Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eşleri Olmayan Düğmeleri Hayata Döndürmece: Düğme İle Yapılabilecek 15 Minnoş Ev Dekoru

 > 
792PAYLAŞIM

"Her seferinde ay düğmem düşecek en iyisi cebime koyayım de dikerim evde." dediğimiz düğmeler o cepten çıkıp asla dikilmez hatta o kıyafetimizi giymekten vazgeçeriz ve o düğme bir başına kalır. İşte evde böyle her köşede bir başına kalmış düğmeleri gelin hayata geri döndürelim. Bu sefer yaşam alanlarını kıyafetler ile kısıtlamayıp onlara özgürlük tanıyalım.

"Amaaan Mignon evde bu kadar düğme mi var sence?" derseniz o zaman sizi bir tuhafiyeye davet edeyim. Düğme cidden pahalı olan bir şey değil. Evinizi minik dokunuşlar ile değiştirmeniz için tek ihtiyacınız düğmeler!

1. Minnoş bebekler gibi çerçevelere ne dersiniz?

Düğmeler renk ve boyutlarına göre birleştirildikleri objeleri daha soft ya da daha sert gösterebilir. Yuvarlak ve pudra tonlarındaki düğmelerle minnoşluğu yakalamanız çok kolay.

Çeşit çeşit renk ve boyutlardaki düğmeleri evde sıkıldığınız sıradan duran çerçevelerin üzerine yapıştırın. Bir anda süper güzel çerçevelere sahip olun.

2. Evdeki çerçeveler güzel de aynalar için hiç değişik bir şeyler yapmıyorlar!

Dekorasyon ürünleri satan yerler çerçeve modellerini güncellese de aynalar biraz sönük kalıyor. Eğer süsünüze düşkün ve aynalardan uzak kalamayanlardansanız, evdeki düğmeler ile aynanızı süsleyebilirsiniz. Üstelik biraz parlak sprey boya ile çok sofistike dekorlara da imza atabilirsiniz.

3. Benim düğmem az ya diyorsanız, raptiyelerinizi güzelleştirmek de sizin elinizde.

Dümdüz metal raptiyelerden sıkıldınız mı? Panonuzu renklendirmek için birkaç farklı düğmeden yararlanabilirsiniz. Raptiyelerin arkasına büyük bir düğme yapıştırın. Ardından düğmenin üzerine daha küçük düğmeler yapıştırın.

4. Evdeki eski eşyaları yenilemek aslında çok kolay.

Çocuğunuz okurken ihtiyacı olan küre, mezun olduktan sonra toz toplayan küreyi düğmeler ile yenileyebilirsiniz. Biz de küre yok derseniz, dünya haritasına aynı şekilde düğmelerle  yenileyebilir bir tablo haline getirebilirsiniz.

5. Kendi saatinizi kendiniz yapsanız çok minnoş olmaz mı?

Kendi saatinizi kendiniz yapsanız çok minnoş olmaz mı?
Kendi saatinizi kendiniz yapsanız çok minnoş olmaz mı?

Saat yapmak almaktan daha basit aslında (: Rengarenk düğmeleri bir kanvasa dikip bir kadran ile başucunuza bir saat tasarlayabilirsiniz.  Ya da hali hazırda olan bir saati düğmeler ile değiştirebilirsiniz.

6. Evde her zaman çocuk oyalamak kolay olmayabilir.

Malum tatil uzadıkça uzadı evde yapılabilecek her türlü aktiviteyi değerlendirdiniz. Size ufak ama etkili bir yöntem söyleyeyim. Biraz boya ve düğmelerle birkaç saatlik eğlenceli bir aktivite yapabilirsiniz. Aynı zaman da çocuğunuzun yaptığı bu güzel çalışmayı evinizin en güzel köşesini renklendirmek için kullanabilirsiniz.

7. Yastık yüzlerinizi değiştirmektense süsleyin.

Yastık yüzlerinizi değiştirmektense süsleyin.
Yastık yüzlerinizi değiştirmektense süsleyin.

Yeni trendler geldiğinde sürekli değiştirdiğiniz döşemeler ve yastık kılıflarını düğmelerle süsleyebilirsiniz. Böylelikle evinizin dekorunu daha ucuza değiştirebilirsiniz. Hem de kendi el işinizle yaptığınız yastıklarınızla misafirlerinizi kıskandırabilirsiniz.

8. Perdelerinizi de yastıklarınıza uydurmak için düğmeleri kullanmaya devam edebilirsiniz.

Evin dekorunu sadece tek bir şey ile değiştirmek biraz zor olur bu nedenle odadaki diğer objeleri de dekorasyona dahil edebilirsiniz. Aynı düğmelerle dekorları eşleyebilir ve evinizi renklendirebilirsiniz.

9. Aydınlatmada farklılık yaratmak için düğmelere güvenebilirsiniz.

Aydınlatmada farklılık yaratmak için düğmelere güvenebilirsiniz.
Aydınlatmada farklılık yaratmak için düğmelere güvenebilirsiniz.

Evdeki abajurlar kolay değişebilecek şeyler değildir. Bu nedenle onları farklılaştırmak cebiniz için daha avantajlı olacaktır. Üstelik sıkıldığınız zaman tasarımı değiştirmek de daha kolay olur.

İster hali hazırda olan abajurunuzun üzerine tek renk ya da renk renk düğmeler dikin; İsterseniz de kumaşını çıkardığınız abajurunuza iplere geçirdiğiniz değişik renkteki düğmeleri dikin. ikisi de oldukça farklılık yaratacaktır.

10. Mutfakta kullanılmayanlar salona terfi etsin.

Mutfakta kullanılmayanlar salona terfi etsin.
Mutfakta kullanılmayanlar salona terfi etsin.

Mutfakta kullanmaktan vazgeçtiğiniz cam kaselerinizi salonda değerlendirmek isterseniz düğmelere başvurabilirsiniz. Biraz düğme ve yapıştırıcı ile harika tabaklara imza atabilir, salondaki orta sehpada içerisine kuru çiçekler koyarak sergileyebilirsiniz.

11. Bir bütünlük için cam eşyalar bile birlikte dekore edilmeli.

Bir bütünlük için cam eşyalar bile birlikte dekore edilmeli.
Bir bütünlük için cam eşyalar bile birlikte dekore edilmeli.

Cam tabağınızla bütünlük oluşturması için güzel çiçeklerinizi koyduğunuz vazoları da renklendirebilirsiniz. Sadece gömlek düğmelerinin bile size yardımcı olacağı bu tasarım da yok ben uğraşamam derseniz, vazonun içerisini de çiçek rengine uygun düğmelerle doldurabilirsiniz.

12. Servis yapılan her şeye ufak dokunuşlar gerekli.

Misafirlerin gözünde dekoratif bir eve sahip olduğunuzu göstermek aslında sandığınızdan daha kolay. Çünkü biz Türk halkı büyük parçalardan çok ufak ayrıntılara dikkat ederiz. Yeni tanıştığınız arkadaşınız servis tepsinizin bile bu kadar özenli ve süslü olduğunu gördükten sonra eminim sizi çok kıskanacak.

13. Kendi planınızı yapmak için ruhsuz takvimlere ihtiyaç duymayın. Gelin gününüzü kendiniz renklendirin.

Zaten pazartesiler yeterince sıkıcı değilmiş gibi bir de sıkıcı takvimlere bakarak canınızı sıkmayın. Kendi takviminizi kendiniz yaratın. En sevdiğiniz düğmelere numaralar yazın ve raptiyelere yapıştırın. Ardından Bir çerçevenin içerisine biraz elyaf sardığınız bir karton koyun ve üzerini kaplayın. Ayların isimlerini kağıtlara ya da kumaşlara yazın isterseniz iki adet cırt cırt dikin isterseniz iğneler ile tutturun. Son olarak çalışma masanızın en güzel yerine koyun. İyi haftalar!

14. Amaan evden önce kendimi dekore etmem lazım diyenlere...

Evdeki parlak, sedefli, gümüşlü düğmelerle bir tasarım yaratmak çok kolay. Kalın bir zincire ufak zincirler ile düğmeleri takın. Ne kadar çok düğme o kadar dolu bir bileklik hem de çok ucuza!

15. Kolyem bilekliğim çok ama ayakkabı da değişikliğe ihtiyacım var derseniz.

İster yıpranmış bez ayakkabılarınızı ister babetlerinizi hatta sedefli düğmelerle topuklularınızı bile süslemeniz çok mümkün. Böylelikle yeni bir ayakkabı alma derdinden kurtulur aynı zamanda çok sevdiğiniz ayakkabınızdan ayrılmamış olursunuz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sunflower

#6 / #7 / #15 çok sevdim :)

citlembikkkkk

#15 BENCE İĞRENÇ DURUYO BEN OLSAM GİYMEM MESELA :D

icimdekiyagmur

Yine mignon :) Panoda yer kalmadı yahu :D #3 Yalnız kullanılmayan mutfak kaseleri için iyi #10 Genel olarak hoş bir uğraş ama düğmeleri asla dikmeden bırakmam ;)

idiotloji

antin kuntin

zigore

13'teki takvim çok güzel. Ama bütün aylar için yapılacağı düşünülürse hem çok uğraştırır hem de onları koyabilecek uygun bir mekana/duvara sahip olmak gerekir.

mignon

Takvimin her ayı için aynı işlemi yapmıyorsunuz. Her ayın başında ayın ismini ve günlerin yerini değiştiriyorsunuz. (:

zigore

Dikkat etmemişim, teşekkür ederim. :)

mignon

Ne demek kolay gelsin (:

Görüş Bildir