Erkan Petekkaya'nın Şikayeti Üzerine Nurgül Yeşilçay Hakkında 'Hakaret ve Tehdit'ten Soruşturma

16PAYLAŞIM

Oyuncu Erkan Petekkaya verdiği bir röportajda kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü oyuncu Nurgül Yeşilçay hakkında suç duyurusunda bulundu. Şikayet dilekçesinde Petekkaya’nın 'eşi ile hayranlarına karşı küçük düşürüldüğü' belirtildi ve kamuoyuna 'küfürbaz, çalışma ahlakından yoksun bir oyuncu' olarak lanse edildiği öne sürüldü. Nurgül Yeşilçay hakkında 'hakaret' ile 'tehdit' suçlarından soruşturma başlatıldı ve hakkında ceza davası açılmasını isteniyor...

Avukatı Çağdaş Çelik aracılığı ile Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi veren oyuncu Erkan Petekkaya, Paramparça isimli dizinin 52 bölümünde birlikte rol aldığı Nurgül Yeşilçay’ın, diziden ayrıldıktan sonra bir gazeteye röportaj verdiğini hatırlattı.

Nurgül Yeşilçay'dan Erkan Petekkaya'ya: Erkekliğini, Kadınlığım Üzerinden Taçlandıramazsın! - onedio.com
Nurgül Yeşilçay'dan Erkan Petekkaya'ya: Erkekliğini, Kadınlığım Üzerinden Taçlandıramazsın! - onedio.com

Şikayet dilekçesinden: 'Bir kadın üzerinden prim yapmaya çalışan bir kimse olarak lanse edilmeye çalışılmıştır'

Avukat Çelik dilekçesinde, Yeşilçay’ın söz konusu röportajda müvekkiline yönelik hakaret içerikli beyanlarda bulunduğunu iddia ederek, “Müvekkilimi yalancılıkla suçladı. Onun hakkında ağır ithamlarda bulundu. Müvekkilimiz bu ahlak sınırlarını zorlayan açıklamalar karşısında eşine ve hayranlarına karşı küçük düşürülmüş, bir kadın üzerinden prim yapmaya çalışan bir kimse olarak lanse edilmeye çalışılmıştır. Müvekkilimizin şüpheli ile öpüşmek isteyip istemediği gibi bir açıklaması bulunmamaktadır” dedi.

Yeşilçay’ın şikayete konu röportajda müvekkili Petekkaya’yı kamuoyuna "küfürbaz ve çalışma ahlakından yoksun bir oyuncu" olarak lanse ettiğini öne süren Avukat Çelik, “Ayrıca şüpheli, müvekkilimizin kendisine mobbing uyguladığı yönündeki asılsız iddiaları ile müvekkilimizin gazetelere manşet olmasına neden olmuş ve müvekkilimizi küçük düşürmüştür” dedi.

Şikayet dilekçesinden: 'Şüpheli Yeşilçay verdiği röportajda küfür ettiğini kabul etti'

Şüphelinin verdiği röportajda müvekkiline küfür ettiğini kabul ettiğini söyleyen Avukat Çelik, müvekkilinin edilen hakaretler nedeni ile ailesi ve hayranları nezdinde küçük düşürüldüğünü, onurunun zedelendiğini belirtti. 

Yeşilçay’ın, müvekkili Petekkaya ile çalıştığı süre içerisinde sürekli ona hakaretlerde bulunduğunu iddia eden Avukat Çelik, Nurgül Yeşilçay hakkında “Hakaret” ve “Tehdit” suçlarından soruşturma başlatılarak hakkında ceza davası açılmasını istedi.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, şikayet üzerine Yeşilçay hakkında soruşturma açıldı. 

Soruşturmaya bakan Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Sarıyar’ın Nurgül Yeşilçay’ı ifade vermeye çağırması bekleniyor.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir