Görüş Bildir
Haberler
Erkekler İçin Çiçeğe Giriş 101

Erkekler İçin Çiçeğe Giriş 101

Çiçek Sepeti
20.11.2014 - 14:45 Son Güncelleme: 21.11.2014 - 11:53

Araştırmalara göre Türk erkeklerinin sadece %9'u romantik! Bu %9'luk kesimde olanlara bir şeyler anlatmamıza zaten gerek olmadığını düşünüyoruz. Çünkü onlar, bir kadını mutlu etmeyi fazlasıyla biliyor. 'Hangi çiçek ne anlama gelir' , 'bir çiçek verirken ne gibi romantik sözler söylenir' ya da 'unutulmaz bir sürpriz nasıl yapılır' gibi sorular, onlar için bir çırpıda cevaplanacak sorulardan. Peki kalan %91'lik kısım ne olacak? Onların da romantik anlar yaşamaya hakları yok mu? Ve tabii ki onlarla birlikte olan kadınların...

İşte o %91'lik kısımda yer alan erkeklerin ilişkilerinde çığır açmalarını sağlayacak taktikler!

Kural 1: Bilmemek ayıp değil!

Kural 1: Bilmemek ayıp değil!

İlk olarak her çiçeğin ayrı bir anlama sahip olduğunu kabul ederek başlayalım. Güller ile 'seni seviyorum' derken, orkidelerle 'benim için çok özelsin' anlamı verebilirsin. İşte bu yüzden özel günler için çiçek seçimi yaparken çiçek anlamlarını da araştırmayı unutma! Ayrıca bu ayrıntıyı sonradan dile getirmen, konuya ne kadar hakim olduğunu da gösterecektir.

Kural 2: İlk aklına geleni hemen söyleme!

Kural 2: İlk aklına geleni hemen söyleme!

Herkes çiçeklerden anlamak zorunda değil tabii ki! Ama anlamasan da kadınların zarif çiçekler karşısında yelkenleri bir anda suya düşürdüğünü unutma! 

Unutmaman gereken bir konu daha var. O da düşünmeden sakın ama sakın konuşma ki o anın büyüsü kaçmasın!

Kural 3: O anı ölümsüzleştirmek için vurucu benzetmeler kullan!

Kural 3: O anı ölümsüzleştirmek için vurucu benzetmeler kullan!

Tabii ki solmayacak o çiçek. Bunu senin gibi O da biliyor! Ama hani bazı sözler vardır ya doğru olmadığını bildiğin halde seni mutlu eden. İşte bu sözleri söylemekten kaçınma! Emin ol, bu çaban bile yeterli.

Çiçeklerin değerini anlamanız için birkaç örnek!

Çiçeklerin değerini anlamanız için birkaç örnek!

Orkide, en havalı çiçeklerden olabilir. O'nun kadınlarda yarattığı etkiyi benzer bir görselle açıklayalım. Vader için meditasyon çemberi ne anlam ifade ediyorsa, kadınlar için de orkide o anlama geliyor. Şimdi kafanda bir şeyler oluşmaya başladı değil mi?

Hani halısaha maçından geldikten sonra kafanın üzerinden dumanlar çıkar ya! Heh, papatya da kadınların içini öyle ısıtıyor işte!

Kadınları zarifliği ile etkileyen bir diğer çiçek de zambak! Bol soğanlı bir dürümün sende etkisi neyse, zambağın da kadınlardaki etkisi odur. Hiç aklından çıkmaması gereken bu benzetme, dürüme karşı bakış açınızı da değiştirecek. 

Tamam bir dürüm arası veriyoruz. Ye, öyle gel!

'Amerikalılar şu toptan ne anlıyor' diye düşündüğün anlar oluyor değil mi? Hele ki bildiğimiz futbol dururken. Amerikan futbolu gibi lalenin de kadınlar üzerindeki etkisini hiçbir zaman anlayamayacaksın. Ama kabul etmek zorunda olduğunu da biliyorsun.

Son olarak en klasikleşmiş kırmızı gülden de bahsedelim. Kırmızı gül, kalbe giden en kolay yol! Görünümü ve renginin alışılagelmiş kalp ile benzer olması bu ayrıntıyı sana sık sık hatırlatacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
8
5
4
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
nrdngnr

ya bırakın çiçeklerin anlamlarını. hissettiklerini açıkça söyleyemeyecek olduktan sonra çiçekle açıklasan ne olur. iletişim önemli beyler, konuşun !!

Al hadi al kaptın yine çiçeği köftehor :)

Didem Zehra Karaca

kural 2: mesela arabada koltuğun arkasına elini uzatıp haydar çıkarır gibi - sana gül aldım. da eklenebilir. insan içinden aa ne güzel reçeli olur bunun diy... Devamını Gör