Erkek Arkadaşıyla Yan Yana Oturduğu İçin Tehdit Edildi ve İntihar Etti: #MihribanİçinSusma

 > -
Abone ol

Nevşehir’de okuduğu lisenin bankında erkek arkadaşıyla yan yana oturan Mihriban Şimşek, bu esnada arkadaşının  kafasına düşen bir yaprağı aldı. "Uygunsuz hareket" gerekçesiyle öğretmeni tarafından okul müdürüne şikayet edilen, müdür tarafından ise okuldan atılmakla tehdit edildiği belirtilen 17 yaşındaki lise öğrencisi, yaşananlar ardından seyir halindeki araçtan atlayarak yaşamına son vermek istedi ve ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Olaya ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, soruşturma başlattı... 

Ailesi Nevşehir'de oturan ve öğrenim gördüğü Aksaray Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nin pansiyonlu yurdunda kalan Mihriban Şimşek, okul bahçesinde okul arkadaşı O.E. ile bankta yan yana oturduğu sırada, arkadaşının saçına düşen yaprağı aldı. 

DHA'nın aktardığı bilgiye göre bu durumu gören bir öğretmen, Şimşek ve O.E.'yi "uygunsuz harekette" bulunduklarını ileri sürerek, okul yönetiminin yanına götürdü.

Okul yönetimi, öğrenciler hakkında tutanak tutulacağını ve okuldan atılacaklarını söyleyip, öğrencilerden ailelerini okula çağırmasını istedi. 

Mihriban Şimşek, geçen 14 Kasım günü babası Hasan Şişmek ile Aksaray'a okula gelmek istedikleri sırada hareket halindeki otomobilden atladı. 

Ağır yaralanan ve Nevşehir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Şimşek, yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Kızının ölümünden okul yönetimini ve müdürü sorumlu tutan Baba Şimşek şunları söyledi:

"Mihriban okul yolunda ölüme gitti. Kızımı okutayım dedim ama ölümüyle karşılaştım. Söz konusu olayla ilgili beni müdür yardımcısı aradı. Kızım da 'müdür yardımcısı seni arayacak. Önemli bir şey yok, gelme' dedi. Ancak müdür yardımcısı ısrar etmiş 'baban gelsin' diye. Kızım da 'babamın eli yara, araç süremediği için gelemez' demiş. Bunun üzerine müdür yardımcısı 'otobüs ile gelsin' demiş. Pazartesi günü okula görüşmeye gidiyordum. Okuldaki durumu bilmiyorum. Arkadaşlarının anlattığına göre sebebi okul müdürü. Gereken neyse yapılsın istiyorum. Okul müdürü ve yardımcıları hakkında şikâyetçi oldum. Cumhurbaşkanımız 'kızlarınızı okutun' diyor. Ben de kızlarımı okutuyordum. Mihriban’dan başka 2 kız çocuğum var, onlar da okuyor. Ancak okuldan soğudum. Diğer 2 kızımı okuldan alacağım."

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü, iddialar hakkında soruşturma başlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal "Konu hakkında soruşturma başlatıp, müfettiş görevlendirdik. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı'na da konuyla ilgili bilgilendirmede bulunduk"  dedi.

Mihriban'ın ardından sosyal medyada #MihribanİçinSusma çağrısı yapılıyor...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir