Evi Süslerken Çocukluğuna Dönmek İsteyenlerin Bayılacağı 17 Baskı Dekorasyon

-

Çocukken patates baskısı yapmamış olan yoktur. Patatesleri şekilli şekilli kesip dilediğimiz renklere boyayarak mükemmel baskılar yapardık. İşte şimdi baskılarla evi süsleme zamanı!

1. Tabii ki patates baskısıyla başlıyoruz!

Tıpkı kağıda yaptığımız gibi ama bu sefer işin içine kumaş boyası giriyor. Mutfaktaki eski bez peçeteleri canlandırmanın en minnoş yolu bu!

2. Çocuklarla aktivite yapıp evi süslemeye ne dersiniz?

Dilediğiniz bir kaplama kağıdını biraz minik dokunuşla değiştirebilirsiniz. Mesela boş tuvalet kağıdı rulosunu kalp şekline sokup sonrasında baskılar yapabilir ve bu kağıdı raflarınıza yapıştırarak evin havasını değiştirebilirsiniz.

3. Minik notlar ya da kartpostallar yapmak için de çok uygun!

Evin duvarlarına minik notlar asmak isteyebilirsiniz ya da sevdiklerinize kartpostal atmak iyi bir fikir olabilir bunun için yine tuvalet kağıdı rulolarından yararlanabilirsiniz.

4. Evdeki çatallar bugün mutfağa dekor oluyor!

Mutfakta kullandığınız peçeteleri çatallarınızla renklendirebilirsiniz. Kumaş boyasıyla peçetelere minimal şekiller verebilirsiniz.

5. Çatal olmaz derseniz pipet olur!

Dilerseniz peçeteler yerine amerikan servislerde de dekoru deneyebilirsiniz.

6. Yeni yıl da yaklaşmıştı...

Dilerseniz hediyeleri dilerseniz duvarları süsleyin. Ama bu damgayı yeni yılda hep kullanın. Yapmanız gereken biten tüy toplayıcı rulolardan şablon keserek boyamak.

7. Kullanılmayan kumaşları da değerlendirelim...

Kot kumaş çok daha güzel sonuç verse de diğer kumaşlar da iş görecektir. Gelin bu sefer kumaşları rulo yapıp dilediğiniz yerleri değiştirin. İsterseni hediye paketlerini isterseniz duvarlar seçim size kalmış.

8. Mutfakta bir üzüm bağı yaratmak çok mümkün!

Belki bir ressam kadar yetenekli değişsiniz ama arkası silgili kalemler sizi bir ressam yapabilir. Üzüm salkımlarını kalemlerle baskı yaparak mutfak duvarına ya da dolaplarına yapın sonrasında yeşil ile dallarını yapraklarını çizin.

9. Çocuklara aktivite bulmak çok kolay!

Sadece patatesi düşünmeyin. Mutfaktaki her sebzenin farklı dokusu var. Bu nedenle hayal gücümüzü geniş tutmamız gerekiyor. Mesela kereviz saplarını minik minik doğrayıp resimleri süsleyebilrsiniz.

10. 

11. Bu sefer pıt pıt patlamıyoruz!

O baloncuklu plastikler ne eğlencelidir, sürekli patlatmak istersiniz. Ama bu sefer kendileriyle baskı yapıyoruz. Dilediğiniz renge boyayıp sonrasında evin mükellef yerlerine basıyoruz. Hatta dilerseniz minik çocukların ellerine ya da ayaklarına bu poşetleri bantlayarak kocaman bir çarşafı boyatabilirsiniz. Sonrasında değişik nevresimleriniz olabilir.

12. İp baskısına yeni bir bakış açısı!

Minik bir mukavvaya kesikler atın ve ipleri içinden geçirin. Dikkatlice ipleri boyayıp basın.

13. Mini mini kapler evin her yerine yakışır...

Dilerseniz yastık kılıflarını dilerseniz buzdolabına yapıştıracağınız minik kağıtlara yapıp, evinizi kalplere boğabilirsiniz. Minik kalpler için de mantar tıpaları kullanabilirsiniz.

14. Kenarda köşede tek kalmış düğmeler buraya!

Düğmeleri bir mantar tıpaya yapıştırıp boyayarak desenler yapabilirsiniz. Özellikle çocuk odasındaki dolaplar için fazlasıyla güzel olacaklar.

15. Bıyık modası için eski silgileri ortaya dökün!

O hiç silmeyip defteri yırtan silgiler var ya işte onları değerlendirecek bambaşka bir yol var! Biraz uğraşarak silginin üzerine bir şablon çıkarabilir ve bu şablonu banyoda kullanabilirsiniz. Mesela bıyık desenli dolaplar ya da havlular fazlasıyla minnoş ve tarz olacaktır!

16. Yapışkan straforlar bu sefer bambaşka!

Sadece çiçek değil birçok deseni olan straforlar dilediğiniz her şeyi süslemek için mükemmel bir baskı seçeneği. Dilerseniz kalpli dilerseniz dudaklı olanları kullanıp biraz eğlenin.

17. Minik tuvallere kendi sanat eserinizi kolayca yapabilirsiniz...

Minik tuvallere enfes bir sanat eseri çıkaramazsanız baskılarla minimal tablolar yapabilirsiniz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
candylicious

benim gibi el becerisi 0 olan birisi mesela hic bu islere girismemeli izleyici olarak kalmayi tercih ediyorum

Görüş Bildir