Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erkeklerin “Kendine Güvenen” Kadınlardan Hoşlanmamasının 17 Sebebi

 > 
2.5bPAYLAŞIM

İster ataerkil toplum deyin, ister eğitimsizlik, isterse de bilinçsizlik, ama şurası bir gerçek ki erkekler  kadınların kendilerinden daha iyi olmasına tahammül edemiyor. Mesela kadın müdür altında çalışmaktan gocunuyor, karısının kendinden fazla para kazanmasını sindiremiyor, sevgilisinin kariyeri kendininkinden iyi olsun istemiyor. 

Bu eziklik nedir, ne değildir sorgulayacak değilim, kaldı ki bu konu yeterince sorgulanıyor. Ben size erkeklerin neden kendine güvenen kadınlardan çekindiğini ve hatta korktuğunu açıklayacağım.

1. Kendine güvenen kadın tam bağımsızdır, kendi kararlarını kendi verir, oysa erkek son karar mercii olmak ister.

2. Sevgilisinin, eşinin iznini almak gibi saçma bir şeye ihtiyacı yoktur, o sadece tebliğ eder oysa erkek “tamam gidebilirsin” demeyi ister.

3. Kendine güvenen kadın, tek başına eğlenmeyi, gezmeyi, tatile gitmeyi sever, oysa erkek kendisi olmadan kadının bir hiç olduğunu düşünmek ister.

4. Bu kadınlar son derece başarılı olurlar, kendi ayakları üzerinde durmasını bilirler, oysa erkek yanından çekilince kadın devrilsin ister.

5. Kendine güvenen kadınlar önceliklerini çok titiz bir şekilde çok önceden belirlemişlerdir, oysa erkek kendi öncelik sıralamasının tek sıralama olmasını ister.

6. Kendine güvenen kadınlar kesinlikle muhtaç değillerdir, oysa erkek kadın kendisine bağımlı olsun ister.

7. Kendine güvenen kadınlar hayatlarının tüm kontrolünü kendi ellerinde bulundurur, oysa erkek dizginleri (!) elinde tutmak ister.

8. Kendine güvenen kadınların hayata dair planları, hedefleri, amaçları vardır, erkek bunları kendi belirlemek ister.

9. Kendine güvenen kadınların tek sınırı hayal güçleridir, oysa erkek kadının önünde bir duvar gibi dikilmeyi ister.

10. Kendine güvenen kadınlar yeni şeyler yapmak, yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak için can atar, oysa erkek hepsine yeteceğini düşünür.

11. Kendine güvenen kadın kıskanmaz, baskı kurmaz, sıkıştırmaz, oysa erkek sahiplenmeye bayılır.

12. Kendine güvenen kadının kendine ait sözleri, düşünceleri, fikirleri vardır, oysa erkek kendi fikirlerinin kabullenilmesini bekler.

13. Kendine güvenen kadınların bir hayatı vardır, oysa erkek kendi hayatından arta kalanları yaşasın ister.

14. Kendine güvenen kadınlar ilişkideki, evlilikteki sorunların çözümü, kararların alınması için oturup konuşmayı ister, oysa erkek söylediğinin yapılmasını.

15. Kendine güvenen kadınlar hayatın her alanında, evde, işte, eğlencede, kazançta, vs. başarılıdır, oysa erkek kendi başarılarının takdir edilmesini ister.

16. Kendine güvenen kadın cinselliğini keşfeder ve onu yaşar, oysa erkek cinselliği kendisinin mutlu edilmesi olarak görür.

17. Ve son olarak kendine güvenen kadın güçlüdür, erkek bunu bilmek dahi istemez.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bu Türk kadınları kadar cinsiyetçi ve erkek düşmanı başka ırk görmedim yeminlen. kendinize güveniyosanız akıl olarak güçlüyseniz o zaman kendiniz gibi bir erkek bulun. yani kızlar bakıyorumda sadece iri cüssesi olan kafasız erkeklerle berabersiniz hep. ondan sonra tüm erkeklerin beyinsiz olduğunu söylüyosunuz. kendine güvenen kadın bi kere kimseyi küçümsemez kimsenin fiziksel özellikleriyle alay etmez kimseye karşı ön yargılı olmaz ama sizde bunları hepsi var hemde kralı

ilgin-bayir

Yorum yazan erkeklerin çoğu, fikre karşı çıkmış. Bu bile başlığın ne kadar doğru olduğunu gösteriyor.

Gizli Kullanıcı

sizin ısrarla tercih ettiğiniz hanzorlar böyleyse erkeklerin ne suçu var? kendine güveniyosan ne istediğini biliyosan doğru erkek seç. öyle boylu poslu iri cüssesi ve tipi düzgün diye tanımadan etmeden kucağına atlamayın. etrafta bir sürü düzgün erkek varken sizin piç ve şerefsiz erkek seçmeniz kendinize ne kadar güvendiğinizi belli ediyor ztn. aklı başında olan bi kız dış görünüş ön yargı cinsiyetçilik fln barındırmaz. hoşgörülü olur güler yüzlü olur

ogulcangetirmez

Bence kadınlar hakkında söylediğin bir çok şey doğru ama erkeklerin "bunu istiyor, onu istiyor." gibi söylediğin cümleler biraz sert ve abartı. Bu maddelerin hepsi kadınlar için geçerli ama erkek için 2-3 madde geçerli olur onlarda şöyle; "Sahiplenme duygusu, Söylediğinin yapılması (emir vermeden) ve Erkeğin ipleri elinde tutmak istemesi." benim görüşüm budur.

ali-altinel

3A sınıfından Merve Ç arkadaşımızı alkışlıyorz. teşekkürler mervoş.

melike.92k

zavallı erkekler

Görüş Bildir