Erkek Akademisyenlerin Tacizlerine ve Aşağılamalarına Maruz Kalan Bu 12 Kadının Anlattıkları Hiç Hoşunuza Gitmeyecek!

295PAYLAŞIM

Unvanlarına güvenip "bana bir şey olmaz" mı diyorlar acaba?

Birçok çalışma alanında olduğu gibi hem kadın öğrenciler hem de kadın akademisyenler üniversitelerde bazı erkek hocaları ve çalışma arkadaşları tarafından taciz ediliyor, istismara uğruyor ve suistimale maruz kalıyor.

Bunun birçok örneğini geçmişti çoğu kez gördük. Ne yazık ki bu tarz insanların "Koskoca profesör yapmaz!" söylemleriyle birlikte hayatlarına hiçbir şey olmamış gibi devam ettiklerine de şahit olduk.

1. Kadınlar da "Artık yeter!" diyerek Twitter'da #ErilAkademiyeDurDe etiketiyle yaşadıkları ve şahit oldukları taciz olaylarını, cinsiyetçi söylemleri, küçümseyici davranışları anlattı.

@leylasamaritan

2. 

@d0nkatr0n

3. 

@sevcantiftik

4. 

@sheydaipek

5. 

@ebrusungun

6. 

@birinimo

7. 

@TugbaS__

8. 

@GulsinCiftci

9. 

@allahsizkunefe

10. 

@Chani18609573

11. 

@pyvook

@pyvook

12. Siz neler düşünüyorsunuz?

@eldemir_p

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
avci-kiz

Ben böyle erkeklerin

panik-anne

üniversitelerde verilen eğitimin ne hale geldiği hocalarından belli. her mahalleye bir özel üniversite açılırsa böyle oluyor. istisnalar malesef kaideyi bozmuyor çok kaşar öğrencide tanıdım hocayı evine çağıran,çok rezil hocada tanıdım öğrenci,meslektaş dinlemeden etrafına pislik saçan. genele bakacak olursak eğitim düzeyimiz, düzeysizlikte çığır açıyor bence.

hasan-unver

dandikdavuk, sen ses çıkarır mıdın? Ben çıkardım da ne oldu? Sonunda herkes akıllı da ben mi aptalım dedim. Şimdi bakıyorum da, sana değil ama özellikle tanıdıklarıma, b..da boğulun diyorum.

hasan-unver

Kadınları aşağılayınca Nobel ödülü alacaklarını sanıyorlar pislikler. Bunların öğrenciye iftira atanları da var. Allah belalarını versin.

freepluto-oo

Gerçek akademisyenler olsa bunları zaten yapmazlar. Genelde okuma yazmayı bile zar zor bilenler torpille akademisyen oluyor. Sonrasinda bunlar gerçekleşiyor işte

Görüş Bildir