Görüş Bildir

Etil Alkolde Gümrük Vergisi Sıfırlandı, Solunum Cihazları Ek Vergi Listesinden Çıkarıldı

Anasayfa > Gündem

Erdoğan'ın kararıyla bazı ürün ve cihazlara ilişkin vergi oranlarında değişiklik yapıldı. Etil alkolün gümrük vergisi yüzde 0 oldu.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ithalat rejimi kararına ek karar uyarınca, dökme etil alkol ithalatı, 'nihai kullanım mevzuatı kapsamında indirimli gümrük vergisi uygulanacak tarım ürünleri listesi'ne eklendi.

Solunum cihazları ek vergi listesinden çıktı

Solunum cihazları ek vergi listesinden çıktı

Aynı gazetede yer alan ithalat rejimi kararına ek kararda değişiklik yapılmasına dair Cumhurbaşkanı kararı uyarınca, ilgili gümrük tarife istatistik pozisyonunda 'mekanoterapi cihazları; masaj cihazları; psikotekni cihazları; ozonoterapi, oksijenoterapi, aeroterapi, suni teneffüs veya diğer terapik teneffüs cihazları' başlığı altında yer alan 'cihazlar' söz konusu tablo kapsamında çıkarıldı.

'Tıbbi maskelerde yüzde 20 olarak uygulanan ilave gümrük vergisi de kaldırıldı'

'Tıbbi maskelerde yüzde 20 olarak uygulanan ilave gümrük vergisi de kaldırıldı'
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
69
17
3
3
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kyle-reese

Fabrikaları sat sığırlar alkışlasın,sonra felaket zamanı etil alkolü yurtdışından al?sığırlar yine alkışlasın..

Bozkurt

Bunlarda rezil olma fetişliği var. Kendilerine telkin edilen şeyler yanlış ama buna cevap olarak verilen doğruyu okumak / görmek istemiyorlar ve aynı fanatik... Devamını Gör

Tıbbi malzemelerden ek vergi alıyormuşuz. Sosyal devletiz falan filan. Bu arada camiye içki ile girdilerden, saf alkole muhtaçlığa Allahın sopası yok.

Pasif Kullanıcı

Fabrikaları sat bir güzel ye, felaket anında dua ve yurtdışı 🤣😂🤣😂🤣😂 Virüs geçse bile, ülkenizin ekonomisi insanları öldürecek. Diyanete söyleyinde fakirlikte... Devamını Gör