Görüş Bildir
Haberler
Eski Danışman Ahmet Takan: 'Erdoğan, Soros ile Masaya Oturmadan Otel Odasında Gizlice Görüştü'

Eski Danışman Ahmet Takan: 'Erdoğan, Soros ile Masaya Oturmadan Otel Odasında Gizlice Görüştü'

Eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kısa başbakanlığı döneminde danışmanlığını yapan Korkusuz yazarı Ahmet Takan, 2003 yılında Davos'ta tanık olduğu bir anısını paylaştı. Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Soros ile masaya oturmadan önce otelde gizli bir görüşme gerçekleştirdiğini aktardı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 ülkenin büyükelçisinin Osman Kavala'nın serbest bırakılması için yaptığı çağrıya tepki gösterirken, Kavala'yı bir kez daha George Soros üzerinden hedef almıştı. Kavala için 'Soros artığı' ifadesini kullanan Erdoğan, 'Uluslararası camia içerisinde Soros ne ise, Kavala o. Bunlar para ile istedikleri yeri istedikleri gibi sallamaya çalışıyorlar' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın bu açıklamasına tepki gösterdi. Erdoğan'ın Soros ile yaptığı görüşmeyi hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Siz Soros’la hangi gerekçeyle fotoğraf çektirdiniz ve aynı masaya oturdunuz? En büyük Sorosçu Erdoğan’dır” dedi. 

Eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kısa başbakanlığı döneminde danışmanlığını yapan Korkusuz yazarı Ahmet Takan, 2003 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği o görüşmenin öncesinde Soros’la otel odasında görüştüğünü yazdı. Takan'ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Abdullah Gül’ün randevudan haberi yoktu"

"Abdullah Gül’ün randevudan haberi yoktu"

Şimdi nasıl bilmiyorum, o tarihlerde Davos zirvelerine gidenler bilir; küçücük bir yer olan Davos’ta öyle büyük lüks oteller yoktu. Az sayıda butik otel mahiyetinde otellerde yer bulmak imkansızdı. O yüzden, Türkiye’den gelen heyete pansiyon tipi evler kiralandı. Başbakan Abdullah Gül ile AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan aynı otelde aynı katta kalıyorlardı.  Ben, Ahmet Davutoğlu, Gürcan Türkoğlu ve Hüseyin Avni Karslıoğlu’da bir eve yerleşmiştik. Sabahın köründe kalkar otele yetişir, gece yarısı tekrar pansiyonumuza dönerdik. O çok yoğun program arasında bir gün beni şok eden ve o günlerde Başbakan baş danışmanlığı görevinden istifa düşüncemi kesinleştiren bir olaya şahit oldum.

Gün içinde kısa bir arayı fırsat bilip akşam saatlerinde Başbakan Abdullah Gül’ün çok önemli bir teması olduğu için kendisinin biraz odasında dinlenip uyumasını istedik. O zamanlar Abdullah Gül’ün kulak rahatsızlığı kamuoyunda bilinmiyor, biz de herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için kendisini sık sık dinlendirirdik. Abdullah Gül’ü uyandırma saatini bildirip yatağına yatırdıktan sonra odasından çıktık, ben de aşağıya lobi bara indim. Baktım ki, Ahmet Davutoğlu gazetecilerle birlikte o çok uzun meşhur sohbetlerinden birini ediyor. Hiç ortama bulaşmadan biraz hava alayım ve gün kararmadan biraz da Davos manzarası seyredeyim diye kendimi otel kapısının önüne attım. Etrafı seyrederken bir de ne göreyim?

Kasketli, kabanının yakalarını kaldırmış ve tanınmamak için kafayı da içeriye doğru bükmüş bir adam otel kapısından içeriye giriyor. Kısa bir tereddütten sonra o adamın Soros olduğunu fark edip, usulca peşinden gittim. Soros efendi, merdivenleri çıkıp Abdullah Gül ile Tayyip Erdoğan’ın kaldığı kata doğru giderken içimden “Allah Allah, benim bildiğim bu adamın Gül ile planlanmış bir randevusu yok. Ne iş acaba?” diye geçiriyordum. Soros, kata geldiğinde Erdoğan’ın korumaları ve adamları apar topar Erdoğan’ın odasına aldı. Arkada da beni görünce içlerinden biri işaret parmağını dudaklarının üstüne götürerek bana sus işareti yaptı. Gül’ü uyandırmaya vaktimiz vardı. Soros, Erdoğan ile otel odasında görüşmesini yaptı ve geldiği gibi sessizce otelden ayrıldı. Uyanınca sordum, Abdullah Gül’ün randevudan haberi yoktu.

İşte o gördüğünüz haber-fotoğraf bir makyajdan ibaret!.. Öncesinde gizlenen bu görüşme var… İçerde ne konuşulduğuna gelince… İpucu vereyim; o tarihte Tayyip Erdoğan’ın siyasi yasağı kalkmamıştı…

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
36
12
5
5
4
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

İki gün önce dolarla ilgili bir haberde eleştirenlere sorosçu diyen birine "Onu 2003 yılında Soroscularla fotoğrafı olup destek isteyenlere sormak lazım. " y... Devamını Gör

Ilyasbabaa

Vatan haini..ne bekliyorsak..tayyip vatan hainidir..kendi cebinden baska birsey dusunmez..

Enkidu An

Kimler kimlerle beraber.