir süre önce izne ayrıldığı ve görüştüğü arkadaşlarına İzmir Foça'ya tayinin çıktığını söylediği  aktarılıyor. 

Tayini çıkmasına rağmen arkadaşlarına Kuzey Irak'a gitme durumu olduğunu söyleyen Er Kara'nın, yeniden geçici görevle Hakkâri'ye gittiği belirtildi.

Er Erkan Karaca'nın baba evide yas var...

Acı haber Jandarma Sözleşmeli Er Erkan Karaca’nın memleketi Samsun’daki ailesine verildi. 

Bekar olduğu, anne ve babasının 11 yıl önce boşandığı ve bir kız kardeşinin olduğu öğrenildi.  Er Karaca 28 yaşındaydı.

Er Tayfun Kavun'un ailesi bir ay önce Başbakan'dan uçak bileti istemişti...

Çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Tayfun Kavun, 26 yaşındaydı. Er Kavun'un 3 yıldır Hakkari'de görev yaptığı, 4 ay önce ailesinin yanına gelerek iznini geçirdiği belirtildi. 

Babasının işçi olduğu, annesinin de Kırşehir Belediyesinde temizlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

Ailesinin yaklaşık bir ay önce Hakkari'ye gidebilmek ve Tayfun Kavun'u görebilmek için Başbakan'dan uçak bileti talep ettiği ortaya çıktı. 

Şehidin komşusu Duran Aslan, ailenin Neşet Ertaş Kültür Merkezi açılışında Başbakan Binali Yıldırım ile görüştüğünü ifade ederek, "Kültür Merkezi açılışında Başbakan Yıldırım'a, asker oğullarının yanına Hakkari'ye gitmek istediklerini söylemişlerdi. Yetkililer de biletlerini almışlardı. Gideceklerdi." dedi.

Çatışmada şehit olan güvenlik korucularının Osman Yeşil ve Alaattin Tekin olduğu öğrenildi. Şehitlerin yapılacak törenin ardından Toklu köyünde defnedileceği belirtildi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir