Görüş Bildir
Haberler
Eski Eşini Evlenmek İstiyor Diye Öldüren Katil: 'Evin Oraya Bir Kadınla Para Karşılığı Birlikte Olmaya Gitmiştim'

Eski Eşini Evlenmek İstiyor Diye Öldüren Katil: 'Evin Oraya Bir Kadınla Para Karşılığı Birlikte Olmaya Gitmiştim'

Antalya'da 4 yıl önce boşandığı Gülhanım Doğu'yu başkasıyla evlilik hazırlığı yaptığı gerekçesiyle, evinin bulunduğu apartmanda pusu kurarak öldürmekten yargılanan Veysel Yat'ın davası görülmeye başlandı. Cinayeti işlemediğini iddia eden sanık, mahkeme başkanının, 'Sen eski eşinin evinin orada ne yapıyordun?' sorusuna, 'Para karşılığında bir kadınla birlikte olmak için gitmiştim' yanıtını verdi. 

Olay, geçen 29 Nisan gecesi saat 01.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Kızılarık Mahallesi'nde meydana geldi. Alanya'da oturan Veysel Yat, 4 yıl önce ayrıldığı 2 çocuğunun annesi Gülhanım Doğu'nun yeni bir evlilik yapacağını öğrendi. Bunun üzerine eski eşinin işe geliş-gidiş saatleriyle kaldığı evi tespit etti. Olay gecesi de Gülhanım Doğu'nun evinin bulunduğu Kızılarık Mahallesi'ndeki apartmanın girişine saklandı. İş yeri servisinden inip apartmana giren Doğu'yu 6 yerinden bıçakladıktan sonra kaçtı.  

Ağır yaralanan Doğu, cep telefonundan evlilik hazırlığı yaptığı Mehmet Fahrettin P.'yi aradı ancak konuşamadı. Mehmet Fahrettin P., Doğu'nun küçük kızı N.Y. ile apartman girişine indiğinde kadını kanlar içinde buldu. Özel bir hastaneye kaldırılan Gülhanım Doğu, 5 gün sonra yaşamını yitirdi. Olaydan sonra kaçan Veysel Yat ise Alanya'da yakalanarak, tutuklandı.

"Öldüğünü telefonda öğrendim"

"Öldüğünü telefonda öğrendim"

Hakkında Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Veysel Yat'ın yargılanmasına başlandı. Duruşmada tutuklu sanık Yat ile çiftin kızları N.Y. ve T.A. hazır bulundu. Taraf avukatlarının da katıldığı duruşmada savunması alınan Veysel Yat, olay gecesi arkadaşından aldığı araçla Alanya'dan Antalya'ya geldiğini anlatarak şöyle konuştu:

'Eski eşimin evine yakın noktada, bir kadınla 100 TL karşılığında ilişkiye girdim. Ardından yanımdaki kadın bana, 'biri geliyor' dedi. Ben de araca bindim. Manavgat çevre yolundan Alanya'ya doğru hareket ettim. Eve vardığımda saat 02.45 civarıydı. Evde ablamın telefonu çaldı. Ablam bana, 'O kızı bıçaklamışlar' dedi. Ben de 'N.Y. mi?' dedim. O da, 'Yok, senin eski karını' dedi. Ben de kızımı aradım. O sırada kızımın yanındaki polis telefonu aldı ve bana ifademi almaya geleceklerini söyleyerek, adresimi istedi. Ben de verdim.' 

Tutuklu sanık Yat, mahkeme başkanının, 'Sen eski eşinin evinin orada ne yapıyordun?' sorusuna, 'Ben oraya kadın için gelmiştim. Kadının yanında iki erkek vardı. Beraber sitenin içerisine girdiler. Daha sonra erkekler gitti ve kadın kaldı. Yanına gittim ve anlaştık' şeklinde yanıt verdi.

Kaçarken güvenlik kameralarına yakalandı

Kaçarken güvenlik kameralarına yakalandı

Olayın yaşandığı apartmanın yakınlarındaki güvenlik kameraları görüntüleri izlettirilen tutuklu sanığa, mahkeme başkanı, 'Antalya gibi bir yerde çok sayıda bina varken, nasıl oluyor da eski eşinin yaşadığı binanın bahçesinde ilişkiye giriyorsun? Bu sırada eski eşin binaya giriyor ve seni görmüyor. Sen ayrıldıktan sonra da eski eşin bıçaklanarak öldürülüyor. Bu nasıl oluyor?' sorusunu yöneltti. Sanık Veysel Yat da 'Bilmiyorum. Eski eşimin yaşadığı evi bilmiyordum' dedi.

Duruşmada izlenen olay gününe ait güvenlik kamerası görüntülerinde, Veysel Yat'ın mahallede arabayla beklediği, Gülhanım Doğu'nun servisten inip apartmana girdikten 2 dakika sonra, koşarak çıktığı görüldü. Yat, soru üzerine siteden koşarak çıkanın kendisi olduğunu söyledi.

"Annemi tehdit ediyordu"

"Annemi tehdit ediyordu"

Duruşmaya 'müşteki' sıfatıyla katılan çiftin büyük kızı T.A., babasından şikayetçi olduğunu bildirerek, 'Anneme tehditleri olmuştu. Annem olaydan bir gün önce telefonda bana, 'Kız kardeşin babanda kalacakmış. Babanın benden istediği bir can kaldı. Onu da alsın kurtulalım' diyerek ağlamıştı. Annem, babamın bakamayacağını bildiği için kız kardeşimin babamda kalmasını istemiyordu' diye konuştu.

"Babam 'Eğer o evde kalırsan kan çıkar' demişti"

"Babam 'Eğer o evde kalırsan kan çıkar' demişti"

Tanık olarak dinlenen çiftin küçük kızı N.Y.(14) de 3 yıldır annesinin yanında kaldığını anlatarak, 'Babam oturduğumuz evi yeni öğrenmişti. Olaydan 3 gün önce babam beni okuldan aldı, eve gittik. Halamlarda kalacağım için eşyalarımı almaya babamla gitmiştik. Babam beni kapıda beklemişti. Annemle kaldığım evi bu sayede öğrendi. Annemin evleneceğini de yine aynı gün halamdan öğrendi. O akşam babam Alanya'ya geri döndü. Cumartesi günü konuştuğumuzda ise bana, 'Eğer sen o evde kalırsan kan çıkar' dedi. Ben de 'annemde kalmak istiyorum' diye cevap verdim' şeklinde konuştu.

"Babama saati bilerek yanlış söyledim"

"Babama saati bilerek yanlış söyledim"

Annesi bıçaklanmadan yaklaşık 4 saat önce babasının kendisini aradığını söyleyen N.Y., 'Babam bana, 'Annen işten ne zaman geliyor? Annenin sevgilisi Mehmet Fahrettin P. ne zaman geliyor?' diye sordu. Normalde annem, Mehmet abiden sonra geliyor ama ben, babama bilerek saatleri söylemedim. 'Annem birde, Mehmet abi ise ikide geliyor' dedim. Sonra uyudum. Gece saatlerinde Mehmet abinin 'Gül' diye bağırdığını duydum. Aşağıya indim, Mehmet abinin kucağında annem vardı' dedi. N.Y., babasının daha önce annesini birkaç kez bıçakla tehdit ettiğini de kaydetti.

Tutukluluk halinin devamına karar verildi

Tutukluluk halinin devamına karar verildi

Duruşmada tanık olarak dinlenen Mehmet Fahrettin P. ise, Gülhanım Doğu'nun bıçaklandıktan sonra kendisini aradığını belirterek, 'Telefonu açtım ama konuşmadı. Merak ettim kapıyı açtım. Gülhanım üçüncü katta merdiven boşluğunda kanlar içinde yatıyordu. Benden sonra kızı geldi' dedi.

Mahkeme, sanığın tutukluluğuna karar vererek, duruşmayı erteledi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tıntın

İşte araplaşmanın sonucu. Kadının yeniden evlenmesi yanlış ama adam sex işçisi ile bile birlikte olabilir, normal. Katil zihniyetin en güzel itirafı bu ol... Devamını Gör

inci sözlük yazarı ve destekçileri nerde onlar da yorum yapsın da görelim biraz daha. işte bu cinayetlerin tek ve tek nedeni kadını kıskanmak. yok öyle boşan... Devamını Gör

pardon ekşi sözlük kurucusu. demem gerekiyordu. inci sözlük bile yapmadı onun yaptıgını.

Pasif Kullanıcı

Boşanmışsın bitmiş hala neyin peşindesin.Kadını neden öldürdün bide savunmasına bak pis herif!Çocuklara nolucak şimdi.Geber ins.