Erdoğan 'Putin Bilerek Bekletti' İddiasına Yanıt Verdi: 'Manipülasyon Yapıyorlar'

23PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından kasıtlı olarak bekletildiği iddiasını yalanladı. Erdoğan, "Arkadaşlarımız konuyla ilgili bütün muhataplarıyla görüştüler. Herhangi bir kastın kesinlikle söz konusu olmadığını, kendilerinin de bu tutumdan ciddi manada rahatsız olduklarını ifade ettiler" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Moskova'ya yaptıkları son ziyarette Rusya lideri Putin tarafından kasıtlı olarak bekletildikleri iddiasına yanıt verdi.

"Onlar da rahatsız"

"Her ülkenin medyasında maalesef bu tür fevri örnekler yer alabiliyor. Ancak Türkiye ve Rusya ilişkileri bu tür medyatik manipülasyonlara kurban edilemez" diyen Erdoğan, "Arkadaşlarımız konuyla ilgili bütün muhataplarıyla görüştüler. Herhangi bir kastın kesinlikle söz konusu olmadığını, kendilerinin de bu tutumdan ciddi manada rahatsız olduklarını ifade ettiler" değerlendirmesinde bulundu.

"Putin bizi arabaya kadar uğurladı"

Manipülasyon yapıldığını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:"Rutin bir sürecin bile birilerince manipüle edilerek farklı noktalara çekilmeye çalışılması buradaki kötü niyeti gösteriyor aslında. Nitekim bizim medyaya görüntü vereceğimiz Putin’in çalışma ofisi bir uçta, biz ise öbür uçtan geliyoruz. O bu uçtan çıkana kadar, biz de bulunduğumuz yerden çıkana kadar buluşma noktası gibi orta noktada buluşuyoruz. Bazıları da buradan art niyetli çıkarımlar yapmaya çalışıyorlar. Sayın Putin bizi arabaya kadar uğurladı. Tabi niyet kötü olunca bunu yazmıyorlar, göstermiyorlar."

Ne olmuştu?

Rus Devlet Televizyonu, Türk Heyetinin Putin'le Görüşme Öncesi Bekletilmesini Kronometre Tutarak Yayınladı - onedio.com
Rus Devlet Televizyonu, Türk Heyetinin Putin'le Görüşme Öncesi Bekletilmesini Kronometre Tutarak Yayınladı - onedio.com

Rus devlet televizyonu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya ziyareti sırasında Devlet Başkanı Putin ile görüşeceği salonun kapısında bekletildiği anların görüntülerini kronometre ile yayınlamıştı. Erdoğan'ın bekletilmesi için diplomatik nezaketsizlik değerlendirmeleri yapılırken, görüntülerin paylaşılma biçimine tepki gelmişti.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir