Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erkek Erkeğe Dans Etmek Yasaktır!

Anasayfa > Gündem

Yazın önemli tatil bölgelerinde biri olan Alanya'daki bir kulüpteki yasak, yerli ve yabancı turistlerin tepkisine neden oldu.

İngilizce ve Türkçe yazılan 'Erkek Erkeğe Dans Etmek Yasaktır' yazısı, tatilciler tarafından ayrımcı ve nefret dili olduğu için eleştirilere neden oldu. Buna karşılık Robin Hood isimli mekandaki yazıya tepki gösteren tatilcilere, bar çalışanları 'Bunda ne var ki' şeklinde cevap verdiler.

Türk Eşcinsel Kulübü 'Turk Gay Club' LGBTİ haber sitesinden Yasemin Chadwick'in haberine göre; Alanya'nın en işlek mekanlarından biri olarak kabul edilen bir disco-bar'da (Rob.. Hoo..) İngilizce ve Türkçe yazılan 'Erkek Erkeğe Dans Etmek Yasaktır' yazısı büyük tepkilere yol açtı. 

'BUNDA NE VAR Kİ?'

Eğlenmek için geldikleri barda 'Erkek Erkeğe Dans Etmek Yasaktır' yazısını farkeden yerli ve yabancı turistler bar yetkililerine rahatsızlıklarını dile getirmek istediklerini, ama bar çalışanların kendilerine cevap olarak 'Bunda ne var ki?' dediklerini belirttiler.

Alanya'ya bir haftalık tatil için gelen Alman turist Amalia (26) eğlenmek için geldiği barda gördüğü bu yazı karşısında şaşkınlığını gizleyemediğini ve böyle bir ifadenin kullanılmasının rahatsızlık verici olduğunu ifade etti. Alanya'ya iyi bir tatil geçirmek için giden ve adını açıklamak istemeyen yerli bir turist ise; bu ifadelerin tamamen ayrımcılık ve nefret içerdiğini ve ülkemizin imajını tamamen zedeleyeceğini söyledi.

Bar yetkilileri ise, gelen tepki ve şikayetlere duyarsız kalarak var olan yasak yazısını kaldırmadılar.

Kaynak: http://odatv.com/n.php?n=bu-yazi-yerl...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?