Erdoğan'ın Sıkıntıya Düşen Vatandaşlardan Helallik İstemesi Sosyal Medyada Tepki Çekti

5.8bPAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın döneminde ekonomik olarak sıkıntıya düşen vatandaşlardan helallik istedi. Erdoğan'ın açıklamasına sosyal medyadan tepkiler geldi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP teşkilatı ile video konferans yöntemiyle düzenlenen bayramlaşma programında konuştu. Pazartesinden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlayacaklarını belirten Erdoğan, "Detayları Kabine ardından milletimizle paylaşacağız" bilgisini paylaştı. 

Erdoğan ayrıca "Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan 'Normalleşme' Tarihini Açıkladı - onedio.com
Erdoğan 'Normalleşme' Tarihini Açıkladı - onedio.com

Erdoğan'ın açıklamasına sosyal medyadan gelen yanıtlardan bazıları şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bseozyrt

Helal edenin aklını s*kim..

develop-er

en azından ben öteki dünyaya inanmadığmı açık açık söylüyorum.. De bunlar inanıyo gibi yapıp yokmuş gibi yaşıyolar ve halen de buradan prim kasıyolar ya ona bayılıyorum. Din ne güzel şey doğru kullanmasını bilene.

adamolunlan

Haram olsun. Helal edene de hakkım haram olsun. Allah çoluğundan, çocuğundan, sevdiklerinden çıkarsın üzdüğün, sevmediğin, haklarını çaldığın insanların ahlarını. Kanun hükmünde kararnameyle haram edilen hakların geçersiz olduğu bir düzenlemeyle karşımıza çıkarsa şaşırmayın..

ey.a

Senin üstümüzde hiç bir hakkın yok. Bu devirde zengin daha zengin fakir daha fakir oldu. Senin yüzünden binlerce baba ailesine bakamadığı için utancından intahar etti sen ne hakkından bahsetiyorsun? Bizim ailelerimiz okuyun bizim gibi olmayın dediler, okuduk, ne oldu? İşimiz var mı? Uzay mühendisliği okumuş bir genç neden temizlikçi olmak için kuyruğa giriyor? Neden? Öteki tarafta bunların hesabı sorulacak. Ben sana hakkımı helal ETMİYORUM!

tunakarahan

Esnaf öldü, haliyle cenaze namazını kılan imam olarak helallik istiyor.

Görüş Bildir