Evleneceklere Müjde! Size Hazırlık Aşamasında Kolaylık Sağlayacak Altın Değerinde 13 Öneri

-

Evlilik kararı almak zor, evliliğe hazırlanma süreci daha da zor! Ancak elbette her zorluğun üstesinden gelmenin yolları var. Masraflar, telaşlar bir yana dursun; planlı olarak ve mantıklı düşünerek her şeyin üstesinden gelmek mümkün.

1. Öncelikle sakin olun. Yeni bir hayata başlayacak olmak sizi strese soksa da bunu sevdiğiniz insanla birlikte yapacaksınız, buna odaklanın.

2. Kontrol delisi gibi davranmaktan ve küçük ayrıntılarla canınızı sıkmaktan vazgeçin.

78.media.tumblr.com

Düğün hazırlıkları için son derece ayrıntıcı davranmanız normal. Elbette bunu anlayışla karşılıyoruz ancak en küçük bir problemi kafanıza takıp her şeyi mahvetmek istemezsiniz değil mi?

3. Bu süreçte planlı davranmak çok işinize yarayacaktır.

Özellikle nişan ve düğün tarihleriniz yaklaşık olarak belliyse değmesinler keyfinize!

4. Bütçenizi belirleyin. Elbette hesabınız birebir tutmayacaktır ama yaklaşık olarak ne kadar harcamanız gerektiğini bilirsiniz.

5. İnternet yardımıyla yeni bir ev kurarken nelere ihtiyacınız olduğuna dair bir liste yapın.

İnternette bulunan çeyiz listeleri sizler için biçilmiş kaftan!

6. Eğer düğününüze zaman varsa, eşyalarınızın bir kısmını önceden almakta fayda var.

Özellikle elektronik ürünlere her an zam gelme potansiyeli var. Düğününüze kadar bu büyük masrafı ödeyerek ortadan kaldırabilirsiniz.

7. Almayı düşündüğünüz her ürünü internette araştırın. Daha önceden alan kullanıcıların yorumlarına bakın, fiyat/performans karşılaştırması yapın, farklı sitelerde aynı ürünleri araştırın.

8. Tabii, araştırmalarınızı yalnızca internet üzerinden yapmayın, almakta karar kıldığınız ürünün farklı mağazalarını ziyaret edin. Çünkü markaların mağazalara özel indirimleri olabiliyor.

9. Her ne kadar çok kalabalık olmasından şikayet etseniz de, bütün bu insanların bir bildiği var. Mahmutpaşa Çarşısı'nı mutlaka ziyaret edin, birçok ürünü daha uygun fiyata mal edebilirsiniz.

10. Firmaların indirim zamanlarını takip edin, bu süreçte en önemsiz ürünü bile en düşük maliyetle almanız büyük önem taşıyacaktır.

11. Eşyalarınızın bazıları için, seri üretim yapan yerleri tercih etseniz iyi olur.

Böylelikle çok daha ucuza satın almış olursunuz.

12. Partnerinizle güçlü iletişiminizi koruyun. Çevrenizden gelecek müdahaleler değil, ikinizin ortak görüşlerinin önemli olduğunu unutmayın.

Hiç kimse için birbirinizi kırmanıza değmez, başkalarıyla değil birbirinizle yuva kuruyorsunuz.

13. Düğününüz için bir organizatörden yardım almanız oldukça önemli. Ancak çok maliyetli olacağını düşünüyorsanız, işleri iyi idare edeceğine güvendiğiniz bir dostunuzdan yardım istemekten çekinmeyin.

Özellikle düğün günü yaşayacağınız heyecanda, ortamı hazırlamak ya da herhangi bir şeye müdahale etmek, düzenlemek sizin için uygun olmayacaktır. Aksilik yaşanmasını istemiyorsanız bunun için birini görevlendirip önlem alın.

Unutmayın; her şey sizin için! Bu süreci en az masraf ve en çok mutlulukla atlatmak mümkün. Hiçbir şeyi gözünüzde büyütmeyin, odaklanacağınız tek şey mutluluk olsun!

Sevdiğiniz insanla paylaşacağınız bir ömür! Şimdiden mutluluklar dileriz ❤️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melungo

Eğer ailelerden fayda yoksa, mesela eşya bakmaya bile tek başına gidiyorsanız ve aileler ne zaman eşya alacaksınız, düğün salonu hangisi olacak gibi sorular sormuyorsa aman ha bize yardım ederler, biz hele bir alalım demeyin. Kimse yardım etmez ödemelerde, borçları ödeyemez hale gelince de çekip kenara iki kişi çalışıyorsunuz, parayı nereye veriyorsunuz diye sorarlar. Tabi baba, parayı biz nereye vereceğiz ki, bedava eşya dağıtıyorlardı da biz aldık diyemezsiniz. Onlar heeep haklı. Siz de bizim gibi hacizlerle uğraşır durursunuz. Millet kredi çekip ev, araba alır, siz beş liranın hesabını yaparsınız. Çocuğunuza bez alacak paranız yoktur, ne rastlantı ki ailelerde de para yoktur. Çıkarıp da torunuma bir şey alırsınız diye 10 lira bile vermezler. En iyisi ne mi?Ya hiç evlenmeyi ya da gidin ikinci el eşya alın. Durumlar düzelince alırsınız. Düğün organizasyonumuymuş, bu içeriği hazırlayan arkadaş, herkes şanslı değil, ne yazık ki doğacağımız aileyi seçemiyoruz.

marblingg

Daha kolayı var, düğün yapmayın *.* Ne gerek var ki zaten, nikah yapın sadece. Küçük bir yemek olur sonrası, ya da bütçenize göre küçük bir kutlama falan. Evleneceğiniz kişi yalnız yaşıyorsa, onun hala kullanılacak durumda olan eşyalarını atmayın onları kullanın. Mesela masası sandalyesi sağlamsa boyayın ve yepyeni hale gelsin, buzdolabı kullanılabilir durumdaysa onu kullanın, makul olun yani.. Her şey yepyeni olacak diye bir kaide yok, ayağınızı yorganınıza göre uzatın. Haaa hepsini yapacak maddi güçteyseniz zaten endişelenmeniz gerekmez..

hatice-bay

sen neyi planlarsan planla bir yerini yırtsan da gene ailen ne derse o oluyo geç bunları :) adamın da basiretsizine denk gelirsen bittin :) düğün planların tutmayınca kaçış planı yapmaya başlarsın :)

goofy

yakın zamanda bir arkadaşım evlenecek şimdiden masraf 80.000 TL'yi buldu düğün yapılmadı bile daha, yazık o kadar paraya

Başlıklar

AltınEvlilikTercihZam
Görüş Bildir